gnome-terminal 0 - en to hr translation catalogue (486 entries)

en: %s (Copy)
hr: %s (Kopiraj)

en: A Pango font name and size
hr: Veličina i naziv Pango slova

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
hr: Emulator terminala za GNOME radnu površinu

en: Allow b_linking text:
hr: Dopusti _treptanje slova:

en: Always
hr: Uvijek

en: Ambiguous-_width characters:
hr: Neodređeno _široki znakôvi:

en: Append initial title
hr: Dodaj početnom naslovu na kraj

en: Arabic
hr: Arapski

en: Argument to “%s” is not a valid command: %s
hr: Argument za "%s" nije valjana naredba: %s

en: Armenian
hr: Armenski

en: Automatic
hr: Automatsko

en: Background
hr: Pozadina

en: Baltic
hr: Baltički

en: Black on light yellow
hr: Crno na svjetlo žutom

en: Black on white
hr: Crno na bijelom

en: Block
hr: Blok

en: Bo_ld color:
hr: Bo_ja podebljanja:

en: Built-in _schemes:
hr: Ugrađene _sheme:

en: Built-in sche_mes:
hr: Ugrađene she_me:

en: COMMAND
hr: NAREDBA

en: C_lose Tab
hr: Z_atvori karticu

en: C_lose Terminal
hr: Z_atvori terminal

en: C_lose Window
hr: _Zatvori prozor

en: Call _To…
hr: P_ozovi…

en: Can only use --wait once
hr: Može koristiti --wait samo jednom

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cannot pass FD %d twice
hr: Nemoguć FD prolaz %d dva puta

en: Cell spaci_ng:
hr: Promjena _razmaka:

en: Celtic
hr: Keltski

en: Central European
hr: Srednjo europski

en: Change _Profile
hr: Promijeni _profil

en: Chinese Simplified
hr: Kineski pojednostavljeni

en: Chinese Traditional
hr: Kineski tradicionalni

en: Choose A Terminal Font
hr: Odaberi slova za terminal

en: Choose Palette Color %u
hr: Odaberi paletu boje %u

en: Choose Terminal Background Color
hr: Odaberi boju pozadine terminala

en: Choose Terminal Bold Text Color
hr: Odaberi boju podebljanog teksta u terminalu

en: Choose Terminal Cursor Background Color
hr: Odaberi boju pozadine pokazivača terminala

en: Choose Terminal Cursor Foreground Color
hr: Odaberi boju ispred pokazivača terminala

en: Choose Terminal Highlight Background Color
hr: Odaberi boju naglašavanja pozadine terminala

en: Choose Terminal Highlight Foreground Color
hr: Odaberi boju naglašavanja terminala

en: Choose Terminal Text Color
hr: Odaberi boju teksta u terminalu

en: Choose Terminal Underlined Text Color
hr: Odaberi boju podvučenog teksta u terminalu

en: Clear Highlight
hr: Ukloni isticanje

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Clone Profile
hr: Kloniraj profil

en: Clone…
hr: Kloniraj…

en: Close Tab
hr: Zatvori karticu

en: Close Window
hr: Zatvori prozor

en: Close tab
hr: Zatvori karticu

en: Close this terminal?
hr: Želite li zatvoriti ovaj terminal?

en: Close this window?
hr: Želite li zatvoriti ovaj prozor?

en: Color p_alette:
hr: Paleta b_oja:

en: Colors
hr: Boje

en: Command
hr: Naredba

en: Compatibility
hr: Kompatibilnost

en: Contents
hr: Priručnik

en: Contributors:
hr: Doprinjeli:

en: Controls when opening a new terminal from a previous one carries over the working directory of the opening terminal to the new one.
hr: Upravlja otvaranjem novog terminala iz prijašnjega terminala, prenosi radni direktorij otvorenog terminala u novi terminal.

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy Call _Address
hr: Kopiraj adresu _poziva

en: Copy Hyperlink _Address
hr: Kopiraj adresu _hiperpoveznice

en: Copy Mail _Address
hr: Kopiraj adresu _e-pošte

en: Copy _Link
hr: Kopiraj _poveznicu

en: Copy as HTML
hr: Kopiraj kao HTML

en: Copy as _HTML
hr: Kopiraj kao _HTML

en: Could not open the address “%s”
hr: Nemoguće otvaranje adrese "%s"

en: Could not save contents
hr: Nemoguće spremanje sadržaja

en: Create
hr: Stvori

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Cu_rsor color:
hr: Bo_ja pokazivača:

en: Cursor
hr: Pokazivač

en: Cursor _shape:
hr: Oblik _pokazivača:

en: Cursor background color
hr: Boja pozadine pokazivača

en: Cursor blin_king:
hr: Treptanje _pokazivača:

en: Cursor foreground colour
hr: Boja ispred pokazivača

en: Custom
hr: Prilagođena

en: Custom _font:
hr: Prilagođena _slova:

en: Custom co_mmand:
hr: Prilagođena na_redba:

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s cursor position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
hr: Prilagođena boja ispred znaka teksta na položaju pokazivača u terminalu , boja može biti određena (kao heksadecimalni broj u HTML oblikuj, ili naziv boje poput "red"). To je zanemareno ako je cursor-colors-set postavljen na false.

