util-linux 2.38-rc4 - en to ka translation catalogue (409 entries)

en: 
    Arguments:
ka: 
    არგუმენტები:

en: 
    Available output columns:
ka: 
    გამოტანის ხელმისაწვდომი სვეტები:

en: 
    Commands:
ka: 
    ბრძანებები:

en: 
    For more details see %s.
ka: 
    დამატებითი ინფორმაციისთვის იხილეთ %s.

en: 
    Functions:
ka: 
    ფუნქციები:

en: 
    New situation:
ka: 
    ახალი სიტუაცია:

en: 
    Old situation:
ka: 
    ძველი სიტუაცია:

en: 
    Options:
ka: 
    პარამეტრები

en: 
    Usage:
ka: 
    გამოყენება:

en: 
    Usage:
     %s [options]
ka: 
    გამოყენება:
     %s [პარამეტრები]

en: 
    Welcome to sfdisk (%s).
ka: 
    მოგესალმებათ sfdisk (%s).

en:  %1$s [options]
     %1$s [options] <device> | <mountpoint>
     %1$s [options] <device> <mountpoint>
     %1$s [options] [--source <device>] [--target <path> | --mountpoint <dir>]
ka:  %1$s [პარამეტრები]
     %1$s [პარამეტრები] <მოწყობილობა> | <მიმაგრებისწერტილი>
     %1$s [პარამეტრები] <მოწყობილობა> <მიმაგრებისწერტილი>
     %1$s [პარამეტრები] [--source <მოწყობილობა>] [--target <ბილიკი> | --mountpoint <საქაღალდე>]

en:  %1$s [options] <disk>
ka:  %1$s [პარამეტრები] <დისკი>

en:  %s [options]
ka:  %s [პარამეტრები]

en:  %s [options] [--<resource>=<limit>] [-p PID]
ka:  %s [პარამეტრები] [--<რესურსი>=<ზღვარი>] [-p PID]

en:  %s [options] [<message>]
ka:  %s [პარამეტრები] [<შეტყობინება>]

en:  %s [options] [[[day] month] year]
ka:  %s [პარამეტრები] [[[დღე] თვე] წელი]

en:  -q             quiet mode
ka:  -q             ჩუმი რეჟიმი

en:  -u, --user <user>               username
ka:  -u, --user <user>               მომხმარებლის სახელი

en:  -v             verbose mode
ka:  -v             მეტი ინფორმაციის გამოტანა

en:  -v, --verbose                 verbose mode
ka:  -v, --verbose                 დამატებითი ინფორმაციის გამოტანის რეჟიმი

en:  -v, --verbose            verbose messages
ka:   -v, --verbose                   დამატებითი ინფორმაციის გამოტანა

en:  ...killed.
ka:   ...მოკლულია.

en:  Remove
ka:  წაშლა

en:  block   identifier
ka:  block   იდენტიფიკატორი

en:  event
ka:  მოვლენა

en:  help
ka:  დახმარება

en:  list   [identifier]
ka:  list   [იდენტიფიკატორი]

en:  toggle  identifier
ka:  toggle  იდენტიფიკატორი

en:  unblock identifier
ka:  unblock იდენტიფიკატორი

en: %-25s %zu files
ka: %-25s %zu ფაილი

en: %-25s %zu xattrs
ka: %-25s %zu xattr

en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
ka: %Y წლის %d %B, %T %Z

en: %delta:
ka: %დელტა:

en: %lu block
     | %lu blocks
ka[0]: %lu ბლოკი
ka[1]: %lu ბლოკი

en: %s (mounted)
ka: %s (მიმაგრებულია)

en: %s cache:
ka: %s ქეში:

en: %s failed
ka: %s -ის შეცდომა

en: %s failed.
ka: %s -ის შეცდომა.

en: %s from %s
ka: %s -ი %s-სგან

en: %s from %s
ka: %s -ი %s-სგან

en: %s requires an argument
ka: %s არგუმენტი აუცილებელია

en: %s succeeded.
ka: %s წარმატებულია.

