dpkg 1.17.0 - en to dz translation catalogue (332 entries)

en: 
    Configuration file '%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
dz: 
    རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་ `%s' རིམ་ལུགས་གུ་ལུ་མེད།
    ཁྱོད་ཀྱིས་ཞུ་བ་འབད་དོ་བཟུམ་སྦེ་རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་གསརཔ་གཞི་བཙུགས་འབད་དོ།

en:      Version in package is the same as at last installation.
dz:      ཐུམ་སྒྲིལ་ནང་གི་ཐོན་རིམ་འདི་མཇུག་ལུ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་མི་དང་གཅིག་པ་ཨིན།

en:      not a plain file          %.255s
dz:      ཉག་རྐྱང་ཡིག་སྣོད་          %.255s མེན་པས

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
dz:   %.250s (ཐོན་རིམ་ %.250s) འདི་གཞི་བཙུགས་འབད་དགོཔ་ཨིན།

en:   %.250s is %s.
dz:   %.250s འདི་ %s ཨིན།

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
dz:   %.250s འདི་བཤུབ་ཡོད། དེ་འབདཝ་ད་འདི་ཐོན་རིམ་ %.250s ཨིན།

en:   %.250s is not installed.
dz:   %.250s འདི་གཞུ་བཙུགས་མ་འབད་བས།

en:   %.250s is to be deconfigured.
dz:   %.250s འདི་རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བར་བཞག་དགོཔ་ཨིན།

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
dz:   %.250s འདི་གཞི་བཙུགས་འབད་དགོཔ་ཨིན་། དེ་འབདཝ་ད་འདི་ཐོན་རིམ་ %.250s ཨིན།

en:   %.250s is to be removed.
dz:   %.250s འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་དགོཔ་ཨིན།

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
dz:   %.250s འདི་བཤུབ་ཡོད། དེ་འབདཝ་ད་འདི་ནམ་ཡང་རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བས།

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
dz:   %.250s འདི་བཤུབ་ཡོད། དེ་འབདཝ་ད་འདི་ཐོན་རིམ་ %.250s ཨིན།

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
dz:   %.250s གིས་མཐའ་མཇུག་རིམ་སྒྲིག་འབད་མི་ཐོན་རིམ་འདི་ %.250s ཨིན།

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
dz:   %.250s གིས་   %.250s བྱིནམ་ཨིན་ དེ་ལས་འདི་གཞི་བཙུགས་འབད་དགོ་ཨིན།

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
dz:   %.250s གིས་ %.250s བྱིནམ་ཨིན་ དེ་འབདཝ་ད་འདི་ %s ཨིན།

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
dz:   %.250s གིས་ %.250s བྱིནམ་ཨིན་ དེ་འབདཝ་ད་འདི་རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བར་བཞག་དགོཔ་ཨིན།

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
dz:   %.250s གིས་ %.250s བྱིནམ་ཨིན་ དེ་འབདཝ་ད་འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་དགོཔ་ཨིན།

en:   Package %s is not configured yet.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ %s འདི་ད་ཚུན་རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བས།

en:   Package %s is not installed.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ %s འདི་གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བས།

en:   Package %s is to be removed.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ %s འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཨིན།

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
dz: %s བྱིན་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ %s འདི་ད་ཚུན་རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བས།

en:   Package %s which provides %s is not installed.
dz: %s བྱིན་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ %s འདི་གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བས།

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
dz:   %s བྱིན་མི་ ཐུམ་སྒྲིལ་ %s འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཨིན།

en:   Version of %s on system is %s.
dz:   རིམ་ལུགས་གུའི་ %s གི་ཐོན་རིམ་འདི་ %s ཨིན།

en:  %d in %s:
dz:  %d  %s ནང་:

en:  %s (not a plain file)
dz:  %s (ཉག་རྐྱང་ཡིག་སྣོད་ཅིག་མེན་)

en:  ==> Keeping old config file as default.
dz:  ==> རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་རྙིངམ་འདི་སྔོན་སྒྲིག་སྦེ་བཞག་དོ།

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
dz:  ==> ཐུམ་སྒྲིལ་བགོ་འགྲེམ་པ་གིས་དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་པའི་ཐོན་རིམ་ཅིག་སྐྱེལ་འདྲེན་འབད་ནུག

en:  ==> Using current old file as you requested.
dz:  ==> ཁྱོད་ཀྱི་ཞུ་བ་འབད་དོ་བཟུམ་སྦེ་ ད་ལྟོའི་ཡིག་སྣོད་རྙིངམ་ལག་ལེན་འཐབ་དོ།

en:  ==> Using new config file as default.
dz:  ==> རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་འདི་སྔོན་སྒྲིག་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ་དོ།

en:  ==> Using new file as you requested.
dz:  ==> ཁྱོད་ཀྱི་ཞུ་བ་འབད་དོ་བཟུམ་སྦེ་ཡིག་སྣོད་གསརཔ་ལག་ལེན་འཐབ་དོ།

en:  The default action is to install the new version.
dz: སྔོན་སྒྲིག་གི་བྱ་བ་འདི་ཐོན་རིམ་གསརཔ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་འདི་ཨིན།

en:  The default action is to keep your current version.
dz: སྔོན་སྒྲིག་གི་བྱ་བ་འདི་ཁྱོད་ཀྱི་ད་ལྟོའི་ཐོན་རིམ་བཞག་ནི་འདི་ཨིན།

en:  and
dz: དང་

en:  depends on
dz: ལུ་རྟེནམ་ཨིན།

en: %s (subprocess): %s
dz: %s (ལས་སྦྱོར་ཡན་ལག): %s

en: %s breaks %s
dz: %s བར་མཚམས་ཚུ %s

en: %s conflicts with %s
dz: %s དང་གཅིག་ཁར་མི་མཐུནམ་ཨིན %s

en: %s depends on %s
dz: %s ལུ་རྟེནམ་ཨིན %s

en: %s enhances %s
dz:  %s གོང་སྤེལ་ཚུ %s

en: %s pre-depends on %s
dz: %s ལུ་གུ་སྔོན་-རྟེནམ་ཨིན %s

en: %s recommends %s
dz: %sའོས་སྦྱོར་འབདཝ་ཨིན %s

en: %s suggests %s
dz: %s བསམ་འཆར་བཀོདཔ་ཨིན %s

en: '%s' clashes with '%s'
dz: `%s' འདི་ `%s' དང་ཅིག་ཁར་རྡབ་འཁྲུག་བྱུངམ་ཨིན།

en: '%s' field, invalid package name '%.255s': %s
dz: `%s' ས་སྒོ་ ནུས་མེད་ཐུམ་སྒྲིལ་མིང་ `%.255s': %s

en: '%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
dz: `%s' ས་སྒོ་ ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་མིང་རེ་བ་བསྐྱེད་ཡོད་ས་ལུ་ ཐུམ་སྒྲིལ་མིང་  ཡང་ན་ཕྱགས་ཉིག་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོདཔ།

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     '%c' is obsolete, use '%c=' or '%c%c' instead
dz: `%s' ས་སྒོ་ གཞི་བསྟུན་ `%.255s' ལུ་:
    `%c' ཕན་མེད་ཨིན། ཚབ་ལུ་ `%c=' ཡང་ན་ `%c%c' ལག་ལེན་འཐབ།

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     bad version relationship %c%c
dz: `%s' ས་སྒོ་ གཞི་བསྟུན་  `%.255s' ལུ་:
    བྱང་ཉེས་ཐོན་རིམ་མཐུན་འབྲེལ་ %c%c

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using '=' instead
dz: `%s' ས་སྒོ་ གཞི་བསྟུན་ `%.255s' ལུ་:
    བསམ་པའི་མཐུན་སྒྲིག་ཏག་ཏག་ཐོན་རིམ་གུ་ལུ། ཚབ་ལུ་ `=' ལག་ལེན་འཐབ་ནི་བསམ་འཆར་བཀོད།