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s highlight position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
hr: Prilagođena boja ispred znaka teksta na položaju ispred u terminalu , boja može biti određena (kao heksadecimalni broj u HTML oblikuj, ili naziv boje poput "red"). To je zanemareno ako je highlight-colors-set postavljen na false.

en: Custom color of the background of the terminal’s cursor, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
hr: Prilagođena boja pozadine pokazivača u terminalu, boja može biti određena (kao heksadecimalni broj u HTML obliku, ili naziv boje poput "red"). To je zanemareno ako je cursor-colors-set postavljen na false.

en: Custom color of the background of the terminal’s highlight, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
hr: Prilagođena boja pozadine naglašavanja u terminalu, boja može biti određena (kao heksadecimalni broj u HTML obliku, ili naziv boje poput "red"). To je zanemareno ako je highlight-colors-set postavljen na false.

en: Custom command to use instead of the shell
hr: Prilagođena naredba za korištenje umjesto ljuske

en: Cyrillic
hr: Ćirilica

en: Cyrillic/Russian
hr: Ćirilica/Ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
hr: Ćirilica/Ukrajinski

en: DIRNAME
hr: NAZIV DIREKTORIJA

en: Default
hr: Zadano

en: Default color of bold text in the terminal
hr: Uobičajena boja podebljanog teksta u terminalu

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if bold-color-same-as-fg is true.
hr: Uobičajena boja podebljanog teksta u terminalu, boja može biti određena (kao heksadecimalni broj u HTML obliku, ili naziv boje poput "red"). To je zanemareno ako je bold-color-same-as-fg postavljen na true.

en: Default color of terminal background
hr: Uobičajena boja pozadine terminala

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
hr: Uobičajena boja pozadine terminala, boja može biti određena (kao heksadecimalni broj u HTML obliku, ili naziv boje poput "red").

en: Default color of text in the terminal
hr: Uobičajena boja za tekst terminala

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
hr: Uobičajena boja teksta terminala, boja može biti određena (kao heksadecimalni broj u HTML obliku, ili naziv boje poput "red").

en: Default number of columns
hr: Zadani broj stupaca

en: Default number of rows
hr: Zadani broj redaka

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete Profile
hr: Obriši profil

en: Delete…
hr: Obriši…

en: Detach Tab
hr: Odvoji karticu

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Do not pass the environment
hr: Ne prosljeđuj radno okruženje

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
hr: Bez registracije na poslužitelj naziva aktivacije, bez ponovnog korištenja aktivnog terminala

en: Edit
hr: Uredi

en: Enable _SIXEL images
hr: Omogući _SIXEL slike

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
hr: Omogući _tipku prečaca izbornika (F10 uobičajeno)

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Enter name for new profile based on “%s”:
hr: Upišite naziv novog profila temeljen na “%s”:

en: Enter name for new profile with default settings:
hr: Upišite naziv novog profila sa zadanim postavkama:

en: Enter new name for profile “%s”:
hr: Upišite novi naziv za profil “%s”:

en: Error parsing command: %s
hr: Greška obrade naredbe: %s

en: Escape sequence
hr: Escape niz

en: Execute the argument to this option inside the terminal
hr: Izvršite argument za ovu mogućnost unutar terminala

en: Exit the terminal
hr: Zatvori terminal

en: Export
hr: Izvoz

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: Failed to parse arguments: %s
hr: Greška u obradi argumenata: %s

en: File
hr: Datoteka

en: Find
hr: Pretraži

en: Find Next
hr: Pretraži sljedeće

en: Find Previous
hr: Pretraži prijašnje

en: Find _Next
hr: Pretraži _sljedeće

en: Find _Previous
hr: Pretraži _prijašnje

en: Find next occurrence
hr: Traži sljedeće podudaranje

en: Find previous occurrence
hr: Traži prijašnje podudaranje

en: Forward file descriptor
hr: Proslijedi opisivača datoteke

en: Full Screen
hr: Cijeli zaslon

en: Full-screen the window
hr: Prozor preko cijelog zaslona

en: GEOMETRY
hr: GEOMETRIJA

en: GNOME Terminal Emulator
hr: GNOME Emulator Terminala

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
hr: GNOME Terminal je aplikacija terminalnog emulatora za pristup okruženju UNIX ljuske koja se može koristiti za pokretanje programa dostupnim na vašem sustavu.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hr: GNOME Terminal se distribuira u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVIH JAMSTAVA; čak i bez podrazumijevanih jamstava UPORABLJIVOSTI ZA ODREĐENU SVRHU. Pogledajte GNU Opća Javna Licenca za više pojedinosti.