en: %s unchanged
ka: %s შეუცვლელია

en: %s: execute failed
ka: %s: შესრულების შეცდომა

en: %s: failed to get lock
ka: %s: ბლოკის მღების შეცდომა

en: %s: lseek failed
ka: %s: lseek -ის შეცდომა

en: %s: not found
ka: %s ნაპოვნი არაა

en: %s: swapoff failed
ka: %s: swapoff -ის შეცდომა

en: , %d error | , %d errors
ka[0]: , %d შეცდომა
ka[1]: , %d შეცდომა

en: , %d warning | , %d warnings
ka[0]: , %d გაფრთხილება
ka[1]: , %d გაფრთხილება

en: Aborted.
ka: შეწყვეტილია.

en: Address sizes:
ka: მისამართის ზომები:

en: All partitions used.
ka: ყველა დანაყოფი გამოიყენება.

en: Architecture:
ka: არქიტექტურა:

en: Attach time
ka: მიბმის დრო

en: Attached processes
ka: მიბმული პროცესები

en: Attributes:
ka: ატრიბუტები:

en: Available commands:
ka: ხელმისაწვდომი ბრძანებები:

en: BIOS CPU family:
ka: BIOS -ის CPU -ის ოჯახი:

en: BIOS Model name:
ka: BIOS-ის Მოდელის სახელი:

en: BLKGETSIZE ioctl failed on %s
ka: BLKGETSIZE ioctl -ის შეცდომა %s-ზე

en: Backup files:
ka: მარქაფის ფაილები:

en: Boot
ka: ჩატვირთვადი

en: Bootable
ka: ჩატვირთვადი

en: Byte Order:
ka: ბაიტების რიგი:

en: CPU family:
ka: CPU -ის ოჯახი:

en: CPU(s):
ka: CPU:

en: Caches:
ka: ქეშები:

en: Cannot open %s
ka: %s-ის გახსნა ვერ მოხერხდა

en: Change the partition type
ka: დანაყოფის ტიპის შეცვლა

en: Changing finger information for %s.
ka: ანაბეჭდის ინფორმაციის ცვლილება %s-სთვის.

en: Changing shell for %s.
ka: %s-ის გარსის შეცვლა.

en: Clear
ka: სუფთა ცა

en: Command      Meaning
ka: ბრძანება      მნიშვნელობა

en: Correct
ka: სწორია

en: Create new partition from free space
ka: თავისუფალ ადგილას ახალი დანაყოფის შექმნა

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete the current partition
ka: მიმდინარე დანაყოფის წაშლა

en: Description
ka: აღწერა

en: Detach time
ka: მოხსნის დრო

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Device does not contain a recognized partition table.
ka: მოწყობილობა ცნობად დანაყოფების ცხრილს არ შეიცავს.

en: Device is open in read-only mode.
ka: მოწყობილობა მხოლოდ-წაკითხვად რეჟიმშია.

en: Device:
ka: მოწყობილობა:

en: Disk
ka: დისკი

en: Disk identifier
ka: დისკის იდენტიფიკატორი

en: Disk: %s
ka: დისკი: %s

en: Do you want to write this to disk?
ka: ნებავთ ამის დისკზე ჩაწერა?

en: Done.
ka: დასრულდა.

en: Double
ka: ორმაგი

en: Dump
ka: დამპი

en: Duration:
ka: ხანგრძლივობა:

en: EFI System
ka: EFI სისტემა

en: Elements:
ka: ელემენტები:

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Enter script file name:
ka: აირჩიეთ სკრიპტის ფაილის სახელი:

en: Extended
ka: გაფართოებული

en: Failed to allocate script handler
ka: სკრიპტის დამმუშავებლის გამოყოფის შეცდომა

en: Failed to apply script %s
ka: სკრიპტის (%s) გადატარების შეცდომა

en: Failed to open %s
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა

en: Failed to parse script file %s
ka: სკრიპტის ფაილის (%s) დამუშავების შეცდომა

en: Failed to parse size.
ka: ზომის დამუშავების შეცდომა.

en: Failed to write disklabel.
ka: დისკის ჭდის ჩაწერის შეცდომა.

en: Failed to write script %s
ka: სკრიპტის (%s) ჩაწერის შეცდომა

en: Files:
ka: ფაილები:

en: Filesystem LABEL:
ka: ფაილური სისტემის ჭდე:

en: Filesystem UUID:
ka: ფაილური სისტემის UUID:

en: Filesystem:
ka: ფაილური სისტემა:

en: Finger information changed.
ka: თითის ინფორმაცია შეიცვალა.

