dselect 1.16.8 - en to eu translation catalogue (238 entries)

en: 
    
    Move around with ^P and ^N, cursor keys, initial letters, or digits;
    Press <enter> to confirm selection.   ^L redraws screen.
eu: 
    
    Mugitzeko, erabili ^P eta ^N, kurtsore-teklak, hasierako letrak, edo digituak;
    Hautatzeko, sakatu <sartu>. Erabili ^L pantaila berriro marrazteko.

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
eu: 
    
    Soilik irakurtzeko sarbidea: hautapenen aurrebista bakarrik dago erabilgarri!

en: 
    Press <enter> to continue.
eu: 
    Jarraitzeko, sakatu <sartu>.

en:   -- %d%%, press
eu:   -- %d%%, sakatu

en:  (alphabetically)
eu:  (alfabetikoki)

en:  (avail., priority)
eu:  (erabilg., lehentasuna)

en:  (avail., section)
eu:  (erabilg., sekzioa)

en:  (by availability)
eu:  (erabilgarritasunaren arabera)

en:  (by priority)
eu:  (lehentasunaren arabera)

en:  (by section)
eu:  (sekzioaren arabera)

en:  (by status)
eu:  (egoeraren arabera)

en:  (status, priority)
eu:  (egoera, lehentasuna)

en:  (status, section)
eu:  (egoera, sekzioa)

en:  does not appear to be available
eu:  : ez dirudi erabilgarri dagoenik

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
eu:  marka:+/=/- labur:v laguntza:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
eu:  marka:+/=/- xeheki:v laguntza:?

en:  or
eu:  edo

en:  terse:v help:?
eu:  labur:v laguntza:?

en:  verbose:v help:?
eu:  xeheki:v laguntza:?

en: %-*s %s%s%s;  %s (was: %s).  %s
eu: %-*s %s%s%s;  %s (lehen: %s).  %s

en: %s %s packages
eu: %s %s paketeak

en: %s %s packages in section %s
eu: %s %s pakete %s sekzioan

en: %s %s packages without a section
eu: %s %s pakete sekziorik gabe

en: %s for more
eu: %s gehiagorako

en: %s packages in section %s
eu: %s pakete %s sekzioan

en: %s packages without a section
eu: %s pakete sekziorik gabe

en: %s to go back
eu: %s atzera joateko

en: * Highlight: One line in the package list will be highlighted.  It indicates
      which package(s) will be affected by presses of '+', '-' and '_'.
    
    * The dividing line in the middle of the screen shows a brief explanation of
      the status of the currently-highlighted package, or a description of which
      group is highlighted if a group line is.  If you don't understand the
      meaning of some of the status characters displayed, go to the relevant
      package and look at this divider line, or use the 'v' key for a verbose
      display (press 'v' again to go back to the terse display).
    
    * The bottom of the screen shows more information about the
      currently-highlighted package (if there is only one).
    
      It can show an extended description of the package, the internal package
      control details (either for the installed or available version of the
      package), or information about conflicts and dependencies involving the
      current package (in conflict/dependency resolution sublists).
    
      Use the 'i' key to cycle through the displays, and 'I' to hide the
      information display or expand it to use almost all of the screen.
eu: * Nabarmentzea: Pakete-zerrendako lerro bat nabarmenduta egongo da.  '+', '-' 
      eta '_' sakatzean zein pakete sartuko d(ir)en adierazten du.
    
    * Pantaila erdibitzen duen lerroak unean nabarmendutako paketearen egoeraren
      azalpen laburra erakusten du, edo taldearen azalpena talde-lerroa nabarmenduta
      badago. Ikusten dituzun karaktere batzuk ulertzen ez badituzu, joan
      pakete nagusira, eta begiratu lerro banatzailean, edo erabili 'v' tekla 
      informazio xehea izateko. (sakatu 'v' berriro laburtuta ikusteko).
    