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
dz: `%s' ས་སྒོ་ གཞི་བསྟུན་ `%.255s' ལུ་:
    ཐོན་རིམ་གནས་གོང་འདི་ ཀ་ཁ་ཨང་ཡིག༌-མེད་མི་དང་ཅིག་ཁར་འགོ་བཙུགསཔ་ཨིན། བར་སྟོང་ཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ནིའི་བསམ་འཆར་བཀོད།

en: '%s' field, reference to '%.255s': version unterminated
dz: `%s' ས་སྒོ་ གཞི་བསྟུན་ `%.255s' ལུ་: ཐོན་རིམ་རྩ་གྲོལ་མ་གཏངམ།

en: '%s' field, syntax error after reference to package '%.255s'
dz: `%s' ས་སྒོ་ ཐུམ་སྒྲིལ་ `%.255s' ལུ་གཞི་བསྟུན་གྱི་ཤུལ་ལས་ཚིག་སྦྱོར་གྱྀ་འཛོལ་བ།

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
dz: (%s གི་ཡལ་མི་ ཆ་ཚང་སྦེ་ཚབ་བཙུགས་ཡོད་མི་ ག་ཅི་ཡང་མེད།)

en: (Reading database ...
dz: (གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ལྷག་དོ་...

en: (no description available)
dz: (འགྲེལ་བཤད་འཐོབ་ཚུགསཔ་མེད་)

en: , core dumped
dz: , ནང་རྙིང་བཀོག་བཞག་ཡོདཔ།

en: -%c option does not take a value
dz: -%c གདམ་ཁ་གིས་གནས་གོང་ཅིག་མི་འབག

en: -%c option takes a value
dz: -%c གདམ་ཁ་གིས་གནས་གོང་ཅིག་འབགཔ་ཨིན།

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
dz: --%s --བསྣར་ནི་འདི་གིས་གདམ་ཁ་-མིན་པའི་སྒྲུབ་རྟགས་ག་ནི་ཡང་མི་འབག

en: --%s --recursive needs at least one path argument
dz: --%s --recursive ལུ་ཉུང་མཐའ་འགྲུལ་ལམ་སྒྲུབ་རྟགས་གཅིག་དགོ

en: --%s needs <name>
dz: --%s ལུ་ <name> དགོཔ་ཨིན།

en: --%s needs <name> <path>
dz: --%s ལུ་ <name> <path> དགོཔ་ཨིན།

en: --%s needs a .deb filename argument
dz: --%s ལུ་ .deb ཡིག་སྣོད་མིང་གི་སྒྲུབ་རྟགས་ཅིག་དགོཔ་ཨིན།

en: --%s needs a <directory> argument
dz: --%s ་ལུ་ <སྣོད་ཐོ་> སྒྲུབ་རྟགས་ཅིག་དགོཔ་འདུག

en: --%s needs a single argument
dz: --%s་ལུ་སྒྲུབ་རྟགས་རྐྱང་པ་ཅིག་དགོཔ་འདུག

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
dz: --%s ལུ་དམིགས་གཏད་ཀྱི་སྣོད་ཐོ་ཅིག་དགོ
    ཁྱོད་ཀྱིས་ ཌི་པི་ཀེ་ཇི་ --གཞི་བཙུགས་ ལག་ལེན་འཐབ་དགོཔ་འོང་?

en: --%s needs at least one package archive file argument
dz: --%s ལུ་ཉུང་མཐའ་ཐུམ་སྒྲིལ་ཡིག་མཛོད་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་སྒྲུབ་རྟགས་གཅིག་དགོཔ་ཨིན།

en: --%s needs at least one package name argument
dz: --%s ལུ་ཉུང་མཐའ་ཐུམ་སྒྲིལ་མིང་གི་སྒྲུབ་རྟགས་གཅིག་དགོ

en: --%s option does not take a value
dz: --%s གདམ་ཁ་གིས་གནས་གོང་ཅིག་མི་འབག

en: --%s option takes a value
dz: --%s གདམ་ཁ་གིས་གནས་གོང་ཅིག་འབགཔ་ཨིན།

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
dz: --%s གིས་མང་མཐའ་སྒྲུབ་རྟགས་གཉིས་འབགཔ་ཨིན།(.deb དང་སྣོད་ཐོ་)

en: --%s takes no arguments
dz: --%s གི་སྒྲུབ་རྟགས་གཅིག་ཡང་མི་འབག

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
dz: --%s གིས་སྒྲུབ་རྟགས་གཅིག་རྐྱངམ་ཅིག་འབགཔ་ཨིན།(.deb ཡིག་སྣོད་མིང་)

en: --auto requires exactly one part file argument
dz: --རང་བཞིན་ལུ་ཡན་ལག་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་སྒྲུབ་རྟགས་གཅིག་ཏག་ཏག་དགོ

en: --auto requires the use of the --output option
dz: --རང་བཞིན་ལུ་--ཨའུཊི་པུཊི་གདམ་འདི་གི་ལག་ལེན་འདི་དགོཔ་ཨིན།

en: --compare-versions bad relation
dz: --compare-versions བྱང་ཉེས་མཐུན་འབྲེལ།

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
dz: --compare-versions གིས་སྒྲུབ་རྟགས་གསུམ་འབགཔ་ཨིན་: <ཐོན་རིམ་> <མཐུན་འབྲེལ་> <ཐོན་རིམ་>

en: --search needs at least one file name pattern argument
dz: --འཚོལ་ཞིབ་ལུ་ ཉུང་མཐའ་ཡིག་སྣོད་མིང་གི་དཔེ་གཞིའི་སྒྲུབ་རྟགས་གཅིག་དགོ

en: --split needs a source filename argument
dz: --བཤག་ནི་ལུ་ འབྱུང་ཁུངས་ཡིག་སྣོད་མིང་གི་སྒྲུབ་རྟགས་ཅིག་དགོཔ་ཨིན།

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
dz: --བཤག་ནི་འདི་གིས་ འབྱུང་ཁུངས་ཡིག་སྣོད་མིང་དང་འགྲོ་ཡུལ་སྔོན་ཚིག་མང་ཤོས་འབགཔ་ཨིན།

en: ; however:
dz: གང་ལྟར་ཡང་:

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main 'control' file.
dz: <deb> འདི་ཌི་བིཡཱན་རྩ་སྒྲིག་ཡིག་མཛོད་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་མིང་ཨིན།
    <cfile> འདི་བདག་སྐྱོང་ཡཡིག་སྣོད་ཆ་ཤས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་མིང་ཨིན།
    <cfield> འདི་`control' ཡིག་སྣོད་གཙོ་བོ་དེ་ནང་གི་ས་སྒོའི་མིང་ཨིན།

en: Authenticating %s ...
dz: %s བདེན་བཤད་འབད་དོ...