en: First sector
ka: პირველი სექტორი

en: Fix partitions order
ka: დანაყოფების მიმდევრობის გასწორება

en: Flags
ka: ალმები

en: Flags:
ka: ალმები:

en: Free space
ka: თავისუფალი სივრცე

en: Generic
ka: ზოგადი

en: Group ID
ka: ჯგუფის ID

en: Group name
ka: ჯგუფის სახელი

en: Help
ka: დახმარება

en: Home Phone
ka: სახლის ტელეფონი

en: Home directory
ka: საწყისი საქაღალდე

en: Hypervisor:
ka: ჰაიპერვაიზორი:

en: Identity:
ka: იდენტიფიკაცია:

en: Ignoring partition.
ka: დანაყოფის იგნორირება.

en: Key
ka: გასაღები

en: Label: %s
ka: ჭდე: %s

en: Label: %s, identifier: %s
ka: ჭდე: %s, იდენტიფიკატორი: %s

en: Last login
ka: ბოლო შესვლა

en: Leaving.
ka: გასვლა.

en: Limit
ka: ზღვარი

en: Line too long
ka: ხაზი ძალიან გრძელია

en: Linux swap
ka: Linux Swap

en: Machine type:
ka: მანქანის ტიპი:

en: Memory block size:
ka: მეხსიერების ბლოკის ზომა:

en: Messages
ka: შეტყობინებები

en: Method:
ka: მეთოდი:

en: Microsoft LDM data
ka: Microsoft LDM მონაცემები

en: Microsoft LDM metadata
ka: Microsoft LDM მეტამონაცემები

en: Misc
ka: სხვანი

en: Mode:
ka: რეჟიმი:

en: Model name:
ka: Მოდელის სახელი:

en: Model:
ka: მოდელი:

en: Mountpoint:
ka: მიმაგრების წერტილი:

en: N
ka: ჩრდ

en: NUMA node(s):
ka: NUMA კვანძ(ებ)-ი:

en: New
ka: ახალი

en: New name
ka: ახალი სახელი

en: New size:
ka: ახალი ზომა:

en: No previous regular expression
ka: წინა რეგულარული გამოსახულება არ არსებობს

en: Not enough arguments
ka: არასაკმარისი არგუმენტები

en: Not set
ka: დაყენებული არაა

en: Office
ka: ოფისი

en: Office Phone
ka: ოფისის ტელეფონი

en: Owner
ka: მფლობელი

en: PPC PReP Boot
ka: PPC PReP ჩატვირთვა

en: Partition %zu resized.
ka: დანაყოფი %zu -ის ზომა შეიცვალა.

en: Partition UUID:
ka: დანაყოფის UUID:

en: Partition name:
ka: დანაყოფის სახელი:

en: Partition number
ka: დანაყოფის ნომერი

en: Partition size:
ka: დანაყოფის ზომა:

en: Partition type
ka: დანაყოფის ტიპი

en: Partition type:
ka: დანაყოფის ტიპი:

en: Password expiration
ka: პაროლის ვადა

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Permissions
ka: წვდომები

en: Please, specify size.
ka: მიუთითეთ ზომა.

en: Print help screen
ka: დახმარების ეკრანის ჩვენება

en: Quit
ka: დასრულება

en: Quit program without writing changes
ka: პროგრამიდან ცვლილებების შენახვის გარეშე გასვლა

en: RO    RA   SSZ   BSZ        StartSec            Size   Device
ka: RO    RA   SSZ   BSZ        საწყსექტ            ზომა   მოწყობილობა

en: Reduce or enlarge the current partition
ka: მიმდინარე დანაყოფის შემცირება ან გადიდება

en: Resize
ka: ზომის შეცვლა

en: Resource
ka: რესურსი

en: Script
ka: სკრიპტი

en: Sectors
ka: სექტორები

en: Select label type
ka: აირჩიეთ ჭდის ტიპი

en: Select partition type
ka: აირჩიეთ დანაყოფის ტიპი

en: Selected partition %ju
ka: არჩეულია დანაყოფი %ju

en: Set
ka: დაყენება

en: Shell
ka: გარსი

en: Shell changed.
ka: გარსი შეიცვალა.

