Tutorial | Елементи дизайну
Цей урок демонструє елементи та принципи дизайну, яких, зазвичай, навчають студентів-початківців митців, для розуміння різних властивостей, що використовуються в мистецтві. Це не вичерпний список, тому, будь ласка, додавайте, видаляйте та комбінуйте цей урок, щоб зробити його вичерпним.
Елементи
Засади
Колір
Лінія
Форма
Простір
Текстура
Значення
Розмір
Баланс
Контраст
Акцент
Пропорція
Шаблон
Градація
Композиція
Огляд
Елементи дизайну
Наступні елементи – будівельні блоки дизайну.
Лінія
Визначення лінії – познака, що має довжину і напрям, створена точкою, що рухається по поверхні. Лінія може змінювати довжину, ширину, напрям, кривину та колір. Лінія може бути двовимірною (лінія, намальована олівцем на папері) або уявною тривимірною.
Форма
Пласка фігура, форма утворюється, коли дійсні або уявні лінії сходяться для утворення простору. Зміна кольору або замальовування може визначати фігуру. Фігури можна розділити на декілька типів: геометричні (квадрат, трикутник, коло) та органічні (з довільним штрихом).
Розмір
Це стосується варіацій в пропорціях об'єктів, ліній чи фігур. Існує варіація розмірів об'єктів дійсних або уявних.
ВЕЛИКИЙ
малий
Простір
Простір – порожня або відкрита площа між, довкола, над, під чи всередині об'єктів. Фігури та форми утворені простором навколо або всередині них. Часто, простір називається тривимірним або двовимірним. Додатній простір заповнений фігурою чи формою. Від'ємний простір оточує фігуру чи форму.
Колір
Колір – характеристика поверхні, яка сприймається відповідно до довжини хвилі, відбитої від неї. Колір має три виміри: ВІДТІНОК (інше слово на позначення кольору, визначеного його назвою, як-от червоний чи жовтий), ЗНАЧЕННЯ (його освітленість чи темність), ІНТЕНСИВНІСТЬ (його яскравість чи тьмяність).
Текстура
Текстура – спосіб, у який поверхня відчувається (дійсна текстура) або який вона може мати вигляд (уявна текстура). Текстури описуються такими словами як шорстка, шовковиста чи галькоподібна.
Значення
Значення – наскільки темний чи світлий що-небудь має вигляд. Ми отримуємо зміни значення кольору, додаючи до кольору чорного чи білого. Розподіл світлотіні використовує значення в малюванні додаючи різкого контрасту світлого і темного в композиції.
Засади дизайну
Засади використовують елемети дизайну для створення композиції.
Баланс
Баланс – відчуття візуальної рівності в фігурі, формі, значенні, кольорі тощо. Баланс може бути симетричним або рівномірно збалансованим або асиметричним і нерівномірно збалансованим. Об'єкти, значенні, кольори, текстури, фігури, форми тощо можуть бути викорисані при створенні балансу в композиції.
Контраст
Контраст – накладання протилежних елементів.
Акцент
Акцент використовується, щоб виділити окремі частини витвору мистецтва і привернути увагу. Центром уваги або центральною точкою є місце, яке привертає Ваш погляд спочатку.
Пропорція
Пропорція описує розмір, положення чи кількість одного предмету в порівнянні з іншим.
Випадкова мураха та повний привід
SVG-зображення створене Ендрю Фіцсаймоном (Andrew Fitzsimon)Люб'язно надано Open Clip Art Libraryhttp://www.openclipart.org/
Шаблон
Шаблон створюється повторенням елементу (лінії, фігури чи кольору) знову і знову.
Градація
Градація розміру і напряму створює лінійну перспективу. Градація кольору від теплого до холодного і тону від темного до світлого створюють повітряну перспективу. Градація може додати фігурі цікавості і руху. Градація від темного до світлого змусить око рухатися вздовж фігури.
Композиція
Поєднання розрізнених елементів для створення цілого.
Бібліографія
Це – частина бібліографії, використаної для створення цього документу.
http://www.makart.com/resources/artclass/EPlist.html
http://www.princetonol.com/groups/iad/Files/elements2.htm
http://www.johnlovett.com/test.htm
http://digital-web.com/articles/elements_of_design/
http://digital-web.com/articles/principles_of_design/
Окрема подяка Лінді Кім (Linda Kim) (http://www.coroflot.com/redlucite/) за допомогу мені (http://www.rejon.org/) з цим уроком. Також, дякую Open Clip Art Library (http://www.openclipart.org/) та графічним дизайнерам, що зробили вклад в цей проект.
Jonathan Leighton; Jon Phillips; Colin Marquardt; Sylvain Chiron; Nicolas Dufour; Gellért Gyuris
Nazarii Ritter — 2017
Esteban Capella — 2019