    * Pantailaren behealdean unean nabarmendutako paketeari buruzko informazio
      gehiago bistaratzen da (bat bakarrik badago).
    
      Paketearen azalpen luzeagoa erakuts dezake, paketearen barneko kontroleko
      xehetasunak (instalatuta edo erabilgarri dagoen bertsioari dagokionez)
      edo uneko paketeari dagozkion gatazkei eta mendekotasunei buruzko
      informazioa (gatazka/mendekotasuna ebazteko azpizerrendetan).
    
      Erabili 'i' tekla pantailetan zehar mugitzeko, eta 'I' informazioa
      ezkutatzeko edo ia pantaila osoa erabiltzeko zabaltzeko.

en: <standard error>
eu: <errore estandarra>

en: <standard output>
eu: <irteera estandarra>

en: Abbrev.
eu: Laburd.

en: Abort - quit without making changes
eu: Abortatu - irten aldaketarik egin gabe

en: Access method '%s'.
eu: '%s' atzipen-metodoa.

en: All
eu: Denak

en: All packages
eu: Pakete guztiak

en: Avail.ver
eu: Berts. erabilg.

en: Available
eu: Erabilgarri

en: Available control file information
eu: Kontrol fitxategiaren informazio erabilgarria

en: Broken
eu: Hautsita

en: Brokenly installed packages
eu: Gaizki instalatutako paketeak

en: Choose the access method to use.
eu: Aukeratu erabili nahi duzun atzipen-metodoa.

en: Configure any packages that are unconfigured.
eu: Konfiguratu konfiguratu gabe dauden paketeak.

en: Cycle through information displays
eu: Joan informazio-pantaila batetik bestera

en: Debian '%s' package handling frontend version %s.
eu: Debian-en pakete kudeatzeko '%s' interfazearen %s bertsioa.

en: Description
eu: Azalpena

en: Display, part 1: package listing and status chars
eu: Bistaratzea, 1. zatia: paketeen zerrenda eta egoera-karaktereak

en: Display, part 2: list highlight; information display
eu: Bistaratzea, 2. zatia: zerrenda nabarmentzea; informazioa bistaratzea

en: Error
eu: Errorea

en: Error:
eu: Errorea:

en: Explanation
eu: Azalpena

en: Extra
eu: Estra

en: Go to end of list
eu: Joan zerrendaren amaierara

en: Go to top of list
eu: Joan zerrendaren hasierara

en: Help information is available under the following topics:
eu: Laguntzako informazioa gai hauetan dago erabilgarri:

en: Help:
eu: Laguntza:

en: Imp
eu: Gar.

en: Important
eu: Garrantzizkoa

en: Inst.ver
eu: Inst. berts.

en: Install and upgrade wanted packages.
eu: Instalatu eta bertsio-berritu nahi dituzun paketeak.

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Installed control file information
eu: instalatutako kontrol fitxategiaren informazioa

en: Installed packages
eu: Instalatutako paketeak

en: Installed?
eu: Instalatuta?

en: Interrelationships
eu: interrelazioak

en: Introduction to conflict/dependency resolution sub-list
eu: Gatazka/mendekotasuna ebazteko azpizerrendaren sarrera

en: Introduction to method selection display
eu: Metodo-hautapenaren sarrera

en: Introduction to package selections
eu: Pakete-hautapenen sarrera

en: Introduction to read-only package list browser
eu: Soilik irakurtzeko paketeen zerrendaren arakatzailearen sarrera

en: Keybindings
eu: Laster-teklak

en: Keystrokes
eu: Tekla-sakatzeak

en: Keystrokes for method selection
eu: Metodoa hautatzeko tekla-sakatzeak

en: Make highlight less specific
eu: Nabarmendu zehaztasun gutxiagoz

en: Make highlight more specific
eu: Nabarmendu zehatzago

en: Mark package(s) for deinstall and purge
eu: Markatu paketea(k) desinstalatzeko eta purgatzeko

en: Mark package(s) for deinstallation
eu: Markatu paketea(k) desinstalatzeko

en: Mark package(s) for installation
eu: Markatu paketea(k) instalatzeko

en: Marked for
eu: Honela markatua:

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      j, Down-arrow         k, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (These are the same motion keys as in the package list display.)
    