en: Single
ka: ერთი

en: Size
ka: ზომა

en: Size: %s, %llu bytes, %ju sectors
ka: ზომა: %s, %llu ბაიტი, %ju სექტორი

en: Size: %s, %lu bytes, %ju sectors
ka: ზომა: %s, %lu ბაიტი, %ju სექტორი

en: Sort
ka: სორტი

en: Start
ka: გაშვება

en: Status
ka: სტატუსი

en: Sun
ka: მზე

en: Tell the kernel about the existence of a specified partition.
ka: ბირთვისთვის მითითებული დანაყოფის არსებობის შესახებ შეტყობინება.

en: The partition table has been altered.
ka: დანაყოფების ცხრილი შეიცვალა.

en: Timed out
ka: ვადა გავიდა

en: Timeout:
ka: ხანგრძლივობა:

en: Total offline memory:
ka: სულ გამორთული მეხსიერება:

en: Total online memory:
ka: სულ ჩართული მეხსიერება:

en: Try '%s --help' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'

en: Type
ka: ტიპი

en: Unassigned
ka: მიუნიჭებელი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unknown command: %s
ka: უცნობი ბრძანება: %s

en: Unknown user context
ka: მომხმარებლის უცნობი კონტექსტი

en: Use
ka: გამოყენება

en: Used
ka: Გამოყენებული

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

en: User name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Vendor ID:
ka: მომწოდებლის ID:

en: Vulnerabilities:
ka: მოწყვლადობები:

en: Vulnerability %s:
ka: მოწყვლადობა %s:

en: Write
ka: ჩასწორება

en: allocation policy
ka: გამოყოფის პოლიტიკა

en: authentication failed
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა

en: big
ka: დიდი

en: blocked
ka: დაბლოკილია

en: bytes
ka: ბაიტები

en: cache level
ka: ქეშის დონე

en: cache name
ka: ქეშის სახელი

en: cache type
ka: ქეშის ტიპი

en: can't read %s
ka: %s-ის წაკითხვის შეცდომა

en: cannot access %s
ka: "%s"-სთან წვდომის შეცდომა

en: cannot change directory to %s
ka: საქაღალდეში გადასვლის შეცდომა: %s

en: cannot create directory %s
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %s

en: cannot fork
ka: ფორკის შეცდომა

en: cannot link %s to %s
ka: %s-დან %s-მდე ბმის შეცდომა

en: cannot open %s
ka: %s გახსნა ვერ მოხერხდა

en: cannot read
ka: წაკითხვის შეცდომა

en: cannot seek
ka: გადახვევის შეცდომა

en: change
ka: შეცვლა

en: close failed
ka: დახურვის შეცდომა

en: close failed: %s
ka: დახურვის შეცდომა: %s

en: connect
ka: დაკავშირება

en: container
ka: კონტეინერი

en: could not get device size
ka: მოწყობილობის ზომის მიღების შეცდომა

en: crypt failed
ka: crypt -ის შეცდომა

en: cylinder | cylinders
ka[0]: ცილინდრი
ka[1]: ცილინდრი

en: cylinders
ka: ცილინდრი

en: delta count
ka: დელტა რაოდენობა

en: device identifier
ka: მოწყობილობის იდენტიფიკატორი

en: device name
ka: მოწყობილობის სახელი

en: device type
ka: მოწყობილობის ტიპი

en: device vendor
ka: მოწყობილობს მწარმოებელი

en: disabled
ka: გამორთულია

en: discarding stdin
ka: stdin-ის გადაყრა

en: display this help
ka: ამ დახმარების ჩვენება

en: display version
ka: ვერსიის ჩვენება

en: done
ka: მზადაა

en: enabled
ka: ჩართული

en: epoll_ctl failed
ka: epoll_ctl -ის შეცდომა

en: error writing %s
ka: შეცდომა '%s'-ის ჩაწერისას

en: error: %s
ka: შეცდომა: %s

en: exec failed
ka: გაშვების შეცდომა

en: extended
ka: გაფართოებული თვისებები

en: failed
ka: შეცდომით

en: failed to add partition
ka: დანაყოფის დამატების შეცდომა

en: failed to allocate memory
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: failed to allocate partition name
ka: დანაყოფის სახელის გამოყოფის შეცდომა

en: failed to allocate script handler
ka: სკრიპტის დამმუშავებლის გამოყოფის შეცდომა