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
hr: GNOME Terminal je slobodan softver: možete ga redistribuirati i/ili mijenjati pod uvjetima GNU Opće Javne Licence koja je objavljena od strane Zaklade slobodnog softvera, ili inačice 3 licence ili (po vašem izboru) svake nove inačice.

en: GNOME dark
hr: GNOME tamno

en: GNOME light
hr: GNOME svjetlo

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
hr: GPL-3.0+ ili GFDL-1.3-samo

en: General
hr: Općenito

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Global
hr: Globalno

en: Gray on black
hr: Sivo na crnom

en: Greek
hr: Grčki

en: Green on black
hr: Zeleno na crnom

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hebrew Visual
hr: Hebrejski vizualni

en: Help
hr: Pomoć

en: HiDpiIcon
hr: Ikone visoke dpi razlučivosti

en: Hide and Show Menubar
hr: Prikaži i sakrij traku izbornika

en: HighContrast
hr: Visok kontrast

en: Highlight background color
hr: Naglasi boju pozadine

en: Highlight foreground colour
hr: Naglasi boju ispred

en: Hold the terminal open
hr: Zadrži terminal otvorenim

en: Human-readable name of the profile
hr: Ljudski-čitljiv naziv za profil

en: Human-readable name of the profile.
hr: Ljudski-čitljiv naziv profila.

en: If true, SIXEL sequences are parsed and images are rendered.
hr: Ako je odabrano, SIXEL slijedovi su obrađeni i slike su prikazane

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
hr: Ako je odabrano, podebljani tekst će se izvoditi iste boje kao i normalni tekst.

en: If true, perform bidirectional text rendering (“BiDi”).
hr: Ako je odabrano, izvedi dvosmjerno prikazivanje teksta (“BiDi”).

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
hr: Ako je odabrano, pritisak na tipku postavlja klizač na dno.

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
hr: Ako je uključeno, prijašnjo redci nikada neće biti odbačeni. Povijest prijašnjih redaka je sačuvana privremeno na lokalnom disku, ovo može prouzročiti nestajanje slobodnog prostora na disku ukoliko je mnogo redaka u terminalu.

en: If true, setting bold on the first 8 colors also switches to their bright variants.
hr: Ako je odabrano, postavljanje debljine na prvih 8 boja isto mijenja njihove varijante svjetline.

en: If true, shape Arabic text.
hr: Ako je odabrano, oblikuj arapski tekst.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
hr: Ako je odabrano, naredba unutar terminala će biti pokrenuta kao ljuska prijave (argv[0] će imati crticu ispred).

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
hr: Ako je odabrano, vrijednost zadane naredbe biti će korištena umjesto ljuske koja radi.

en: If true, use the cursor colors from the profile.
hr: Ako je odabrano, koristi boju pokazivača iz profila.

en: If true, use the highlight colors from the profile.
hr: Ako je odabrano, koristi boju naglašavanja iz profila.

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
hr: Ako je postavljeno, svaki puta kad postoji izlaz terminal će otklizati klizač na dno.

en: Incompatible terminal config file version.
hr: Nekompatabilna inačica datoteke podešavanja terminala.

en: Increase diagnostic verbosity
hr: Povećaj dijagnostičke pojedinosti

en: Initial terminal si_ze:
hr: Početna veličina te_rminala:

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
hr: Podržava nekoliko profila, višestruke kartice i implementira nekoliko prečaca tipkovnice.

en: Japanese
hr: Japanski

en: Keep initial title
hr: Zadrži početni naslov

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
hr: Prečac tipkovnice za brisanje pretrage

en: Keyboard shortcut to close a tab
hr: Prečac tipkovnice za zatvaranje kartice

en: Keyboard shortcut to close a window
hr: Prečac tipkovnice za zatvaranje prozora

en: Keyboard shortcut to copy text
hr: Prečac tipkovnice za kopiranje teksta

en: Keyboard shortcut to copy text as HTML
hr: Prečac tipkovnice za kopiranje teksta kao HTML-a

en: Keyboard shortcut to detach current tab
hr: Prečac tipkovnice za odvajanje trenutne kartice

en: Keyboard shortcut to export the current tab contents to file in various formats
hr: Prečac tipkovnice za izvoz sadržaja trenutne kartice u datoteku raznih formata