    Quit:
     Return, Enter    select this method and go to its configuration dialogue
     x, X             exit without changing or setting up the installation method
    
    Miscellaneous:
      ?, Help, F1      request help
     ^l                redraw display
      /                search (just return to cancel)
      \                repeat last search
eu: Mugitzeko teklak: Hurr./Aurr., Hasiera/Amaiera, Gora/Behera, Atzera/Aurrera:
      n, Behera gezia       p, Gora gezia            mugitu nabarmendutakoa
      N, OrrBeh, Zuriunea   P, OrrGo, atzera-tekla   korritu zerrenda orri 1
      ^n                    ^p                       korritu zerrenda lerro 1
      t, Hasi               e, Buka                  joan hasierara/amaierara
      u                     d                        korritu inf. orri 1
      ^u                    ^d                       korritu inf. lerro 1
      B, Ezkerrera gezia    F, Eskuinera gezia       korritu horizontalki
                                                      pantailaren 1/3
      ^b                    ^f                       korritu horizontalki
                                                      karaktere bat
    (Mugitzeko tekla hauek paketeen zerrendako pantailako berak dira.)
    
    Irten:
     Enter, Sartu  hautatu metodo hau eta joan bere konf. elkarrizketara
     x, X                   irten, instalazio-metodoa aldatu edo konfiguratu gabe
    
    Hainbat:
      ?, Help, F1      eskatu laguntza
     ^l                marraztu berriro pantaila
      /                bilatu (uzteko, sakatu 'sartu')
      \               errepikatu azken bilaketa

en: Move down
eu: Eraman beherantz

en: Move up
eu: Eraman gorantz

en: New
eu: Berria

en: Newly available packages
eu: Pakete erabilgarri berriak

en: No description available.
eu: Ez dago azalpen erabilgarririk.

en: No explanation available.
eu: Ez dago azalpen erabilgarririk.

en: Obsolete/local
eu: Zaharkitua/lokala

en: Old mark
eu: Marka zaharra

en: Opt
eu: Auk.

en: Optional
eu: Aukerakoa

en: Package
eu: Paketea

en: Press <enter> to continue.
eu: Jarraitzeko, sakatu <sartu>.

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
eu: Sakatu ? laguntza-menua ikusteko, '.' hurrengo gaira joateko, <zuriunea> laguntzatik irteteko.

en: Press a key from the list above, <space> or 'q' to exit help,
      or '.' (full stop) to read each help page in turn.
eu: Sakatu goiko zerrendako tekla bat,  <zuriunea> edo 'q' laguntzatik irteteko
     edo '.' (puntua) laguntza-orriak banan-banan irakurtzeko.

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Purged
eu: Purgatuta

en: Purged packages and those never installed
eu: Purgatutako paketeak eta inoiz instalatu ez direnak

en: Quit dselect.
eu: Irten dselect-etik.

en: Quit without changing selected access method
eu: Irten hautatutako atzipen-metodoa aldatu gabe

en: Quit, confirming without check
eu: Irten, egiaztatu gabe berretsiz

en: Quit, confirming, and checking dependencies
eu: Irten, berretsiz eta mendekotasunak egiaztatuz

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
eu: Irten, gatazka/mendekotasuna iradokizunak ezetsiz

en: REINSTALL
eu: BERRINSTALATU

en: Redraw display
eu: Marraztu berriro pantaila

en: Remove unwanted software.
eu: Kendu nahi ez duzun softwarea.

en: Removed
eu: Kenduta

en: Removed and no longer available packages
eu: Kendu diren eta orain erabilgarri ez dauden paketeak

en: Removed packages (configuration still present)
eu: Kendutako paketeak (konfigurazioa badago oraindik)

en: Repeat last search
eu: Errepikatu azken bilaketa

en: Req
eu: Beh.

en: Request help (cycle through help screens)
eu: Eskatu laguntza (joan laguntza-pantaila batetik bestera)

en: Request which packages you want on your system.
eu: Eskatu sisteman izan nahi dituzun paketeak.