en: failed to create a new disklabel
ka: დისკის ახალი ჭდის შექმნის შეცდომა

en: failed to execute %s
ka: %s-ის შესრულების შეცდომა

en: failed to open: %s
ka: გახსნის შეცდომა: %s

en: failed to parse argument
ka: არგუმენტის დამუშავების შეცდომა

en: failed to read partitions
ka: დანაყოფების წაკითხვის შეცდომა

en: failed to resize partition
ka: დანაყოფის ზომის შეცვლის შეცდომა

en: failed to set script header
ka: სკრიპტის თავსართის დაყენების შეცდომა

en: file name
ka: ფაილის სახელი

en: file size
ka: ფაილის ზომა

en: files
ka: ფაილი

en: filesystem UUID
ka: ფაილური სისტემის UUID

en: filesystem label
ka: ფაილური სისტემის ჭდე

en: filesystem type
ka: ფაილური სისტემის ტიპი

en: filesystem use percentage
ka: ფაილური სისტემის გამოყენების პროცენტულობა

en: flush buffers
ka: ბუფერების ჩაწერა

en: fork
ka: ფორკი

en: fork failed
ka: ფორკის შეცდომა

en: full
ka: მთლიანი

en: get blocksize
ka: ბლოკის ზომის მიღება

en: get filesystem readahead
ka: ფაილური სისტემის წინასწარკითხვის მიღება

en: get minimum I/O size
ka: მინიმალური I/O ზომის მღება

en: get optimal I/O size
ka: ოპტიმალური I/O ზომის მღება

en: get read-only
ka: მხოლოდ-კითხვადობის მიღება

en: get readahead
ka: წინასწარკითხვის მიღება

en: get size in bytes
ka: ზომის ბაიტებში მიღება

en: getline() failed
ka: getline() -ის შეცდომა

en: group name
ka: ჯგუფის სახელი

en: hard limit (ceiling)
ka: მყარი შეზღუდვა (ჭერი)

en: home directory
ka: საწყისი საქაღალდე

en: horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: illegal day value
ka: არასწორი დღის მნიშვნელობა

en: illegal year value
ka: წლის არასწორი მნიშვნელობა

en: implicit
ka: აშკარა

en: initgroups failed
ka: initgroups -ის შეცდომა

en: inode number
ka: inode-ის ნომერი

en: internal error
ka: შიდა შეცდომა

en: interrupts
ka: წყვეტები

en: invalid
ka: მცდარი

en: invalid length argument
ka: სიგრძის არასწორი არგუმენტი

en: invalid partition number argument
ka: დანაყოფის ნომრის არასწორი არგუმენტი

en: invalid start argument
ka: გაშვების არასწორი არგუმენტი

en: invalid timeout value
ka: მოლოდინის დროის არასწორი მნიშვნელობა

en: ioctl error on %s
ka: ioctl -ის შეცდომა %s -ზე

en: irqtop | total: %ld delta: %ld | %s | %s
ka: irqtop | სულ: %ld დელტა: %ld | %s | %s

en: key
ka: გასაღები

en: lchown failed: %s
ka: lchown -ის შეცდომა: %s

en: little
ka: პატარა

en: local
ka: ლოკალური

en: locked
ka: დაბლოკილი

en: logical
ka: ლოგიკური

en: login:
ka: მომხმარებლის სახელი:

en: max stack size
ka: სტეკის მაქს. ზომა

en: messages
ka: შეტყობინებები

en: mkdir failed: %s
ka: mkdir -ის შეცდომა: %s

en: mknod failed: %s
ka: mknod -ის შეცდომა: %s

en: mount
ka: მიმაგრება

en: mount ID
ka: მიმაგრების ID

en: mountpoint
ka: მიმაგრების წერტილი

en: name
ka: სახელი

en: no command specified
ka: ბრძანება მითითებული არაა

en: no device specified
ka: მოწყობილობა მითითებული არაა

en: not enough arguments
ka: არასაკმარისი არგუმენტები

en: number of sectors
ka: სექტორების რიცხვი

en: offline
ka: გათიშული

en: on->off
ka: ჩართ->გამორთ

en: online
ka: ონლაინ

en: open failed
ka: გახსნის შეცდომა

en: other
ka: სხვა

en: owner
ka: მფლობელი

en: para
ka: პარა

en: partition LABEL
ka: დანაყოფის ჭდე

en: partition UUID
ka: დანაყოფის UUID

en: partition flags
ka: დანაყოფის ალმები

en: partition label
ka: დანაყოფის ჭდე

en: partition name
ka: დანაყოფის სახელი

en: partition number
ka: დანაყოფის ნომერი

en: partition type name
ka: დანაყოფის ტიპის სახელი

en: permission denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: physical address of a CPU
ka: "CPU"-ის ფიზიკური მისამართი