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
hr: Prečac tipkovnice za pronalazak sljedećeg podudaranja izraza pretrage

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
hr: Prečac tipkovnice za pronalazak prijašnjeg podudaranja izraza pretrage

en: Keyboard shortcut to launch help
hr: Prečac tipkovnice za pokretanje pomoći

en: Keyboard shortcut to make font larger
hr: Prečac tipkovnice za povećanje slova

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
hr: Prečac tipkovnice za vraćanje slova na uobičajenu veličinu

en: Keyboard shortcut to make font smaller
hr: Prečac tipkovnice za smanjenje slova

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
hr: Prečac tipkovnice za prebacivanje trenutne kartice ulijevo

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
hr: Prečac tipkovnice za prebacivanje trenutne kartice udesno

en: Keyboard shortcut to open a new tab
hr: Prečac tipkovnice za otvaranje nove kartice

en: Keyboard shortcut to open a new window
hr: Prečac tipkovnice za otvaranje novog prozora

en: Keyboard shortcut to open the Preferences dialog
hr: Prečac tipkovnice za otvaranje dijaloga osobitosti

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
hr: Prečac tipkovnice za otvaranje dijaloga pretrage

en: Keyboard shortcut to paste text
hr: Prečac tipkovnice za umetanje teksta

en: Keyboard shortcut to print the current tab contents to printer or file
hr: Prečac tipkovnice za ispis sadržaja trenutne kartice u pisaču ili datototeci

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
hr: Prečac tipkovnice za vraćanje izvornih postavki i brisanje  terminala

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
hr: Prečac tipkovnice za vraćanje izvornih postavka terminala

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
hr: Prečac tipkovnice za spremanje sadržaja trenutne kartice u datoteku

en: Keyboard shortcut to select all text
hr: Prečac tipkovnice za odabir svega teksta

en: Keyboard shortcut to show the primary menu
hr: Prečac tipkovnice za prikaz glavnog izbornika

en: Keyboard shortcut to switch to the last tab
hr: Prečac tipkovnice za prebacivanje na posljednju karticu

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
hr: Prečac tipkovnice za prebacivanje na sljedeću karticu

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
hr: Prečac tipkovnice za prebacivanje na karticu s brojevima

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
hr: Prečac tipkovnice za prebacivanje na prijašnju karticu

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
hr: Prečac tipkovnice za aktivaciju cjelozaslonskog prikaza

en: Keyboard shortcut to toggle the read-only state
hr: Prečac tipkovnice za uklj/isklj samo za čitanje stanja

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
hr: Prečac tipkovnice za uključivanje/isključivanje vidljivosti trake izbornika

en: Korean
hr: Korejski

en: L_eave Full Screen
hr: N_apusti cjelozaslonski prikaz

en: Last
hr: Posljednje

en: Legacy CJK Encodings
hr: Zastarjelo CJK kôdiranje

en: Linux console
hr: Linux konzola

en: List of ASCII punctuation characters that are not to be treated as part of a word when doing word-wise selection
hr: Popis ASCII pravopisnih znakova koji se ne mogu tretirati kao dio riječi kada se radi pametan odabir riječi

en: Load a terminal configuration file
hr: Učitaj datoteku podešavanja terminala

en: Match _entire word only
hr: Podud_araj samo cijele riječi

en: Match as _regular expression
hr: Podudaranje s _običnim izrazom

en: Maximize the window
hr: Povećaj prozor

en: ModernToolkit
hr: Moderan komplet alata

en: Move Tab to the Left
hr: Pomakni karticu ulijevo

en: Move Tab to the Right
hr: Pomakni karticu udesno

en: Move Terminal _Left
hr: Pomakni terminal _ulijevo

en: Move Terminal _Right
hr: Pomakni terminal _udesno

en: Narrow
hr: Usko

en: Never
hr: Nikada

en: New Profile
hr: Novi profil

en: New Tab
hr: Nova kartica

en: New Terminal
hr: Novi terminal

en: New Window
hr: Novi prozor

en: New _Tab
hr: Nova _kartica

en: New _Terminal
hr: Novi _terminal

en: New _Window
hr: Novi _prozor

en: New tab _position:
hr: Novi položaj _kartice:

en: Next
hr: Sljedeće

en: No command supplied nor shell requested
hr: Nema isporučene naredbe ili zahtjevane ljuske

en: Nordic
hr: Nordijski

en: Normal Size
hr: Normalna veličina

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
hr: Uobičajeno se traci izbornika može pristupiti s tipkom F10. Ovo može biti prilagođeno kroz gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). Ova postavka dopušta onemogućavanje standardnog prečaca za traku izbornika.

en: Not a valid terminal config file.
hr: Nevaljana config datoteka terminala.