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
dz: བརྡ་བཀོད་ཚུ་:
      -s|--བཤག་ <file> [<prefix>]     ཡིག་མཛོད་ཅིག་བཤག
      -j|--མཐུད་ <part> <part> ...      ཡན་ལག་ཚུ་གཅིག་ཁར་མཐུད།
      -I|--བརྡ་དོན་ <part> ...             ཡག་ལག་གི་སྐོར་ལས་བརྡ་དོན་བཀྲམ་སྟོན་འབད།
      -a|--རང་བཞིན་ -o <complete> <part>   རང་བཞིན་-སྤུང་བའི་ཡན་ལག་ཚུ།
      -l|--ཐོ་ཡིག་ཀིའུ་                       ཐོ་ཡིག་མ་མཐུན་མི་རྩེད་ཆས།
      -d|--བཏོན་བཀོག་ [<filename> ...]    མ་མཐུན་པའི་རྩེད་ཆས་བཏོན་བཀོག

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
dz:  --compare-versions གྱི་དོན་ལུ་ག་བསྡུར་རྐྱབས་ནིའི་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཚུ་:
      lt le eq ne ge gt       (ཐོན་རིམ་ག་ལས་ཡང་ཐོན་རིམ་སྟོངམ་འདི་ཧེ་མའི་བཟུམ་སྦེ་བརྩི་འཇོག་འབད།)
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (ཐོན་རིམ་ག་ལས་ཡང་ཐོན་རིལ་སྟོངམ་འདི་ཤུལ་མའི་བཟུམ་སྦེ་བརྩི་འཇོག་འབད།)
      < << <= = >= >> >       (ཚད་འཛིན་ཡིག་སྣོད་ཚིག་སྦྱོར་དང་གཅིག་ཁར་ག་བསྡུར་རྐྱབས་བཏུབ་མིའི་དོན་ལུ་རྐྱངམ་ཅིག)

en: Debian %s version %s.
dz: ཌེ་བི་ཡཱན་ %s ཐོན་རིམ་ %s

en: Debian '%s' package archive backend version %s.
dz: ཌི་བི་ཡཱན་ `%s' ཐུམ་སྒྲིལ་ཡིག་མཛོད་ཀྱིས་ཐོན་རིམ་ %s རྒྱབ་མཐའ་འབད་ཡོད།

en: Debian '%s' package management program version %s.
dz: ཌི་བི་ཡཱན་ `%s' ཐུམ་སྒྲིལ་འཛིན་སྐྱོང་པའི་ལས་རིམ་གྱི་ཐོན་རིམ་ %s

en: Debian '%s' package split/join tool; version %s.
dz: ཌི་བི་ཡཱན་ `%s' ཐུམ་སྒྲིལ་བཤག་/མཐུད་ནིའི་ལག་ཆས། ཐོན་རིམ་ %s.

en: Deleted %s.
dz: %s བཏོན་གཏང་ཡོདཔ།

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Errors were encountered while processing:
dz: ལས་སྦྱོར་འབད་བའི་སྐབས་ལཛོལ་བ་ཚུ་གདོང་ཐུག་བྱུང་ཡོདཔ་:

en: File '%.250s' is not part of a multipart archive.
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་སྣ་མང་ཡན་ལག་ཡིག་མཛོད་ཀྱི་ཡན་ལག་མེན།

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
dz: རྩ་སྒྲིག་ཚིག་སྦྱོར་:
      རྩ་སྒྲིག་འདི་ ཐུམ་སྒྲིལ་རེའི་དོན་ལུ་ཨའུཊི་པུཊི་ ཨིན་མི་ཡིག་རྒྱུན་ཅིག་ཨིན། རྩ་སྒྲིག་འདི་གིས་
      ཚད་ལྡན་ཐར་འབྱུང་རིམ་ཚུ་ གྲངས་སུ་བཙུགས་འོང་ \n (གྲལ་ཐིག་གསརཔ་), \r (སྐྱེལ་འདྲེན་
      སླར་ལོག་) ཡང་ན་ \\ (ཉག་རྐྱང་གཡོ་ཤད་ལོག་པ་)། ཐུམ་སྒྲིལ་བརྡ་དོན་འདི་
      ${var[;width]}ཚིག་སྦྱོར་ལག་ལེན་འཐབ་ ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ས་སྒོ་ཚུ་ལུ་ འགྱུར་ཅན་གཞི་བསྟུན་ཚུ་བཙུགས་ཞིནམ་ལས་གྲངས་སུ་བཙུགས་ཚུགས།
      རྒྱ་ཚད་འདི་མེད་ཆ་མེན་ཚུན་ས་སྒོ་འདི་ གཡས་-ཕྲང་འབད་འོང་
      གཡོན་ཕྲང་སྒྲིག་ལག་ལེན་འཐབ་མི་གནད་དོན་ནང་ལུ།

en: Installing new version of config file %s ...
dz: རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་ %s གི་ཐོན་རིམ་གསརཔ་གཞི་བཙུགས་འབད་དོ་...

en: Junk files left around in the depot directory:
dz: དོས་ཁང་སྣོད་ཐོ་ནང་གི་མཐའ་འཁོར་ལུ་བཞག་མི་མཁོ་མེད་ཡིག་སྣོད་ཚུ་:

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ %s གི་འདྲ་བཤུས་གཅིག་ལས་ལྷག་སྟེ་ བཤུབ་ཡོད་
    འ་ནི་གཡོག་བཀོལ་ནང་ལུ་! ཚར་གཅིག་རྐྱངམ་ཅིག་རིམ་སྒྲིག་འབད་དོ།

en: Name
dz: མིང་།

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ %s འདི་འཆང་འདི་ཡོདཔ་ཨིན་  མ་སྤྲོག་པར་བཞག་དོ། ཟུར་བཞག་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ --force-hold ལག་ལེན་འཐབ།

en: Package %s listed more than once, only processing once.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ %s གིས་ཚར་གཅིག་ལས་ལྷག་སྟེ་ཐོ་བཀོད་འབད་ནུག   ལས་སྦྱོར་ཚར་གཅིག་རྐྱངམ་ཅིག་འབདཝ་ཨིན།

en: Package '%s' does not contain any files (!)
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ `%s' གི་ནང་ན་ཡིག་སྣོད་ག་ནི་ཡང་མེད་(!)

en: Packages not yet reassembled:
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ད་ཚུན་ལོག་མ་འཛོམས་པས:

en: Part %d of package %s filed (still want
dz: ཡན་ལག་ %d ཐུམ་སྒྲིལ་ %s ལས་བཙུགས་ཡོདཔ་(ད་ལྟོ་ཡང་དགོ་ནི་

en: Processing was halted because there were too many errors.
dz: ལས་སྦྱོར་འབད་ནི་འདི་བར་ཐེམ་ལུས་ཡོད་ ག་ཅི་སྦེ་ཟེར་བ་ཅིན་ དེ་ནང་ལུ་འཛོལ་བ་ལེ་ཤ་འདུག

en: Recorded info about %s from %s.
dz: %s གི་སྐོར་ལས་བརྡ་དོན་འདི་ %s ལས་དྲན་ཐོ་བཀོད་ཡོད།

en: Replacing available packages info, using %s.
dz: %s ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ འཐོབ་ཚུགས་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་བརྡ་དོན་ ཚབ་བཙུགས་དོ།

en: Setting up %s (%s) ...
dz: %s (%s) གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་...

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
dz: འོག་གི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གཞི་བཙུགས་ཀྱི་སྐབས་འཚུབ་ཅན་དཀའ་ལུ་རྟེེན་ཏེ་ཁམ་ལོག་སི་སི་ཨིན་པས།
    དེ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ལོག་འགོ་བཙུགས་དགོ་(དེ་ལས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་
    ཁོང་ལུ་བརྟེན་མི་)ལེ་ཤོམ་སྦེ་ལས་འགན་གྲུབ་ནིའི་དོན་ལུ་:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
dz: འོག་གི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཕྱེད་ཀ་རྐྱངམ་ཅིག་རིམ་སྒྲིག་འབད་ཡོད་ དེ་ཡང་
    འདི་ཚུ་འགོ་དང་པ་རིམ་སྒྲིག་འབད་བའི་དཀའ་ངལ་ལུ་བརྟེན་ཨིནམ་འོང་། རིམ་སྒྲིག་འདི་ 
    dpkg --configure <ཐུམ་སྒྲིལ་> ཡང་ན་ སེལ་འཐུ་མི་འབད་ནི་ནང་གི་རིམ་སྒྲིག་དཀར་ཆག་གདམ་ཁ་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ལོག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་དགོ:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
dz: འོག་གི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཕྱེད་ཀ་རྐྱངམ་ཅིག་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ་ཨིན་ འདི་ཡང་གཞི་བཙུགས་འབད་བའི་སྐབས་ཀྱི་དཀའ་ངལ་ཚུ་ལུ་བརྟེན།
    གཞི་བཙུགས་འདི་ལོག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་ཐོག་ལས་གཞི་བཙུགས་འབད་ཚུགས།
    ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་སེལ་འཐུ་མི་འབད་ནི་ཡང་ན་dpkg --remove ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ཚུགས་:

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
dz: འོག་གི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་བཤུབ་སྟེ་ཡོད་ དེ་འབདཝ་ད་ད་ཚུན་རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བས།
    འདི་ཚུ་ ཁོང་ཚུའི་དོན་ལུ་ལཱ་འབད་བཅུག་ནིའི་དོན་ལུ་ 
    dpkg --configure ཡང་ན་ སེལ་འཐུ་མི་འབད་ནི་ནང་གི་རིམ་སྒྲིག་དཀར་ཆ་གདམ་ཁ་ ལག་ལེན་ཐའབ་ཐོག་རིམ་སྒྲིག་འབད་དགོ:

en: Type 'exit' when you're done.
dz: ཁྱོད་འབད་ཚར་བའི་སྐབས་ `exit' ཡིག་དཔར་རྐྱབས།

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
dz: དབྱེ་བ་ ཌི་པི་ཀེ་ཇི་ - ཌེབ་--གྲོགས་རམ་ འདི་ *.deb ཡིག་སྣོད་ཚུ་ སྒྱུར་བཅོས་གཏང་ནིའི་སྐོར་ལས་གྲོགས་རམ་གྱི་དོན་ལུ།
    དབྱེ་བ་ཌི་པི་ཀེ་ཇི་--གྲོགས་རམ་འདི་ ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་དང་གཞི་བཙུགས་མི་འབད་ནིའི་སྐོར་ལས་གྲོགས་རམ་གྱི་དོན་ལུ།

en: Type dpkg-split --help for help.
dz: དབྱེ་བ་ ཌི་པི་ཀེ་ཇི་-བཤག་ --གྲོགས་རམ་གྱི་དོན་ལུ་གྲོགས་རམ།

en: Updating available packages info, using %s.
dz: %s ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ འཐོབ་ཚུགས་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་དུས་མཐུན་བཟོ་དོ།

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
dz: ལག་ལེན་: %s [<option> ...] <command>

en: Version
dz: ཐོན་རིམ།

en: [default=N]
dz: [སྔོན་སྒྲིག་=ཨེན་]

en: [default=Y]
dz: [སྔོན་སྒྲིག་=ཝའི]

en: [no default]
dz: [སྔོན་སྒྲིག་མེད]

en: archive contained object '%.255s' of unknown type 0x%x
dz: ཡིག་མཛོད་ཀྱི་ནང་ན་དངོས་པོ་ `%.255s' མ་ཤེས་པའི་དབྱེ་བ་ 0x%x འདུག

en: archive has no newlines in header
dz: ཡིག་མཛོད་ལུ་མགོ་ཡིག་ནང་གྲལ་ཐིག་གསརཔ་ཚུ་མེད།

en: broken due to postinst failure
dz: པོསིཊི་ཨིནསིཊི་འཐུས་ཤོར་ལུ་རྟེན་ཆད་ཡོདཔ།

en: can't mmap package info file '%.255s'
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་བརྡ་དོན་ཡིག་སྣོད་ `%.255s' ཨེམ་མེཔ་འབད་མི་ཚུགས།

en: can't remove old postrm script
dz: པོསིཊི་རིམ་ ཡིག་ཚུགས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: can't stat package info file '%.255s'
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་བརྡ་དོན་ཡིག་སྣོད་ `%.255s' སིཊེཊི་འབད་མི་ཚུགས།

en: cannot open '%.255s' (in '%.255s')
dz: `%.255s' ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས་(`%.255s' ནང་ལུ་)

en: cannot open archive part file '%.250s'
dz: ཡིག་མཛོད་ཡན་ལག་ཡིག་སྣོད་ `%.250s'  ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: cannot read info directory
dz: བརྡ་དོན་སྣོད་ཐོ་ལྷག་མི་ཚུགས།

en: cannot remove '%.250s'
dz: `%.250s' རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: cannot remove old backup config file '%.250s' (of '%.250s')
dz: རྒྱབ་ཐག་རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་`%.250s' (`%.250s' གི་) རྙིངམ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་མ་ཚུགས།

en: cannot remove old config file '%.250s' (= '%.250s')
dz: རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་`%.250s'(=་`%.250s') རྙིངམ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་མ་ཚུགས།

en: cannot remove old files list
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་རྙིངམ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
dz: %.250s གི་དོན་ལུ་སྔོན་-རྟེན་འབྲེལ་ངལ་རངས་མི་ཚུགས་(%.250s གི་དོན་ལས་དགོཔ་)

en: cannot scan directory '%.255s'
dz: སྣོད་ཐོ་ `%.255s' ཞིབ་ལྟ་འབད་མི་ཚུགས།

en: cannot scan updates directory '%.255s'
dz: དུས་མཐོན་ཀྱི་སྣོད་ཐོ་ `%.255s' ཞིབ་ལྟ་འབད་མི་ཚུགས།

en: cannot stat '%.255s' (in '%.255s')
dz: cannot stat `%.255s' སི་ཊེཊི་འབད་མི་ཚུགས་(`%.255s' ནང་ལུ་)

en: character '%c' not allowed (only letters, digits and characters '%s')
dz: ཡིག་འབྲུ་ `%c' མི་ཆོག་(ཡིག་གུ་ ཨང་ཡིག་ དང་ཡིག་འབྲུ་ `%s' ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག)

en: conffile '%.250s' does not appear in package
dz: ཀཱོན་ཕ་ཡིལ་`%.250s' འདི་ ཐུམ་སྒྲིལ་ནང་མི་འབྱུང་།

en: conffile '%.250s' is not stattable
dz: ཀཱོན་ཕཡིལ་ `%.250s' འདི་སི་ཊེཊི་འབད་བཏུབ་མེན།

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
dz: མི་མཐུན་པའི་བྱ་བ་-%c (--%s) and -%c (--%s)

en: conflicting diversions involving '%.250s' or '%.250s'
dz: `%.250s' ཡང་ན་ `%.250s' འབྲེལ་བ་ཡོད་མི་མི་མཐུན་པའི་ཁ་སྒྱུར་ཚུ།

en: conflicting packages - not installing %.250s
dz: མི་མུན་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ -  %.250s གཞི་བཙུགས་མི་འབད།

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
dz: ཚད་འཛིན་སྣོད་ཐོ་ལུ་བྱང་ཉེས་གནང་བ་ %03lo (>=0755 དང་ <=0775 ཨིན་དགོ་) འདུག

en: couldn't open '%i' for stream
dz: རྒྱུན་རིམ་གྱི་དོན་ལུ་ `%i' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: dependency problems - leaving unconfigured
dz: རྟེན་འབྲེལ་གྱི་དཀའ་ངལ་ཚུ་ - རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བར་བཞག་དོ།

en: dependency problems - not removing
dz: རྟེན་འབམྲེལ་གྱྱི་དཀའ་ངལ་ཚུ་ - རྩ་བསྐྲད་མི་གཏང་།

en: divert-to may not contain newlines
dz: ལུ་-ཁ་ཕྱོགས་སྒྱུར་བ་འདི་ནང་ལུ་གྲལ་ཐིག་གསརཔ་ཚུ་མེདཔ་འོང་།

en: diverted by %s to: %s
dz: %s གིས་ : %s ལུ་ཁ་ཕྱོགས་སྒྱུར་ཡོདཔ་

en: done
dz: འབད་ཚར་

en: duplicate path %s
dz: འགྲུལ་ལམ་རྫུན་མ་ %s

en: duplicate slave link %s
dz: བྲན་གཡོག་འབྲེལ་ལམ་ %s རྫུན་མ།

en: duplicate value for '%s' field
dz: `%s' ས་སྒོའི་དོན་ལུ་གནས་གོང་རྫུན་མ།

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
dz: ལག་ལེན་པ་-ངེས་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་ས་སྒོ་ `%.*s' གི་དོན་ལུ་གནས་གོང་རྫུན་མ།