en: poll() failed
ka: poll() -ის შეცდომა

en: primary
ka: ძირითადი

en: process ID
ka: პროცესის ID

en: read failed
ka: წაკითხვის შეცდომა

en: read romfs failed
ka: romfs-ის წაკითხვის შეცდომა

en: read rtc time failed
ka: rtc საათის წაკითხვის შეცდომა

en: read system time failed
ka: სისტემის დროის წაკითხვის შეცდომა

en: real
ka: რეალი

en: remount
ka: თავიდან მიმაგრება

en: reread partition table
ka: დანაყოფების ცხრილის თავიდან წაკითხვა

en: resource description
ka: რესურსის აღწერა

en: resource name
ka: რესურსის სახელი

en: seconds
ka: წამი

en: sector | sectors
ka[0]: სექტორი
ka[1]: სექტორი

en: seek error
ka: ძიების შეცდომა

en: seek failed
ka: გადახვევის შეცდომა

en: send
ka: გაგზავნა

en: set filesystem readahead
ka: ფაილური სისტემის წინასწარკითხვის დაყენება

en: set read-only
ka: მხოლოდ წაკითხვაზე დაყენება

en: set read-write
ka: კითხვა და ჩაწერაზე დაყენება

en: set readahead
ka: წინასწარი კითხვის ჩართვა

en: setgid failed
ka: setgid -ის შეცდომა

en: setgid() failed
ka: setgid() -ის შეცდომა

en: setgroups failed
ka: setgroups -ის შეცდომა

en: setsid failed
ka: setsid -ის შეცდომა

en: setuid failed
ka: setuid -ის შეცდომა

en: setuid() failed
ka: setuid() -ის შეცდომა

en: sigfillset failed
ka: sigfillset -ის შეცდომა

en: signals
ka: სიგნალი

en: sigprocmask failed
ka: sigprocmask -ის შეცდომა

en: size
ka: ზომა

en: size of one cache
ka: ერთი ქეშის ზომა

en: socket
ka: სოკეტი

en: soft limit
ka: რბილი შეზღუდვა

en: source device
ka: საწყისი მოწყობილობა

en: stat failed
ka: stat -ის შეცდომა

en: status
ka: სტატუსი

en: succeeded
ka: წარმატებული

en: symlink failed: %s
ka: symlink -ის შეცდომა: %s

en: target exists
ka: სამიზნე არსებობს

en: target is not a directory
ka: სამიზნე საქაღალდე არაა

en: task ID
ka: ამოცანის ID

en: tcgetattr failed
ka: tcgetattr -ის შეცდომა

en: tcsetattr failed
ka: tcsetattr -ის შეცდომა

en: timed out
ka: ვადა გავიდა

en: timestamp
ka: დროის შტამპი

en: too many arguments
ka: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი

en: total
ka: ჯამში

en: total count
ka: სრული რაოდენობა

en: umount
ka: მოხსნა

en: unable to fork
ka: პროცესის განტოტვის შეცდომა

en: unblocked
ka: განბლოკილია

en: unexpected error
ka: გაუთვალისწინებელი შეცდომა

en: units
ka: ერთეულები

en: unknown column: %s
ka: უცნობი სვეტი: %s

en: unknown month name: %s
ka: თვის არასწორი მნიშვნელობა: %s

en: unknown user %s
ka: უცნობი მომხმარებელი %s

en: unlimited
ka: შეუზღუდავი

en: unsupported unit
ka: მხარდაუჭერელი ერთეული

en: user ID
ka: მომხმარებლის ID

en: user name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: utimes failed: %s
ka: utimes -ის შეცდომა: %s

en: value
ka: მნიშვნელობა

en: version
ka: ვერსია

en: vertical
ka: ვერტიკალური

en: waitpid failed
ka: waitpid -ის შეცდომა

en: ways of associativity
ka: ასოცირების გზები

en: write
ka: ჩაწერა

en: write error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: write failed
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: write failed: %s
ka: ჩაწერის შეცდომა: %s

en: write policy
ka: ჩაწერის პოლიტიკა

en: yes
ka: დიახ