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
hr: Broj stupaca u novostvorenim prozorima terminala. Nema učinka ako use_custom_default_size nije omogućeno.

en: Number of lines to keep in scrollback
hr: Broj redaka za koji se pomiče traka klizanja

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
hr: Broj redaka u novostvorenim prozorima terminala. Nema učinka ako use_custom_default_size nije omogućeno.

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
hr: Broj redaka koji ostaju spremljeni pri pomicanju unatrag. Možete pomicati unatrag u terminalu za ovaj broj redaka; redci koje nisu u okviru postavljenog ograničenja su odbačeni. Ako je mogućnost scrollback_unlimited postavljena na true, ova vrijednost se zanemaruje.

en: Obsolete Encodings
hr: Zastarjelo kôdiranje

en: Open T_erminal
hr: Otvori t_erminal

en: Open Terminal is a plugin for the Files application that adds a menu item to the context menu to open a terminal in the currently browsed directory.
hr: Otvori terminal je priključak za Datoteke aplikaciju koji dodaje stavku u sadržajni izbornik za otvaranje terminala u trenutno pregledanom direktoriju.

en: Open _Hyperlink
hr: Otvori _hiperpoveznicu

en: Open _new terminals in:
hr: Otvori _nove terminale u:

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
hr: Otvorite novu karticu u zadnjem otvorenom prozoru sa uobičajenim profilom

en: Open a new window containing a tab with the default profile
hr: Otvorite novi prozor s karticom koristeći uobičajeni profil

en: Open a terminal
hr: Otvori terminal

en: Open a terminal from Files
hr: Otvori terminal iz Datoteka

en: Open in T_erminal
hr: Otvori u t_erminalu

en: Open in _Local Terminal
hr: Otvori u _lokalnom terminalu

en: Open in _Remote Terminal
hr: Otvori u _udaljenom terminalu

en: Open the currently open folder in a terminal
hr: Otvori trenutno otvorenu mapu u terminalu

en: Open the currently selected folder in a terminal
hr: Otvori trenutno odabranu mapu u terminalu

en: Option “%s” is deprecated and might be removed in a later version of gnome-terminal.
hr: Mogućnost "%s" je zastarjela i može biti uklonjena u novijim inačicama gnome-terminala.

en: Option “%s” is no longer supported in this version of gnome-terminal.
hr: Mogućnost "%s" više nije podržana u ovoj inačici gnome-terminala.

en: Option “%s” requires specifying the command to run on the rest of the command line
hr: Mogućnost "%s"  zahtjeva navođenje naredbe za pokretanje na ostataku naredbenog retka

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
hr: Mogućnosti za otvaranje novih prozora ili kartica u terminalu; možete odabrati više mogućnosti:

en: PROFILE-NAME
hr: NASLOV-PROFILA

en: P_references
hr: O_sobitosti

en: P_rofiles
hr: _Profili

en: Palette
hr: Paleta

en: Palette entry %u
hr: Stavka palete %u

en: Palette for terminal applications
hr: Paleta za aplikacije terminala

en: Paste
hr: Zalijepi

en: Paste as _Filenames
hr: Zalijepi kao _naziv datoteke

en: Possible values are “always” or “never” allow blinking text, or only when the terminal is “focused” or “unfocused”.
hr: Moguće vrijednosti su "uvijek" ili "nikada" za treptanje teksta, ili samo kada je terminal "pri fokusu" ili "nije fokusiran".

en: Possible values are “close” to close the terminal, “restart” to restart the command, and “hold” to keep the terminal open with no command running inside.
hr: Moguće vrijednosti su "close" za zatvaranje terminala, "restart" za ponavljanje naredbe i "hold" za držanje terminala bez unutar pokrenutih naredbi.

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Preferences – %s
hr: Osobitosti – %s

en: Prepend initial title
hr: Dodaj početnom naslovu na početak

en: Print
hr: Ispis

en: Print environment variables to interact with the terminal
hr: Prikaži varijable okruženja za interakciju s terminalom

en: Profile ID:
hr: ID profila:

en: Profile “%s”
hr: Profil “%s”

en: Profiles
hr: Profili

en: ROLE
hr: NAMJENA

en: Read-Only
hr: Samo za čitanje

en: Read-_Only
hr: _Samo za čitanje

en: Really delete profile “%s”?
hr: Sigurno želite obristi profil “%s”?