en: empty string from fgets reading conffiles
dz: ཨེཕ་གེཊིསི་ལྷག་ནིའི་ཀཱོན་ཕ་ཡིལསི་ལས་ཡིག་རྒྱུན་སྟོངམ།

en: epoch in version is not number
dz: ཐོན་རིམ་ནང་གི་ཨི་པོཀ་འདི་ཨང་གྲངས་མེན།

en: error closing %.250s
dz: %.250s ཁ་བསྡམ་ད་འཛོལ་བ།

en: error closing configuration file '%.255s'
dz: རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་ `%.255s' ཁ་བསྡམ་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: error closing/writing '%.255s'
dz: `%.255s' ཁ་བསྡམ་ནི་/འབྲི་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: error creating device '%.255s'
dz: ཐབས་འཕྲུལ་ `%.255s' གསར་བསྐྲུན་འབདཝ་ད་འཛོལ་བ།

en: error creating directory '%.255s'
dz: སྣོད་ཐོ་ `%.255s' གསར་བསྐྲུན་འབདཝ་ད་འཛོལ་བ།

en: error creating hard link '%.255s'
dz: ཧརཌི་ལིངཀ་ `%.255s' གསར་བསྐྲུན་འབདཝ་ད་འཛོལ་བ།

en: error creating pipe '%.255s'
dz: རྒྱུད་དུང་ `%.255s' གསར་བསྐུན་འབདཝ་ད་འཛོལ་བ།

en: error creating symbolic link '%.255s'
dz: བརྡ་མཚོན་འབྲེལ་ལམ་ `%.255s' གསར་བསྐྲུན་འབདཝ་ད་འཛོལ་བ།

en: error ensuring '%.250s' doesn't exist
dz: `%.250s' མེདཔ་ངེས་བདེན་བཟོཝ་ད་འཛོལ་བ།

en: error opening conffiles file
dz: ཀཱོནཕ་ཕ་ཡིལསི་ ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེཝ་ད་འཛོལ་བ།

en: error reading %.250s
dz: %.250s ལྷག་པའི་འཛོལ་བ།

en: error reading %s from file %.255s
dz: ཡིག་སྣོད་ %.255s ལས་ %s ལྷགཔ་ད་འཛོལ་བ།

en: error reading conffiles file
dz: ཀཱོནཕ་ཕ་ཡིལསི་ ཡིག་སྣོད་ལྷགཔ་ད་འཛོལ་བ།

en: error reading from dpkg-deb pipe
dz: dpkg-deb རྒྱུད་དུང་ལས་ལྷག་ནི་འཛོལ་བ།

en: error setting ownership of '%.255s'
dz: `%.255s' གི་བདག་པོ་གཞི་སྒྲིག་གི་འཛོལ་བ།

en: error setting ownership of symlink '%.255s'
dz: བརྡ་མཚོན་འབྲེལ་ལམ་ `%.255s' གི་བདག་པོ་གཞི་སྒྲིག་འབདཝ་ད་འཛོལ་བ།

en: error setting permissions of '%.255s'
dz: `%.255s' གི་གནང་བ་གཞི་སྒྲིག་གི་འཛོལ་བ།

en: error setting timestamps of '%.255s'
dz: `%.255s' གི་དུས་བཀོད་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: error trying to open %.250s
dz: %.250s ཁ་ཕྱེ་ནིའ་འབད་རྩོལ་བསྐྱེདཔ་ད་འཛོལ་བ།

en: error un-catching signal %s: %s
dz: %s: %s བརྡ་རྟགས་མ་བཟུང་པར་བཞག་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: error writing '%s'
dz: `%s' འབྲིཝ་ད་འཛོལ་བ།

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
dz: ཨེསི་ཊི་ཌི་ཨི་ཨར་ཨར་ལུ་འབྲིཝ་ད་འཛོལ་བ། རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་ནུས་སྤེལ་གྱི་ཧེ་མ་གསར་རྙེད་འབད་ཡོདཔ།

en: failed to chdir to '%.255s'
dz: `%.255s' ལུ་སི་ཨེཆ་ཌི་ཨའི་ཨར་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: failed to chdir to directory
dz: སྣོད་ཐོ་ལུ་སི་ཨེཆ་ཌི་ཨའི་ཨར་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: failed to chroot to '%.250s'
dz: `%.250s' ལུ་སི་ཨེཆ་རུཊི་ འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: failed to close after read: '%.255s'
dz: ལྷག་པའི་ཤུལ་མ་ཁ་བསྡམ་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ: `%.255s'

en: failed to create directory
dz: སྣོད་ཐོ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: failed to create pipe
dz: རྒྱུད་དུང་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: failed to dup for fd %d
dz: fd %d གི་དོན་ལུ་ཌུཔ་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: failed to dup for std%s
dz: std%s གི་དོན་ལུ་ཌུཔ་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: failed to fstat archive
dz: ཨེཕ་སི་ཊེཊི་ཡིག་མཛོད་འབད་ནི་ལུ་ཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
dz: ལྷག་ནིའི་དོན་ལུ་ ཐུམ་སྒྲིལ་བརྡ་དོན་ཡིག་སྣོད་ `%.255s' ཁ་ཕྱེ་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: failed to read '%.255s' (in '%.255s')
dz: `%.255s' ལྷག་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་འབྱུང་ཡོད་(`%.255s' ནང་ལུ་)

en: failed to read archive '%.255s'
dz: ཡིག་མཛོད་ `%.250s' ལྷག་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: failed to remove incorporated update file %.255s
dz: གཅིག་ཁར་སྡེབ་ཡོད་པའི་དུས་མཐུན་གྱི་ཡིག་སྣོད་ %.255s རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: failed to remove my own update file %.255s
dz: ང་རང་བདག་དབང་གི་དུས་མཐུན་ཡིག་སྣོད་ %.255s རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: failed to write details of '%.50s' to '%.250s'
dz:  `%.50s' གི་རྒྱས་བཤད་ཚུ་ `%.250s' ལུ་འབྲི་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: field name '%.*s' must be followed by colon
dz: ས་སྒོ་མིང་ `%.*s' འདི་ཀོ་ལཱོན་གྱིས་རྗེས་སུ་འབྲང་དགོ

en: file '%.250s' is corrupt - %.250s missing
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ངན་ཅན་ཨིན་ - `%.250s' བྲལག་སྟོར་ཞུགས་ནུག

en: file '%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum '%.250s'
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ངན་ཅན་ཨིན་ - བྱང་ཉེས་ ཨེམ་ཌི་༥ ཅེག་སམ་  `%.250s'

en: file '%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ངན་ཅན་ - བྱང་ཉེས་ཨང་ཡིག་(ཨང་རྟགས་ %d) %s ནང་ཡོད་མི་འདི་ཨིན།

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ངན་ཅན་ - བྱང་ཉེས་མིག་འཕྲུལ་ མགོ་ཡིག་གི་མཇུག་ཡང་ན་དང་པ་ཡོད་མི་འདི་ཨིན།

