dselect 1.17.0 - en to hu translation catalogue (154 entries)

en: 
    
    Move around with ^P and ^N, cursor keys, initial letters, or digits;
    Press <enter> to confirm selection.   ^L redraws screen.
hu: 
    
    Mozogj ezekkel: ^P és ^N, kurzor billentyűk, kezdőbetűk vagy számok;
    Üss <enter>-t a választás megerősítéséhez. A ^L frissíti a képernyőt.

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
hu: 
    
    Csak-olvasható hozzáférésed van: csak a választások előnézete érhető el!

en: 
    Press <enter> to continue.
hu: 
    Üss <enter> -t a folytatáshoz.

en:  (alphabetically)
hu:  (abc-ben)

en:  (avail., priority)
hu:  (elérh., elsőbbség)

en:  (avail., section)
hu:  (elérh., szakasz)

en:  (by availability)
hu:  (elérhetőség szerint)

en:  (by priority)
hu:  (elsőbbség szerint)

en:  (by section)
hu:  (szakasz szerint)

en:  (by status)
hu:  (állapot szerint)

en:  (status, priority)
hu:  (állapot, elsőbbség)

en:  (status, section)
hu:  (állapot, szakasz)

en:  does not appear to be available
hu:  nem tűnik elérhetőnek

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
hu:  jelölés:+/=/- rövid:v súgó:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
hu:  jelölés:+/=/- hosszú:v súgó:?

en:  or
hu:  vagy

en:  terse:v help:?
hu:  rövid:v súgó:?

en:  verbose:v help:?
hu:  hosszú:v súgó:?

en: %-*s %s%s%s;  %s (was: %s).  %s
hu: %-*s %s%s%s;  %s (volt: %s).  %s

en: %s %s packages
hu: %s %s csomagok

en: %s %s packages in section %s
hu: %s %s csomagok az alábbi szakaszban: %s

en: %s %s packages without a section
hu: %s %s csomagok melyek nincsenek egy szakaszban

en: %s packages in section %s
hu: %s csomagok az alábbi szakaszban: %s

en: %s packages without a section
hu: %s csomagok melyek nincsenek egy szakaszban

en: Abbrev.
hu: Röv.

en: Abort - quit without making changes
hu: Elvetés - kilépés változások nélkül

en: Access method '%s'.
hu: `%s' elérési mód.

en: All
hu: Minden

en: All packages
hu: Minden csomag

en: Avail.ver
hu: Elérh.ver

en: Available
hu: Elérhető

en: Broken
hu: Törött

en: Brokenly installed packages
hu: Törötten telepített csomagok

en: Choose the access method to use.
hu: Válassz elérési módot

en: Configure any packages that are unconfigured.
hu: Beállítatlan csomagok beállítása.

en: Debian '%s' package handling frontend version %s.
hu: Debian `%s' csomagkezelő felület %s verzió.

en: Description
hu: Leírás

en: Error
hu: Hiba

en: Error:
hu: Hiba:

en: Extra
hu: extra - XTR

en: Go to end of list
hu: A lista végére

en: Go to top of list
hu: A lista elejére

en: Help information is available under the following topics:
hu: Az alábbiakról érhető el súgó:

en: Help:
hu: Súgó:

en: Important
hu: fontos - IMP

en: Inst.ver
hu: Telep.ver

en: Install and upgrade wanted packages.
hu: Kért csomagok telepítése, frissítése.

en: Installed
hu: Telepített

en: Installed packages
hu: Telepített csomagok

en: Installed?
hu: Telepítve van?

en: Introduction to package selections
hu: Bevezetés a csomagválasztásba

en: Introduction to read-only package list browser
hu: Bevezetés a csak-olvasható csomag lista böngészésbe

en: Keystrokes
hu: Billentyűk

en: Mark package(s) for deinstall and purge
hu: Csomag(ok) kijelölése eltávolításra és törlésre

en: Mark package(s) for deinstallation
hu: Csomag(ok) kijelölése eltávolításra

en: Mark package(s) for installation
hu: Csomag(ok) kijelölése telepítésre

en: Marked for
hu: Kijelölés erre:

en: Move down
hu: Le

en: Move up
hu: Fel

en: New
hu: Új

en: Newly available packages
hu: Legújabb csomagok

en: Obsolete/local
hu: Elavult vagy helyi

en: Old mark
hu: Régi jelölés

en: Optional
hu: tetszőleges - OPT

en: Package
hu: Csomag

en: Press <enter> to continue.
hu: Üss <enter> -t a folytatáshoz.