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Rename Profile
hr: Preimenuj profil

en: Rename…
hr: Preimenuj…

en: Replace initial title
hr: Zamijeni početni naslov

en: Rese_t
hr: Vrat_i izvorno

en: Reset
hr: Vrati izvorno

en: Reset and C_lear
hr: Vraćanje izvornog i b_risanje

en: Reset and Clear
hr: Vračanje izvornog i čišćenje

en: Restart the command
hr: Ponovno pokreni naredbu

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Ru_n a custom command instead of my shell
hr: Pokreni prilagođenu _naredbu umjesto ljuske

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
hr: Pokretanje naredbe umjesto ljuske, ako je use_custom_command postavljeno.

en: Save Contents
hr: Spremi sadržaj

en: Save as…
hr: Spremi kao…

en: Scale factor for the cell height to increase line spacing. (Does not increase the font’s height.)
hr: Razmjer promjene veličine razmaka visine za povećanje razmaka između redaka. (Ne povećava visinu slova.)

en: Scale factor for the cell width to increase letter spacing. (Does not increase the font’s width.)
hr: Razmjer promjene veličine razmaka širine za povećanje razmaka između slova. (Ne povećava širinu slova.)

en: Scroll on _keystroke
hr: Pomicanje na _udarac tipke

en: Scroll on _output
hr: Pomicanje pri _izlazu

en: Scrolling
hr: Pomicanje

en: Search
hr: Pretraga

en: SearchProvider
hr: Pružatelj usluge pretrage

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: Send Mail _To…
hr: Pošalji _e-poštu…

en: Set _Title…
hr: Postavi _naslov…

en: Set as default
hr: Postavi kao zadano

en: Set the initial terminal title
hr: Postavi početni naslov terminala

en: Set the last specified tab as the active one in its window
hr: Postavi zadnje navedenu karticu kao aktivnu u vlastitom prozoru

en: Set the terminal’s zoom factor (1.0 = normal size)
hr: Postavi faktor približenja terminala (1.0 = normalna veličina)

en: Set the window role
hr: Postavi namjenu prozora

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
hr: Postavi veličinu prozora;npr.: 80x24, ili 80x24+200+200 (STUPCIxRETCI+X+Y)

en: Set the working directory
hr: Postavi radni direktorij

en: Shell only
hr: Samo ljuska

en: Shortcut _Key
hr: Tipka _prečaca

en: Shortcuts
hr: Prečaci

en: Show GNOME Terminal options
hr: Prikaži GNOME mogućnosti terminala

en: Show Primary Menu
hr: Prikaži glavni izbornik

en: Show _Menubar
hr: Prikaži traku _izbornika

en: Show _bold text in bright colors
hr: Prikaži _podebljani tekst u svijetlim bojama

en: Show per-terminal options
hr: Prikaži mogućnosti za svaki terminal pojedinačno

en: Show per-window options
hr: Prikaži mogućnosti za svaki prozor pojedinačno

en: Show preferences window
hr: Prikaži prozor osobitosti

en: Show terminal options
hr: Prikaži mogućnosti terminala

en: Solarized
hr: Solarno

en: Solarized dark
hr: Osunčano tamno

en: Solarized light
hr: Osunčano svijetlo

en: Sound
hr: Zvuk

en: South European
hr: Južno europski

en: Suppress output
hr: Sažetiji izlaz

en: Switch to Last Tab
hr: Prebaci na posljednju karticu

en: Switch to Next Tab
hr: Prebaci na sljedeću karticu

en: Switch to Previous Tab
hr: Prebaci na prijašnju karticu

en: Switch to Tab %u
hr: Prebaci na %u karticu

en: TITLE
hr: NASLOV

en: TTY Erase
hr: TTY brisanje

en: Ta_bs
hr: _Kartice

en: Tab
hr: Karticama

en: Tabs
hr: Kartice

en: Tango dark
hr: Tango tamna

en: Tango light
hr: Tango svjetla

en: Terminal _bell
hr: Zvono _terminala

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
hr: Mogućnosti terminala; ako je korišteno prije prvog --prozor ili --kartica argumenta, postavlja kao uobičajeno za sve terminale:

en: Terminal plugin for Files
hr: Terminal priključak za Datoteke

en: Text
hr: Tekst

en: Text Appearance
hr: Izgled teksta

en: Text and Background Color
hr: Boja teksta i pozadine

en: Thai
hr: Tajlandski

en: The child process exited normally with status %d.
hr: Podproces se normalno okončao sa stanjem %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
hr: Podređeni proces je prekinuo signal %d.

en: The child process was aborted.
hr: Podređeni proces je prekinut.

en: The code sequence the Backspace key generates
hr: Slijed kôda koji generira Backspace tipka

en: The code sequence the Delete key generates
hr: Slijed kôda koji generira Delete tipka

en: The cursor appearance
hr: Izgled pokazivača

en: The position of the tab bar
hr: Položaj trake kartica

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
hr: Moguće vrijednosti su "system" za korištenje globalnih postavki treptanja pokazivača, ili "on" ili "off" za izričito postavljanje.