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ངན་ཅན་ཨིན་ - མགོ་ཡིག་གཉིས་པའི་མཇུག་ལུ་མིང་འཕྲུལ་བྱང་ཉེས།

en: file '%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ངན་ཅན་ཨིན་ - བར་ཤབས་ཡིག་འབྲུ་བྱང་ཉེས་(ཨང་རྟགས་ %d)

en: file '%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ངན་ཅན་ཨིན་ - `%.250s' གི་ཤུལ་ལས་གྲལ་ཐིག་གསརཔ་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོདཔ།

en: file '%.250s' is corrupt - nulls in info section
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ངན་ཅན་ཨིན་ - བརྡ་མཚོན་དབྱེ་མཚན་ནང་སྟོང་ཆ་ཚུ།

en: file '%.250s' is corrupt - second member is not data member
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ངན་ཅན་ཨིན་ - འཐུས་མི་གཉིས་པ་འདི་གནད་སྡུད་འཐུས་མི་མེན།

en: file '%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ངན་ཅན་ཨིན་ - ཚད་འདི་ འདྲེན་རྟགས་ནང་བཙུགས་ཡོད་པའི་ཡན་ལག་ཨང་གི་དོན་ལུ་ཕྱི་འགྱུར་ཨིན།

en: file '%.250s' is corrupt - too short
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ངན་ཅན་ཨིན་པས་ -སྣ་མེད་ས་མེད་ཐུང་ཀུ།

en: file '%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ངན་ཅན་ཨིན་ - འདྲེན་རྟགས་ནང་བཙུགས་ཡོད་པའི་ཚད་ཚུའི་དོན་ལུ་ཡན་ལག་གི་ཨང་ཕྱི་འགྱུར།

en: file '%.250s' is not an archive part
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ཡིག་མཛོད་ཡན་ལག་མེན།

en: file '%s' is not an archive part
dz: ཡིག་སྣོད་ `%s' འདི་ཡིག་མཛོད་ཀྱི་ཡན་ལག་ཅིག་མེན།

en: file may not contain newlines
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་ནང་གྲལ་ཐིག་གསརཔ་ཚུ་མེདཔ་འོང་།

en: filename "%s" is not absolute
dz: ཡིག་སྣོད་མིང་ "%s" འདི་ཡང་དག་མེན།

en: files '%.250s' and '%.250s' are not parts of the same file
dz: ཡིག་སྣོད་ `%.250s' དང་ `%.250s' ཚུ་ཡིག་སྣོད་གཅིག་པ་གི་ཡན་ལག་མེན།

en: files list file for package '%.250s' contains empty filename
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ `%.250s' གི་དོན་ལུ་ཡིག་སྣོད་ཚུའི་ཐོ་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ནང་ན་ཡིག་སྣོད་མིང་སྟོངམ་འདུག

en: fork failed
dz: ཁ་སྤེལ་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: illegal package name at line %d: %.250s
dz: གྲལ་ཐིག་ %d གུ་ལུ་ཁྲིམས་འགལ་ཐུམ་སྒྲིལ་མིང་: %.250s

en: installed
dz: གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ།

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
dz: --%s: `%.250s' གི་དོན་ལུ་ནུས་མེད་ཧྲིལ་ཨང་།

en: locally diverted to: %s
dz: ཉེ་གནས་སྦེ་ : %s ལུ་ཁ་ཕྱོགས་སྒྱུར་ཡོད།

en: maintainer script '%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
dz: རྒྱུན་སྐྱོང་པའི་ཡིག་ཚུགས་ `%.50s' ལུ་བྱང་ཉེས་གནང་བ་ %03lo ( >=0555 དང་ <=0775 ཨིན་དགོ་) འདུག

en: maintainer script '%.50s' is not a plain file or symlink
dz: རྒྱུན་སྐྱོང་པའི་ཡིག་ཚུགས་ `%.50s' འདི་ཉག་རྐྱང་ཡིག་སྣོད་ཡང་ན་བརྡ་མཚོན་འབྲེལ་ལམ་མེན།

en: maintainer script '%.50s' is not stattable
dz: རྒྱུན་སྐྱོང་པའི་ཡིག་ཚུགས་ `%.50s' འདི་སི་ཊེཊི་འབད་བཏུབ་མེན།

en: may not be empty string
dz: ཡིག་རྒྱུན་སྟོངམ་མེནམ་འོང་།

en: mismatch on divert-to
      when removing '%s'
      found '%s'
dz: ལུ་-ཁ་ཕྱོགས་སྒྱུར་ད་མ་མཐུནམ་
       `%s'རྩ་བསྐྲད་གཏང་པའི་སྐབས་
       `%s' འཐོབ་ཡོད།

en: mismatch on package
      when removing '%s'
      found '%s'
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གུ་ལུ་མ་མཐུནམ་
      `%s' རྩ་བསྐྲད་གཏང་པའི་སྐབས་
      `%s' འཐོབ་ཡོད།

en: need an action option
dz: བྱ་བའི་གདམ་ཁ་གཅིག་དགོ

en: newline in field name '%.*s'
dz: ས་སྒོ་མིང་ `%.*s' ནང་གྲལ་ཐིག་གསརཔ།

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
dz: དུས་མཐུན་-སྤེལ་མའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ (%s) ནང་ལུ་གྲལ་ཐིག་གསརཔ་ཚུ་བཀག་ཡོདཔ།

en: no package information in '%.255s'
dz: `%.255s' ནང་ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་བརྡ་དོན་མེད།

en: no package named '%s' is installed, cannot configure
dz: `%s' སྦེ་མིང་བཏགས་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ག་ནི་ཡང་གཞི་བཙུགས་མ་འབད་ རིམ་སྒྲིག་འབད་མི་ཚུགས།

en: not installed
dz: གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བས།

en: not installed but configs remain
dz: གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བས་ དེ་འབདཝ་ད་རིམ་སྒྲིག་སྡོདཔ་ཨིན།

en: nothing after colon in version number
dz: ཐོན་རིམ་ཨང་ནང་གི་ཀོ་ལཱོན་གྱི་ཤུལ་ལས་ག་ནི་ཡང་མེདཔ།

en: old version of package has overly-long info file name starting '%.250s'
dz: `%.250s' འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ ཐུམ་སྒྲིལ་གི་ཐོན་རིམ་རྙིངམ་འདི་ལུ་གནམ་མེད་ས་མེད་རིངམ་བརྡ་དོན་ཡིག་སྣོད་མིང་འདུག

en: open component '%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
dz: ཁ་ཕྱེ་ཡོད་མི་ཆ་ཤས་ `%.255s' (%.255s ནང་ལུ་) འདི་ རེ་བ་མེད་པའི་ཐབས་ལམ་ཅིག་ནང་ལུ་འཐུས་ཤོར་འབྱུང་ཡོདཔ།

en: out of memory for new cleanup entry
dz: གཙང་དག་བཟོ་ནིའི་ཐོ་བཀོད་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་དྲན་ཚད་ལས་ཕྱི་ཁ།

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
dz: སྒྲུབ་རྟགས་ལེ་ཤ་དང་ཅིག་ཁར་གཙང་དག་བཟོ་ནིའི་ཐོ་བཀོད་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་དྲན་ཚད་ལས་ཕྱི་ཁར།

en: package %.250s is already installed and configured
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ %.250s འདི་ཧེ་མ་ལས་གཞི་བཙུགས་དང་རིམ་སྒྲིག་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status '%.250s')
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ %.250s འདི་རིམ་སྒྲིག་གི་དོན་ལུ་གྲ་སྒྲིག་མེད།
     རིམ་སྒྲིག་འབད་མི་ཚུགས་(ད་ལྟའི་གནས་ཚད་ `%.250s')

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་བཟོ་བཀོད(%s)འདི་རིམ་ལུགས་(%s)དང་མི་མཐུན་པས།

en: package contains overly-long control info file name (starting '%.50s')
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ནང་ན་ གནམ་མེད་ས་མེད་རིངམ་ཚད་འཛིན་བརྡ་དོན་ཡིག་སྣོད་མིང་འདུག་(`%.50s' འགོ་བཙུགས་དོ།)

en: package control info contained directory '%.250s'
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚད་འཛིན་བརྡ་དོན་གྱི་ནང་ན་སྣོད་ཐོ་ `%.250s' འདུག

en: package control info rmdir of '%.250s' didn't say not a dir
dz: `%.250s' གི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚད་འཛིན་བརྡ་དོན་ཨར་ཨེམ་སྣོད་ཐོ་གིས་སྣོད་ཐོ་མེན་ཟེར་མ་སླབ།

en: package diverts others to: %s
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱིས་གཞན་མི་ཚུ་: %s ལུ་ཁ་ཕྱོགས་སྒྱུརཝ་ཨིན།

en: package may not contain newlines
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ལུ་གྲལ་ཐིག་གསརཔ་མེདཔ་འོང་།