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Revert to currently installed state for all packages
eu: Leheneratu pakete guztiak unean instalaturik dagoen egoerara

en: Revert to directly requested state for all packages
eu: Leheneratu pakete guztiak zuzenean eskatutako egoerara

en: Revert to old state for all packages
eu: Leheneratu pakete guztiak egoera zaharrera

en: Revert to suggested state for all packages
eu: Leheneratu pakete guztiak iradokitako egoerara

en: Scroll backwards through help/information
eu: Korritu atzera laguntzan/informazioan

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
eu: Korritu atzera laguntzan/informazioan lerro 1

en: Scroll backwards through list
eu: Korritu atzera zerrendan

en: Scroll backwards through list by 1 line
eu: Korritu atzera zerrendan lerro 1

en: Scroll onwards through help/information
eu: Korritu aurrera laguntzan/informazioan

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
eu: Korritu aurrera laguntzan/informazioan lerro 1

en: Scroll onwards through list
eu: Korritu aurrera zerrendan

en: Scroll onwards through list by 1 line
eu: Korritu aurrera zerrendan lerro 1

en: Search for ?
eu: Bilatu hau:

en: Search for a package whose name contains a string
eu: Bilatu izenean kate bat duen pakete bat

en: Section
eu: Sekzioa

en: Select currently-highlighted access method
eu: Hautatu unean nabarmendutako atzipen-metodoa

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool %s.
eu: Ezarri ondo TERM aldagaia, erabili terminal hobe bat,
    edo moldatu paketez pakete kudeatzeko %s tresnarekin .

en: Standard
eu: Estandarra

en: Std
eu: Estd.

en: Swap sort order priority/section
eu: Aldatu lehentasuna/sekzioa ordenatzeko irizpidea

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
eu: Badirudi terminalak ez duela onartzen kurtsore-helbideratzerik.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
eu: Badirudi terminalak ez duela onartzen nabarmentzea.

en: The line you have highlighted represents many packages; if you ask to install, remove, hold, etc. it you will affect all the packages which match the criterion shown.
    
    If you move the highlight to a line for a particular package you will see information about that package displayed here.
    You can use 'o' and 'O' to change the sort order and give yourself the opportunity to mark packages in different kinds of groups.
eu: Nabarmendu duzun lerroak hainbat pakete adierazten ditu; instalatzeko, kentzeko edo atxikitzeko eskatuz gero, erakutsitako irizpidearekin bat datozen pakete guztiekin egingo da.
    
    Nabarmentzea pakete jakin bateko lerro batera eramaten baduzu, pakete horri buruzko informazioa hemen bistaratuko da.
    Erabili 'o' eta 'O' ordena aldatzeko eta aukera izateko talde-mota desberdinetako paketeak markatzeko.

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
eu: Software hau librea da; kopiatzeko baldintzen berri izateko, ikus
    GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2 bertsioa edo berriagoa.
    EZ dago bermerik.

en: Type dselect --help for help.
eu: Idatzi dselect --help laguntza lortzeko.

en: Unclassified
eu: Sailkatu gabe

en: Update list of available packages, if possible.
eu: Ahal bada, eguneratu pakete erabilgarrien zerrenda.

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  Since you do not have the privilege necessary to update
    package states, you are in a read-only mode.  You can navigate around the
    list using the cursor keys (please see the 'Keystrokes' help screen), observe
    the status of the packages and read information about them.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished browsing, press 'Q' or <enter> to quit.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
eu: Ongi etorri dselect-en paketeen zerrenda nagusira.
    