en: Theme _variant:
hr: Varijanta _teme:

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
hr: Neki procesi su još uvijek pokrenuti u nekim terminalima ovog prozora. Zatvaranje ovog prozora će ugasiti procese.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
hr: Neki procesi su još uvijek pokrenuti u ovom terminau. Zatvaranje ovog prozora će ugasiti procese.

en: There was an error creating the child process for this terminal
hr: Došlo je do greške prilikom stvaranja podređenog procesa za ovaj terminal

en: There was an error displaying help
hr: Dogodila se greška pri prikazivanju pomoći

en: This is the default profile
hr: Ovo je zadani profil

en: Toggle search options
hr: Uklj./Isklj. mogućnosti pretrage

en: Turkish
hr: Turski

en: Turn off the menubar
hr: Isključite traku izbornika

en: Turn on the menubar
hr: Uključite traku izbornika

en: Two roles given for one window
hr: Dvije namjene dane jednom prozoru

en: Underline
hr: Podcrtano

en: Unicode
hr: Unikôdni

en: Use the command line
hr: Koristite naredbeni redak

en: Use the given profile instead of the default profile
hr: Koristi zadani profil umjesto uobičajenog

en: Use “%s” to terminate the options and put the command line to execute after it.
hr: Koristi "%s" za prekidanje mogućnosti i nakon toga pokreni naredbu.

en: UserDocs
hr: Korisnička dokumentacija

en: Using VTE version %u.%u.%u
hr: Koristi se VTE inačica %u.%u.%u

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: View
hr: Pogled

en: Wait until the child exits
hr: Čekaj dok sadržajni element postoji

en: Western
hr: Zapadni

en: What to do with the terminal when the child command exits
hr: Što treba napraviti s terminalom kada podređena naredba izlazi

en: When command _exits:
hr: Kada naredba _završi:

en: When focused
hr: Pri fokusu

en: When to show the scrollbar
hr: Kada prikazati traku klizanja

en: When to show the tabs bar
hr: Kada prikazati traku kartica

en: When unfocused
hr: Kada nije u fokusu

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
hr: Trebaju li neodređeno široki znakovi biti uski ili široki kada se koristi UTF-8 kôdiranje

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
hr: Treba li se u klizanju unatrag sačuvati neograničen broj redaka

en: Whether bold is also bright
hr: Treba li podebljani tekst biti svjetao

en: Whether bold text should use the same color as normal text
hr: Trebali li podebljani tekst koristiti istu boju kao normalni tekst

en: Whether new tabs should open next to the current one or at the last position
hr: Trebaju li se nove kartice otvoriti pokraj trenutne kartice ili na posljednjem položaju

en: Whether shortcuts are enabled
hr: Treba li omogućiti prečace

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
hr: Treba li omogućiti prečace. Mogli bi dolaziti u sukob s aplikacijama koje su pokrenute u terminalu, pa ih je moguće isključiti.

en: Whether the menubar has access keys
hr: Treba li traka izbornika imati pristupne tipke

en: Whether the shell integration is enabled
hr: Treba li omogućiti integraciju ljuske

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
hr: Treba li standardne GTK prečace za pristup traci izbornika omogućiti

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
hr: Treba li upitati za potvrdu prije zatvaranja terminala

en: Whether to blink the cursor
hr: Treba li pokazivač treptati

en: Whether to enable SIXEL images
hr: Treba li omogućiti SIXEL slike

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
hr: Treba li traka izbornika imati prečac Atl+slovo. Mogle bi dolaziti u sukob s aplikacijama koje su pokrenute u terminalu, pa ih je moguće isključiti.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
hr: Treba li pokrenuti naredbu u terminalu kao ljusku za prijavu

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
hr: Treba li otvoriti terminale u prozoru ili karticama

en: Whether to perform Arabic shaping
hr: Treba li izvesti arapsko oblikovanje

en: Whether to perform bidirectional text rendering
hr: Treba li izvesti dvosmjerno prikazivanje teksta

en: Whether to preserve the working directory when opening a new terminal
hr: Treba li očuvati radni direktorij pri otvaranju novog terminala

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
hr: Treba li ponvono prelomiti sadržaj terminala  pri promjeni veličine prozora

en: Whether to ring the terminal bell
hr: Treba li zvoniti terminalno zvono

en: Whether to run a custom command instead of the shell
hr: Treba li pokrenuti prilalagođenu naredbu umjesto ljuske

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
hr: Treba li pomicati do dna kada je tipka pritisnuta