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or '-+.'
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་མིང་འདི་ལུ་ མགྱོགས་ཡིག་ཀ་ཁའི་ཨང་ཡིག་ཡང་ན་ `-+.' མེན་མི་ཡིག་འབྲུ་ཚུ་ཡོད།

en: part %d is missing
dz: ཡན་ལག་ %d འདི་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ནུག

en: part file '%.250s' is not a plain file
dz: ཡན་ལག་ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ཉག་རྐྱང་ཡིག་སྣོད་ཅིག་མེན།

en: part size is far too large or is not positive
dz: ཡན་ལག་ཚད་འདི་སྣ་མེད་ས་མེད་རིང་བ་ཡང་འདི་ཡོད་ཆ་མེན་པས།

en: passed
dz: རྩིས་སྤྲོད་འབད་ཡོདཔ།

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
dz: སྔོན་-རྟེན་འབྲེལ་གྱི་དཀའ་ངལ་-  %.250s གཞི་བཙུགས་མི་འབ་དབས།

en: read error in %.250s
dz: %.250s ནང་ལྷག་པའི་འཛོལ་བ།

en: read error in configuration file '%.255s'
dz: རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་ `%.255s' ནང་ལུ་ལྷག་པའི་འཛོལ་བ།

en: read error on standard input
dz: ཚད་ལྡན་ཨིན་པུཊི་གུ་ལུ་ལྷག་པའི་འཛོལ་བ།

en: read error on stdin at conffile prompt
dz: རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་ནུས་སྤེལ་ལུ་ཨེསི་ཊི་ཌི་ཨིན་གུ་ལྷག་པའི་འཛོལ་བ།

en: reassembled package file
dz: ལོག་འཛོམས་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཡིག་སྣོད།

en: rename involves overwriting '%s' with
      different file '%s', not allowed
dz: བསྐྱར་མིང་བཏགས་ནི་འདི་ `%s' 
      ཡིག་སྣོད་ `%s' སོ་སོ་དང་དང་ཅིག་ཁར་ཚབ་སྲུང་འབད་ནི་དང་འབྲེལ་བ་འབདཝ་ཨིན། འབད་མི་ཆོག

en: requested operation requires superuser privilege
dz: ཞུ་བ་འབད་ཡོད་པའི་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ལུ་ ལག་ལེན་པ་གཙོ་བོའི་ཁེ་དབང་དགོཔ་ཨིན།

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
dz: འཚོལ་ཞིབ་འབད་ཡོད་ དེ་འབདཝ་ད་ཐུམ་སྒྲིག་ཚུ་འཚོལ་མ་འཐོབ་(*.deb མཐུན་མི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་)

en: several package info entries found, only one allowed
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་བརྡ་དོན་ཐོ་བཀོད་ལེ་ཤ་ཅིག་ཐོབ་ཡོད་ གཅིག་རྐྱངམ་ཅིག་འབད་ཆོག

en: slave link same as main link %s
dz: འབྲན་གཡོག་འབྲེལ་ལམ་འདི་འབྲེལ་ལམ་གཙོ་བོ་ %s དང་ལྕོགས་རང་ཐད།

en: source file '%.250s' not a plain file
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ཉག་རྐྱང་ཡིག་སྣོད་ཅིག་མེན།

en: statoverride file contains empty line
dz: སི་ཊེཊི་ཟུར་བཞག་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ནང་ན་གྲལ་ཐིག་སྟོངམ་འདུག

en: stripping trailing /
dz: བཤུབ་ནི་རྒྱབ་ལུས་/

en: subprocess %s returned error exit status %d
dz: ལས་སྦྱོར་ཡན་ལག་ %s སླར་ལོག་ཡོད་པའི་འཛོལ་བ་ གནས་ཚད་ %d ཕྱིར་ཐོན་འབདཝ་ཨིན།

en: target is directory - cannot skip control file check
dz: དམིགས་གཏད་འདི་སྣོད་ཐོ་ཨིན་ - ཚད་འཛིན་ཡིག་སྣོད་ཞིབ་དཔྱད་ གོམ་འགྱོ་མི་ཚུགས།

en: there are several versions of part %d - at least '%.250s' and '%.250s'
dz: འདི་ནང་ལུ་ཡན་ལག་ %d གི་ཐོན་རིམ་ལེ་ཤ་ཅིག་འདུག་ - ཉུང་མཐའ་ `%.250s' དང་ `%.250s'

en: there is no script in the new version of the package - giving up
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ཐོན་རིམ་གསརཔ་འདི་ནང་ལུ་ཡིག་ཚུགས་མེད།-བཀོག་བཞག་དོ།

en: unable to (re)open input part file '%.250s'
dz: ཨིན་པུཏི་ཡན་ལག་ཡིག་སྣོད་ `%.250s' (ལོག་)ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: unable to check existence of '%.250s'
dz: `%.250s' གི་གནས་ས་ཞིབ་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to check for existence of archive '%.250s'
dz: ཡིག་མཛོད་ `%.250s' གི་གནས་སའི་དོན་ལུ་ཞིབ་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to chown backup symlink for '%.255s'
dz: `%.255s' གི་དོན་ལུ་རྒྱབ་ཐག་བརྡ་མཚོན་འབྲེལ་ལམ་ཅའུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to clean up mess surrounding '%.255s' before installing another version
dz: ཐོན་རིམ་གཞན་མི་ཅིག་གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་ `%.255s' མཐའ་འཁོར་ཁམས་ལོག་སི་སི་ཚུ་བསལ་གཏང་ནི་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to close updated status of '%.250s'
dz:  `%.250s' གི་དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་པའི་གནས་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཁ་བསྡམ་མ་ཚུགས།

en: unable to create '%.255s'
dz: `%.255s' གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to delete control info file '%.250s'
dz: ཚད་འཛིན་བརྡ དོན་ཡིག་སྣོད་ `%.250s' བཏོན་གཏང་མ་ཚུགས།

en: unable to delete used-up depot file '%.250s'
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་དོས་ཁང་ཡིག་སྣོད་ `%.250s' བཏོན་གཏང་མ་ཚུགས།

en: unable to discard '%.250s'
dz: `%.250s' བཏོན་བཀོག་མ་ཚུགས།

en: unable to fill %.250s with padding
dz: %.250s བར་ཤབས་དང་ཅིག་ཁར་བཀང་མ་ཚུགས།

en: unable to flush %.250s after padding
dz: %.250s འདི་བར་ཤབས་ཀྱི་ཤུལ་ལས་ངོས་སྙོམ་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to flush updated status of '%.250s'
dz:  `%.250s' གི་དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་པའི་གནས་ཚད་ངོས་སྙོམ་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to fstat source file
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཡིག་སྣོད་ ཨེཕ་སི་ཊེཊི་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
dz:  `%.250s' གི་དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་པའི་གནས་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཨེཕ་མཉམ་འབྱུང་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
dz: `%.250s' འདི་ `%.250s' སྦེ་གཞི་བཙུགས་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to install (supposed) new info file '%.250s'
dz: བརྡ་དོན་ཡིག་སྣོད་`%.50s'གསརཔ་གཞི་བཙུགས་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to install new info file '%.250s' as '%.250s'
dz: བརྡ་དོན་ཡིག་སྣོད་ `%.250s' འདི་ `%.250s' སྦེ་གཞི་བཙུགས་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to install new version of '%.255s'
dz: `%.255s' གི་ཐོན་རིམ་གསརཔ་གཞི་བཙུགས་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to install updated status of '%.250s'
dz:  `%.250s' གི་དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་པའི་གནས་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ གཞི་བཙུགས་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to make backup link of '%.255s' before installing new version
dz: ཐོན་རིམ་གསརཔ་གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་ `%.255s' གི་རྒྱབ་ཐག་འབྲེལ་ལམ་བཟོ་མ་ཚུགས།

en: unable to make backup symlink for '%.255s'
dz: `%.255s' གི་དོན་ལུ་རྒྱབ་ཐག་བརྡ་མཚོན་འབྲེལ་ལམ་བཟོ་མ་ཚུགས།

en: unable to move aside '%.255s' to install new version
dz: ཐོན་རིམ་གསརཔ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནིའི་དོན་ལས་  `%.255s' ཟུར་ཁ་བཤུད་མ་ཚུགས།

en: unable to open new depot file '%.250s'
dz: དོས་ཁང་ཡིག་སྣོད་གསརཔ་ `%.250s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: unable to open output file '%.250s'
dz: ཨའུཊི་པུཏི་ཡིག་སྣོད་ `%.250s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: unable to open source file '%.250s'
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཡིག་སྣོད་ `%.250s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: unable to open temp control directory
dz: གནས་སྐབས་ཚད་འཛིན་སྣོད་ཐོ་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: unable to read depot directory '%.250s'
dz: དོས་ཁང་སྣོད་ཐོ་ `%.250s' ལྷག་མ་ཚུགས།