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
hu: A ? súgó menüjét adja, a . lép, a <space> kilép a súgóból.

en: Press a key from the list above, <space> or 'q' to exit help,
      or '.' (full stop) to read each help page in turn.
hu: Üss le egy billentyűt a fentiekből, <space> vagy `q' a kilépés,
      a `.' egymás után olvassa a súgó lapjait.

en: Priority
hu: Elsőbbség

en: Purged
hu: Törölt

en: Purged packages and those never installed
hu: Törölt és soha nem telepített csomagok

en: Quit dselect.
hu: Kilépés a dselect programból.

en: Quit without changing selected access method
hu: Kilépés a választott hozzáférési mód változtatása nélkül

en: Quit, confirming without check
hu: Kilépés, megerősítés ellenőrzés nélkül

en: Quit, confirming, and checking dependencies
hu: Kilépés, megerősítés és függőségek ellenőrzése

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
hu: Kilépés, ütközés/függőségi javaslatok elvetése

en: REINSTALL
hu: ÚJRATELEPÍTÉS

en: Remove unwanted software.
hu: Nem kívánt szoftverek eltávolítása.

en: Removed
hu: Eltávolított

en: Removed and no longer available packages
hu: Visszavont és többé nem elérhető csomagok

en: Removed packages (configuration still present)
hu: Eltávolított csomagok (a beállítások még megvannak)

en: Request which packages you want on your system.
hu: Csomagok választása

en: Required
hu: kötelező - REQ

en: Revert to directly requested state for all packages
hu: Csomagok közvetlenül kért állapotának visszaállítása

en: Revert to old state for all packages
hu: Csomagok régi állapotának visszaállítása

en: Revert to suggested state for all packages
hu: Csomagok javasolt állapotának visszaállítása

en: Scroll backwards through help/information
hu: Görgetés vissza

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
hu: Vissza 1 sorral a súgóban

en: Scroll backwards through list
hu: Hátra a listákon

en: Scroll backwards through list by 1 line
hu: Vissza egy sorral

en: Scroll onwards through help/information
hu: Görgetés előre

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
hu: Előre 1 sorral a súgóban

en: Scroll onwards through list
hu: Előre a listákon

en: Scroll onwards through list by 1 line
hu: Előre 1 sorral

en: Search for ?
hu: Keresés:

en: Search for a package whose name contains a string
hu: Keresés a csomagok neveiben

en: Section
hu: Szakasz

en: Select currently-highlighted access method
hu: Most kiemelt hozzáférési mód kiválasztása

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool %s.
hu: Javítsd a TERM változót, használj jobb terminált,
    vagy dolgozz e problémát elkerülő csomagkezelővel: %s.

en: Standard
hu: szokásos - STD

en: Swap sort order priority/section
hu: Rendezés elsőbbség vagy szakasz alapján

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
hu: Úgy fest, a terminál nem támogatja a kurzorcímzést.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
hu: Úgy fest, a terminál nem támogatja a kiemelést.

en: The line you have highlighted represents many packages; if you ask to install, remove, hold, etc. it you will affect all the packages which match the criterion shown.
    
    If you move the highlight to a line for a particular package you will see information about that package displayed here.
    You can use 'o' and 'O' to change the sort order and give yourself the opportunity to mark packages in different kinds of groups.
hu: A sor, amire állsz sok csomagot képvisel; ha telepítesz, eltávolítasz, stb., az minden mutatott kívánalomnak megfelelő csomagra hat.
    
    Más a helyzet, ha egy bizonyos csomag sorára állsz, ilyenkor az adott csomagra látod a lehető legtöbb információt, például a leírását is.
    Az `o' vagy `O' billentyűvel a rendezést is válthatod.

en: Type dselect --help for help.
hu: A dselect --help adja a súgót

en: Unclassified
hu: nem-besorolt

en: Update list of available packages, if possible.
hu: Frissíti az elérhető csomagok listáját, ha lehetséges.

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  Since you do not have the privilege necessary to update
    package states, you are in a read-only mode.  You can navigate around the
    list using the cursor keys (please see the 'Keystrokes' help screen), observe
    the status of the packages and read information about them.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished browsing, press 'Q' or <enter> to quit.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
hu: Üdv a dselect fő csomaglistájában.
    
    Miután továbbléptél egy listát látsz a telepített vagy telepítésre elérhető
    csomagokról.  Mivel most jogod a csomagállapotok frissítésére
    csak-olvasható módban vagy. A listában
    a kurzorbillentyűkkel mozoghatsz (lásd a `Billentyűk' súgót), megnézheted
    a csomagok állapotát és információkat olvashatsz róluk.
    