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
hr: Treba li pomicati do dna kada postoji izlaz iz aplikacije

en: Whether to show the menubar in new windows
hr: Treba li prikazati traku izbornika u novim prozorima

en: Whether to use custom cursor colors
hr: Treba li koristiti prilagođenu boju pokazivača

en: Whether to use custom highlight colors
hr: Treba li koristiti prilagođenu boju naglašavanja teksta

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
hr: Treba li koristiti boje iz teme za elemente terminala

en: Whether to use the system monospace font
hr: Treba li koristiti monospace slova sustava

en: Which encoding to use
hr: Koje kôdiranje koristiti

en: Which theme variant to use
hr: Koju varijantu teme koristiti

en: White on black
hr: Bijelo na crnom

en: Wide
hr: Široko

en: Window
hr: Prozorima

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
hr: Mogućnosti prozora; ako je korišteno prije prvog --prozor ili --kartica argumenta, postavlja kao uobičajeno za sve prozore:

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
hr: Trebali ste primiti kopiju GNU Opće Javne Licence uz GNOME Terminal; ako niste, pogledajte <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: ZOOM
hr: PRIBLIŽENJE

en: Zoom In
hr: Približi

en: Zoom Out
hr: Udalji

en: Zoom _In
hr: Pribli_ži

en: Zoom _Out
hr: Uda_lji

en: Zoom factor “%g” is too large, using %g
hr: Faktor uvećanja "%g" je prevelik, koristim %g

en: Zoom factor “%g” is too small, using %g
hr: Faktor uvećanja "%g" je premalen, koristim %g

en: _About
hr: _O programu

en: _Action
hr: _Radnja

en: _Advanced
hr: _Napredno

en: _Backspace key generates:
hr: _Backspace tipka vraća:

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Clear Highlight
hr: _Ukloni isticanje

en: _Close Window
hr: _Zatvori prozor

en: _Contents
hr: _Priručnik

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Default color:
hr: _Zadana boja:

en: _Delete key generates:
hr: _Delete tipka vraća:

en: _Detach Terminal
hr: _Otkvači terminal

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
hr: _Omogući mnemoniku (poput Alt+F za otvaranje  izbornika datoteka)

en: _Enable shortcuts
hr: _Omogući prečace

en: _Encoding:
hr: _Kôdiranje:

en: _Export…
hr: _Izvoz…

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Find…
hr: _Pretraži…

en: _Full Screen
hr: _Cijeli zaslon

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _Highlight color:
hr: _Boja naglašavanja:

en: _Inspector
hr: _Nadzornik

en: _Limit scrollback to:
hr: _Ograniči pomicanje na:

en: _Match case
hr: _Uspoređuj mala i velika slova

en: _Next Tab
hr: _Sljedeća kartica

en: _Normal Size
hr: _Normalna veličina

en: _Open Link
hr: Otvori _poveznicu

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Preserve working directory:
hr: _Očuvaj radni direktorij:

en: _Previous Tab
hr: _Prijašnja kartica

en: _Print…
hr: _Ispis…

en: _Profile
hr: _Profil

en: _Relaunch
hr: _Pokreni ponovno

en: _Reset
hr: _Vrati izvorno

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
hr: _Vrati mogućnosti kompatibilnosti na uobičajeno

en: _Run command as a login shell
hr: _Pokreni naredbu kao ljusku prijave

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Save Contents…
hr: _Spremi sadržaj…

en: _Search
hr: _Pretraži

en: _Show menubar by default in new terminals
hr: _Prikaži alatnu traku po zadanom u novom terminalu

en: _Show scrollbar
hr: _Prikaži traku pomicanja

en: _Underline color:
hr: _Boja podcrtavanja:

en: _Use colors from system theme
hr: _Koristiti boje iz teme sustava

en: _View
hr: _Pogled

en: _Wrap around
hr: _Omotaj oko

en: columns
hr: stupci

en: height
hr: visina

en: lines
hr: redka

en: rows
hr: redci

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
hr: ljuska;prompt;naredba;naredbeni redak;cmd;

[ctx: theme variant]
en: Dark
hr: Tamna

[ctx: theme variant]
en: Default
hr: Uobičajena

[ctx: theme variant]
en: Light
hr: Svjetla

[ctx: visible-name]
en: 'Unnamed'
hr: 'Neimenovano'

en: width
hr: širina

en: “%s” is not a valid zoom factor
hr: "%s" nije valjan faktor približenja

en: “%s” option given twice for the same window
hr: "%s" mogućnost je data dvaput za isti prozor

en: “file” scheme with remote hostname not supported
hr: “datoteka” shema s udaljenim nazivom računala nije podržana