    Instalatuta edo instalagarri dauden paketeen zerrenda aurkeztuko zaizu
    Pakete-egoerak eguneratzeko behar diren pribilegioak ez dituzunez,
    soilik irakurtzeko moduan zaude. Zerrendan nabiga dezakezu kurtsore-teklen
    bidez (ikus 'Tekla-sakatzeak' laguntza-pantaila), paketeen egoera ikusi, eta paketeei buruzko informazioa irakurri.
    
    Teklen zerrenda eta pantailako azalpenak irakurtzea gomendatzen zaizu.
    Linean ere badago laguntza erabilgarria zure eskura - sakatu '?' nahi
    duzunean laguntza lortzeko.
    
    Arakatzen amaitutakoan, sakatu 'Q' edo <sartu> irteteko.
    
    Sakatu <sartu> laguntzatik irten eta zerrendara joateko.

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  You can navigate around the list using the cursor keys,
    mark packages for installation (using '+') or deinstallation (using '-').
    Packages can be marked either singly or in groups; initially you will see that
    the line 'All packages' is selected.  '+', '-' and so on will affect all the
    packages described by the highlighted line.
    
    Some of your choices will cause conflicts or dependency problems; you will be
    given a sub-list of the relevant packages, so that you can solve the problems.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished selecting packages, press <enter> to confirm changes,
    or 'X' to quit without saving changes. A final check on conflicts and
    dependencies will be done - here too you may see a sublist.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
eu: Ongi etorri dselect-en paketeen zerrenda nagusira.
    
    Instalatuta edo instalagarri dauden paketeen zerrenda azalduko zaizu.
    Zerrendan nabigatzeko, erabili kurtsore-teklak, eta markatu paketeak
    instalatzeko ('+' erabiliz) edo desinstalatzeko ('-' erabiliz).
    Paketeak banaka nahiz taldeka marka daitezke; hasieran ikusiko duzu 
    'Pakete guztiak' lerroa hautatuta dagoela.  Nabarmendutako lerroan '+', 
    '-' markatzeak, lerroko pakete guztietan izango du eragina.
    
    Zure aukera batzuek gatazkak edo mendekotasun-arazoak sor ditzakete; 
    pakete garrantzitsuen azpizerrenda bat emango zaizu, arazoak konpondu 
    ahal izan ditzazun.
    
    Teklen zerrenda eta pantailako azalpenak irakurtzea gomendatzen zaizu.
    Linean ere badago laguntza erabilgarria zure eskura - sakatu '?' nahi
    duzunean laguntza lortzeko.
    
    Paketeak hautatzen amaitutakoan, sakatu <sartu> aldaketak berresteko, 
    edo 'Q' aldaketak gorde gabe irteteko. Gatazken eta mendekotasunen
    azken azterketa egingo da - hemen ere azpizerrenda bat ikusiko duzu.
    
    Sakatu <sartu> laguntzatik irten eta zerrendara joateko.

en: [A]ccess
eu: [A]tzipena

en: [C]onfig
eu: [K]onfiguratu

en: [I]nstall
eu: [I]nstalatu

en: [Q]uit
eu: I[r]ten

en: [R]emove
eu: K[e]ndu

en: [S]elect
eu: [H]autatu

en: [U]pdate
eu: [E]guneratu

en: [not bound]
eu: [lotu gabe]

en: [unk: %d]
eu: [ezezaguna: %d]

en: awaiting trigger processing
eu: abiarazle prozesatzea itxoiten

en: bUG
eu: pER

en: breaks
eu: hau hondatzen du:

en: c
eu: k

en: colour
eu: kolorea

en: colour attribute
eu: kolore-atributua

en: conflicts with
eu: gatazkan dago honekin:

en: couldn't open debug file '%.255s'
eu: ezin izan da '%.255s' arazketa-fitxategia ireki

en: depends on
eu: honen mendekoa da:

en: doupdate failed
eu: doupdate: huts egin du

en: doupdate in SIGWINCH handler failed
eu: doupdate: huts egin du SIGWINCH kudeatzailean

en: dselect - inspection of package states
eu: dselect - pakete-egoeraren egiaztapena

en: dselect - list of access methods
eu: dselect - atzipen-metodoen zerrenda

en: dselect - main package listing
eu: dselect - paketeen zerrenda nagusia

en: dselect - recursive package listing
eu: dselect - paketeen zerrenda errekurtsiboa

en: dselect and dpkg can do automatic installation, loading the package files to be
    installed from one of a number of different possible places.
    
    This list allows you to select one of these installation methods.
    
    Move the highlight to the method you wish to use, and hit Enter.  You will then
    be prompted for the information required to do the installation.
    
    As you move the highlight a description of each method, where available, is
    displayed in the bottom half of the screen.
    
    If you wish to quit without changing anything use the 'x' key while in the list
    of installation methods.
    
    A full list of keystrokes is available by pressing 'k' now, or from the help
    menu reachable by pressing '?'.
eu: dselect eta dpkg-k instalazio automatikoa egin dezakete, pakete-fitxategiak kargatuz
    hainbat leku posibletako batetik instalatzeko.
    
    Zerrenda honek aukera ematen dizu instalazio-metodo hauetako bat hautatzeko.
    
    Eraman nabarmentzea erabili nahi duzun metodoraino, eta sakatu Sartu.Instalazioa
    osatzeko behar den informazioa eskatuko zaizu.
    
    Nabarmentzea mugitu ahala, eta erabilgarri egonez gero, metodo bakoitzarekin
    azalpen bat bistaratuko da pantailaren beheko erdian.
    
    Ezer aldatu gabe irteteko, erabili 'x' tekla instalazio-metodoen zerrendan
    zaudenean.
    
    Tekla-sakatzeen zerrenda osoa ikusteko, sakatu 'k' orain, edo joan laguntza-menura
     '?' sakatuta

en: enhances
eu: hau hobetzen du:

en: error during read of method options file '%.250s'
eu: errorea metodo-aukeren '%.250s' fitxategia irakurtzean

en: error during read of option description file '%.250s'
eu: errorea aukeren azalpeneko '%.250s' fitxategia irakurtzean

en: error in regular expression
eu: errorea adierazpen erregularrean

en: error reading acknowledgement of program failure message
eu: errorea programa-hutsegitearen mezuaren adierazpena irakurtzean

en: error reading keyboard in help
eu: errorea laguntzan teklatua irakurtzean

en: error reading options file '%.250s'
eu: errorea '%.250s' aukeren fitxategia irakurtzean

en: failed to allocate colour pair
eu: huts egin du kolore-bikotea esleitzean

en: failed to block SIGWINCH
eu: huts egin du SIGWINCH blokeatzean

en: failed to create baselist pad
eu: huts egin du oinarrizko zerrendako zona sortzean

en: failed to create heading pad
eu: huts egin du izenburuen zona sortzean

en: failed to create info pad
eu: huts egin du informazioaren zona sortzean

en: failed to create query window
eu: huts egin du kontsulta-leihoa sortzean

en: failed to create thisstate pad
eu: huts egin du egoeraren zona sortzean

en: failed to create title window
eu: huts egin du leihoaren titulua sortzean

en: failed to create whatinfo window
eu: huts egin du 'whatinfo' leihoa sortzean

en: failed to get old SIGWINCH sigact
eu: huts egin du SIGWINCH sigact zaharra hartzean

en: failed to get old signal mask
eu: huts egin du seinale-maskara zaharra hartzean

en: failed to getch in main menu
eu: getch: huts egin du menu nagusian

en: failed to read option description file '%.250s'
eu: ezin da irakurri aukeren azalpeneko '%.250s' fitxategia