    Megkapod a billentyűk listáját és a pontos magyarázatot.
    Több Súgó is elérhető, használd bátran ezeket! - mindig üsd le a `?'-et
    a segítségért.
    
    A böngészés végeztével, üsd le a `Q'-t <enter>-t a kilépéshez.
    
    Üsd le a <szóköz> billentyűt a súgó elhagyásához és lépj be a listába most!

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  You can navigate around the list using the cursor keys,
    mark packages for installation (using '+') or deinstallation (using '-').
    Packages can be marked either singly or in groups; initially you will see that
    the line 'All packages' is selected.  '+', '-' and so on will affect all the
    packages described by the highlighted line.
    
    Some of your choices will cause conflicts or dependency problems; you will be
    given a sub-list of the relevant packages, so that you can solve the problems.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished selecting packages, press <enter> to confirm changes,
    or 'X' to quit without saving changes. A final check on conflicts and
    dependencies will be done - here too you may see a sublist.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
hu: Üdv a dselect fő csomaglistájában.
    
    Miután továbbléptél egy listát látsz a telepített vagy telepítésre elérhető
    csomagokról.  Itt a kurzor billentyűkkel mozoghatsz,
    megjelölhetsz csomagokat telepítésre (a + billentyűvel) vagy törlésre (-).
    A csomagok kijelölhetők egyedül vagy csoportban; például először a
    `Minden csomag' soron fogsz állni. A `+', `-' és a többi a kiemelt sor
    összes csomagjára hatással lesz.
    
    Egyes választások ütközésekhez vagy függőségi gondokhoz vezetnek;
    ekkor megkapod az érintett csomagok al-listáját, így ezek megoldhatók.
    
    Megkapod a billentyűk listáját és a pontos magyarázatot.
    Több Súgó is elérhető, használd bátran ezeket! - mindig üsd le a `?'-et
    a segítségért.
    
    A csomagkijelölés végeztével, üsd le az <enter>-t a változások megerősítéséhez,
    vagy az `X'-et a változások mentése nélküli kilépéshez. Az ütközések és
    függőségek végső ellenőrzése megtörténik - ismét egy listát kapsz.
    Üsd le a <szóköz> billentyűt a súgó elhagyásához és lépj be a listába most!

en: [A]ccess
hu: [E]lérés

en: [C]onfig
hu: [B]eállítás

en: [I]nstall
hu: [T]elepítés

en: [Q]uit
hu: [K]ilépés

en: [R]emove
hu: [L]eszedés

en: [S]elect
hu: [V]álasztás

en: [U]pdate
hu: [F]rissítés

en: a
hu: e

en: c
hu: b

en: conflicts with
hu: ütközik ezzel:

en: couldn't open debug file '%.255s'
hu: sikertelen `%.255s' hibajavító fájl megnyitás

en: depends on
hu: függ ettől:

en: doupdate failed
hu: frissítés sikertelen

en: dselect - inspection of package states
hu: dselect - csomagállapotok vizsgálata

en: dselect - list of access methods
hu: dselect - elérési módok listája

en: dselect - main package listing
hu: dselect - fő csomaglista

en: dselect - recursive package listing
hu: dselect - rekurzív csomaglista

en: error in regular expression
hu: hiba a szabályos kifejezésben

en: error reading keyboard in help
hu: hiba a billentyűzet olvasásakor a súgóban

en: failed to getch in main menu
hu: a főmenü elérése meghiúsult

en: half installed
hu: félig telepített

en: hold
hu: megtartás

en: i
hu: t

en: install
hu: telepítés

en: installation script
hu: telepítő parancsfájl

en: installed
hu: telepített

en: invalid search option given
hu: érvénytelen keresési lehetőség

en: menu
hu: menü

en: new package
hu: új csomag

en: not installed
hu: nem telepített

en: purge
hu: törlés

en: q
hu: k

en: query/setup script
hu: lekérdező/beállító parancsfájl

en: r
hu: l

en: recommends
hu: ajánlásként adja ezt:

en: remove
hu: eltávolítás

en: removed (configs remain)
hu: eltávolított (a beállítás maradt)

en: s
hu: v

en: screen part
hu: képernyőrész

en: suggests
hu: javaslatként adja ezt:

en: terminal lacks necessary features, giving up
hu: a terminál nem bír a szükséges képességekkel, feladom

en: u
hu: f

en: unknown action string '%.50s'
hu: ismeretlen `%.50s' művelet sztring

en: unpacked (not set up)
hu: kicsomagolt (nincs beállítva)

en: update available list script
hu: elérhetők listáját frissítő parancsfájl