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
dz: %.250s གི་དོན་ལུ་ ཡིག་སྣོད་འགྲེལ་བཤདཔ་ཟུར་རྟགས་ཚུ་ལྷག་མ་ཚུགས།

en: unable to read link '%.255s'
dz: འབྲེལ་ལམ་ `%.255s' ལྷག་མ་ཚུགས།

en: unable to read part file '%.250s'
dz: ཡན་ལག་ཡིག་སྣོད་ `%.250s' ལྷག་མ་ཚུགས།

en: unable to remove newly-extracted version of '%.250s'
dz: `%.250s' གི་ཐོན་རིམ་གསརཔ་སྦེ་ཕྱིར་ཐོན་འབད་འབད་བའི་ཐོན་རིམ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s'
dz: `%.250s' གི་གསརཔ་སྦེ་གཞི་བཙུགས་འབད་འབད་བའི་ཐོན་རིམ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s' to allow reinstallation of backup copy
dz: གསརཔ་སྦེ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་ `%.250s' ཐོན་རིམ་འདི་རྒྱབ་ཐག་འདྲ་བཤུས་ཀྱི་ལོག་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: unable to remove obsolete info file '%.250s'
dz: ཕན་མེད་བརྡ་དོན་ཡིག་སྣོད་`%.50s'རྩ་བསྐྲད་གཏང་མ་ཚུགས།

en: unable to rename new depot file '%.250s' to '%.250s'
dz: དོས་ཁང་ཡིག་སྣོད་གསརཔ་ `%.250s' འདི་ `%.250s' ལུ་བསྐྱར་མིང་བཏགས་མ་ཚུགས།

en: unable to reopen part file '%.250s'
dz: ཡན་ལག་ཡིག་སྣོད་ `%.250s' ལོག་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: unable to restore backup version of '%.250s'
dz: `%.250s' གི་རྒྱབ་ཐག་ཐོན་རིམ་སོར་ཆུད་འབད་མི་ཚུགས།

en: unable to seek to start of %.250s after padding
dz: %.250s འདི་བར་ཤབས་ཀྱི་ཤུལ་ལས་འགོ་བཙུགས་ནི་འཚོལ་མ་ཙུགས།

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
dz: %.250s གི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་-གུ་-ཁ་བསྡམ་ནི་ཟུར་རྟགས་གཞི་སྒྲིག་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to set execute permissions on '%.250s'
dz: `%.250s' གུ་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་པའི་གནང་བ་གཞི་སྒྲིག་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to stat %s '%.250s'
dz: %s `%.250s' སི་ཊེཊི་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད།

en: unable to stat '%.250s'
dz: `%.250s' སི་ཊེཊི་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to stat current installed conffile '%.250s'
dz: ད་ལྟོ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་ `%.250s' སི་ཊེཊི་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to stat other new file '%.250s'
dz: གཞན་མི་ཡིག་སྣོད་གསརཔ་ `%.250s' སི་ཊེཊི་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to stat restored '%.255s' before installing another version
dz: ཐོན་རིམ་གཞན་མི་ཅིག་གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་ སོར་ཆུད་འབད་ཡོད་པའི་ `%.255s' འདི་སི་ཊེཊི་འབད་མ་ཚུགས།

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
dz:  `%.250s' གི་དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་པའི་གནས་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ཆུང་ཀུ་བཟོ་མ་ཚུགས།

en: unable to write updated status of '%.250s'
dz:  `%.250s' གི་དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་པའི་གནས་ཚད་འབྲི་མ་ཚུགས།

en: unexpected data after package and selection at line %d
dz: གྲལ་ཐིག་ %d གུ་ལུ་ ཐུམ་སྒྲིལ་དང་སེལ་འཐུ་གི་ཤུལ་ལས་རེ་བ་མེད་པའི་གནད་སྡུད།

en: unexpected end of file in %s in %.255s
dz: %.255s ནང་གི་ %s ནང་ལུ་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་རེ་བ་མེད་པའི་མཇུག

en: unexpected end of line after package name at line %d
dz: གྲལ་ཐིག་ %d གུ་ལུ་ཐུམ་སྒྲིལ་མིང་གི་ཤུལ་ལས་རེ་བ་མེད་པའི་གྲལ་ཐིག་གི་མཇུག

en: unexpected end of line in package name at line %d
dz: གྲལ་ཐིག་ %d གུ་ལུ་ཐུམ་སྒྲིལ་མིང་ནང་ལུ་རེ་བ་མེད་པའི་གྲལ་ཐིག་གི་མཇུག

en: unknown argument '%s'
dz: མ་ཤེས་པའི་སྒྲུབ་རྟགས་ `%s'

en: unknown compression type '%s'!
dz: མ་ཤེས་པའི་ཨེབ་བཙུགས་ཀྱི་དབྱེ་བ་ `%s'!

en: unknown force/refuse option '%.*s'
dz: མ་ཤེས་པའི་བང་བཙོང་ནི་/ངོས་ལེན་མི་འབད་ནིའི་གདམ་ཁ་ `%.*s'

en: unknown option -%c
dz: མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ་ -%c

en: unknown option --%s
dz: མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ --%s

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
dz: གྲལ་ཐིག་ %d གུ་ལུ་མ་ཤེསཔ་དགོ་པའི་གནས་ཚད་: %.250s

en: unpacked but not configured
dz: བཤུབ་ཡོད་ དེ་འབདཝ་ད་རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བས།

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
dz: དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་པའི་སྣོད་ཐོའི་ནང་ན་ ཡིག་སྣོད་ `%.250s' ག་གི་མིང་རིང་དྲགས་མི་(རིང་ཚད་=%d མང་མཐའ་=%d)འདི་ཡོདཔ་ཨིན།

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
dz: དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་མི་སྣོད་ཐོའི་ནང་ན་ ཡིག་སྣོད་ རིང་ཚད་མིང་སོ་སོ་འབད་མི་( %d དང་ %d གཉིས་ཆ་ར་)ཚུ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: user-defined field name '%.*s' too short
dz: ལག་ལེན་པ་-ངེས་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་ས་སྒོའི་མིང་ `%.*s' ཐུང་དྲགས།

en: version string has embedded spaces
dz: ཐོན་རིམ་གྱི་ཡིག་རྒྱུན་འདི་གིས་བར་སྟོང་ཚུ་གནས་འདྲེན་འབད་ཡོདཔ།

en: version string is empty
dz: ཐོན་རིམ་གྱི་ཡིག་རྒྱུན་འདི་སྟོངམ་ཨིན།

en: warning
dz: ཉེན་བརྡ།

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ དེ་ཚུ་འོང་མི་ཡིག་སྣཽད་ཚུའི་མིང་ཚུ་འདྲེན་ཚིག་བཀོད་དེ་མེན་པར་ ཁོང་རའི་མིང་གིས་སྦེ་གསལ་བཀོད་འབད་དགོ