en: failed to restore old SIGWINCH sigact
eu: huts egin du SIGWINCHen sigact zaharra leheneratzean

en: failed to restore old signal mask
eu: huts egin du seinale-maskara zaharra leheneratzean

en: failed to set new SIGWINCH sigact
eu: huts egin du SIGWINCH sigact berria ezartzean

en: failed to unblock SIGWINCH
eu: huts egin du SIGWINCH desblokeatzean

en: getch failed
eu: getch: huts egin du

en: half configured (config failed)
eu: erdi-konfiguratuta (konfigurazioak huts eginda)

en: half installed
eu: erdi-instalatuta

en: hold
eu: atxiki

en: index string too long
eu: indize-kate luzeegia

en: install
eu: instalatu

en: installation script
eu: instalazioaren script-a

en: installed
eu: instalatuta

en: invalid %s '%s'
eu: %s '%s' baliogabea

en: invalid search option given
eu: bilaketa-aukera baliogabea eman da

en: ioctl(TIOCGWINSZ) failed
eu: ioctl(TIOCGWINSZ): huts egin du

en: menu
eu: menua

en: method '%.250s' has name that is too long (%d > %d characters)
eu: '%.250s' metodoak izen luzeegia dauka (%d > %d karaktere)

en: new package
eu: pakete berria

en: newline before option name start
eu: lerro-jauzia aukera-izenaren hasieraren aurretik

en: newline before summary
eu: lerro-jauzia laburpenaren aurretik

en: non-alphanum in option name
eu: alfanumerikoak ez direnak aukera-izenean

en: non-digit where digit wanted
eu: digituak ez direnak digituak behar diren lekuan

en: nonalpha where option name start wanted
eu: alfanumerikoak ez direnak aukera-izenaren hasiera nahi zenean

en: not installed
eu: ez dago instalatuta

en: null colour specification
eu: Kolore-zehaztapen nulua

en: pre-depends on
eu: honen aurremendekoa da:

en: provides
eu: hau hornitzen du:

en: purge
eu: purgatu

en: q
eu: r

en: query/setup script
eu: kontsultaren/instalazioaren script-a

en: r
eu: e

en: recommends
eu: hau gomendatzen du:

en: remove
eu: kendu

en: removed (configs remain)
eu: kenduta (konfiguratzea falta da)

en: replaces
eu: hau ordezten du:

en: s
eu: h

en: screen part
eu: pantaila-zatia

en: suggests
eu: hau iradokitzen du:

en: syntax error in method options file '%.250s' -- %s
eu: sintaxi-errorea metodo-aukeren fitxategian: '%.250s' -- %s

en: terminal lacks necessary features, giving up
eu: terminalak beharrezko eginbide batzuk falta ditu, utzi egingo da

en: there are no packages
eu: ez dago paketerik

en: triggered
eu: abiarazita

en: u
eu: e

en: unable to access method script '%.250s'
eu: ezin da atzitu '%.250s' metodoaren script-a

en: unable to open current option file '%.250s'
eu: ezin da ireki aukeren azalpeneko '%.250s' fitxategia

en: unable to open option description file '%.250s'
eu: ezin da ireki aukeren azalpeneko '%.250s' fitxategia

en: unable to read '%.250s' directory for reading methods
eu: ezin da irakurri '%.250s' direktorioa irakurketa-metodoetan

en: unable to read method options file '%.250s'
eu: ezin da irakurri '%.250s' metodo-aukeren fitxategia

en: unable to stat option description file '%.250s'
eu: ezin da atzitu aukeren azalpeneko '%.250s' fitxategia

en: unable to write new option to '%.250s'
eu: ezin da idatzi aukera berria: '%.250s'

en: unknown action string '%.50s'
eu: '%.50s' ekintza-kate ezezaguna

en: unpacked (not set up)
eu: deskonprimituta (konfiguratu gabe)

en: update available list script
eu: erabilgarri-zerrenda eguneratzeko script-a
