dselect 1.17.0 - en to gl translation catalogue (215 entries)

en: 
    
    Move around with ^P and ^N, cursor keys, initial letters, or digits;
    Press <enter> to confirm selection.   ^L redraws screen.
gl: 
    
    Móvase con ^P e ^N, as frechas do cursor, letras iniciais ou números;
    Prema <intro> para confirmar a escolla. ^L volve debuxar a pantalla.

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
gl: 
    
    Acceso de só lectura: só está dispoñíbel a antevisión das escollas.

en: 
    Press <enter> to continue.
gl: 
    Prema <intro> para continuar.

en:   -- %d%%, press
gl:   -- %d%%, prema

en:  (alphabetically)
gl:  (alfabeticamente)

en:  (avail., priority)
gl:  (dispo., prioridade)

en:  (avail., section)
gl:  (dispo., sección)

en:  (by availability)
gl:  (por dispoñibilidade)

en:  (by priority)
gl:  (por prioridade)

en:  (by section)
gl:  (por sección)

en:  (by status)
gl:  (por estado)

en:  (status, priority)
gl:  (estado, prioridade)

en:  (status, section)
gl:  (estado, sección)

en:  does not appear to be available
gl:  non semella que estea dispoñíbel

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
gl:  marcar:+/=/- breve:v axuda:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
gl:  marcar:+/=/- expandido:v axuda:?

en:  or
gl:  ou

en:  terse:v help:?
gl:  breve:v axuda:?

en:  verbose:v help:?
gl:  expandido:v axuda:?

en: %-*s %s%s%s;  %s (was: %s).  %s
gl: %-*s %s%s%s;  %s (era: %s). %s

en: %s %s packages
gl: %s paquetes %s

en: %s %s packages in section %s
gl: %s paquetes %s na sección %s

en: %s %s packages without a section
gl: %s paquetes %s sen sección

en: %s for more
gl: %s para máis

en: %s packages in section %s
gl: %s paquetes na sección %s

en: %s packages without a section
gl: %s paquetes sen sección

en: %s to go back
gl: %s para voltar

en: * Highlight: One line in the package list will be highlighted.  It indicates
      which package(s) will be affected by presses of '+', '-' and '_'.
    
    * The dividing line in the middle of the screen shows a brief explanation of
      the status of the currently-highlighted package, or a description of which
      group is highlighted if a group line is.  If you don't understand the
      meaning of some of the status characters displayed, go to the relevant
      package and look at this divider line, or use the 'v' key for a verbose
      display (press 'v' again to go back to the terse display).
    
    * The bottom of the screen shows more information about the
      currently-highlighted package (if there is only one).
    
      It can show an extended description of the package, the internal package
      control details (either for the installed or available version of the
      package), or information about conflicts and dependencies involving the
      current package (in conflict/dependency resolution sublists).
    
      Use the 'i' key to cycle through the displays, and 'I' to hide the
      information display or expand it to use almost all of the screen.
gl: * Resaltado: Hase resaltar unha liña da lista de paquetes. Indica que paquetes
      han ser afectados ao premer "+", "-" e "_".
    
    * A liña divisora do medio da pantalla mostra unha breve descrición do estado
      do paquete realzado, ou unha descrición do grupo realzado se está
      realzada unha liña de grupo. Se non entende o significado de algún dos
      caracteres de estado que se mostran, vaia ao paquete relevante e mire esta
      liña divisora, ou empregue a tecla "v" para ter unha pantalla completa
      (volva premer "v" para voltar ao modo abreviado).
    
    * A parte de embaixo da pantalla mostra máis información acerca do paquete
      resaltado (se só hai un).
    
      Pode mostrar unha descrición extendida do paquete, os detalles internos de
      control do paquete (da versión instalada do paquete ou da dispoñíbel) ou
      información acerca de conflitos e dependencias que implican o paquete actual
      (en sub-listas de resolución de conflitos e dependencias).
    
      Empregue a tecla "i" para pasar polas pantalla, e "I" para agochar a pantalla
      de información ou para a expandir para que empregue case toda a pantalla.

en: Abbrev.
gl: Abrev.

en: Abort - quit without making changes
gl: Abortar - saír sen facer cambio ningún

en: Access method '%s'.
gl: Método de acceso "%s".

en: All
gl: Todos

en: All packages
gl: Todos os paquetes

en: Avail.ver
gl: Ver. dispo

en: Available
gl: Dispoñíbeis

en: Available control file information
gl: Versión dispoñíbel da información do ficheiro de control

en: Broken
gl: Rotos

en: Brokenly installed packages
gl: Paquetes instalados pero rotos

en: Choose the access method to use.
gl: Escolle o método de acceso a empregar.

en: Configure any packages that are unconfigured.
gl: Configura os paquetes que non estean configurados.

en: Cycle through information displays
gl: Pasar polas pantallas de información

en: Debian '%s' package handling frontend version %s.
gl: Interface de xestión de paquetes "%s" de Debian versión %s.

en: Description
gl: Descrición

en: Display, part 1: package listing and status chars
gl: Pantalla, parte 1: listado de paquetes e caracteres de estado

en: Display, part 2: list highlight; information display
gl: Pantalla, parte 2: resaltado de listas; pantalla de información

en: EIOM
gl: EIAM

en: Error
gl: Erro

en: Error:
gl: Erro:

en: Explanation
gl: Explicación

en: Go to end of list
gl: Ir ao final da lista

en: Go to top of list
gl: Ir ao cumio da lista

en: Help information is available under the following topics:
gl: Hai información de axuda dispoñíbel para os seguintes temas:

en: Help:
gl: Axuda:

en: Important
gl: Importante

en: Inst.ver
gl: Ver. inst

en: Install and upgrade wanted packages.
gl: Instala e actualiza os paquetes solicitados.

en: Installed
gl: Instalados

en: Installed control file information
gl: Información do ficheiro de control instalado

en: Installed packages
gl: Paquetes instalados

en: Installed?
gl: Está instalado?

en: Interrelationships
gl: Interrelacións

en: Introduction to conflict/dependency resolution sub-list
gl: Introdución á sublista de resolución de conflitos/dependencias

en: Introduction to method selection display
gl: Introdución á pantalla de selección de métodos

en: Introduction to package selections
gl: Introdución ás escollas de paquetes

en: Introduction to read-only package list browser
gl: Introdución ao navegador da lista de paquetes de só lectura

en: Keybindings
gl: Asignacións de teclas

en: Keystrokes
gl: Teclas

en: Keystrokes for method selection
gl: Teclas para a escolla de métodos

en: Make highlight less specific
gl: Facer o realzado menos específico

en: Make highlight more specific
gl: Facer o realzado máis específico

en: Mark package(s) for deinstall and purge
gl: Marcar o(s) paquete(s) para o(s) desintalar e purgar

en: Mark package(s) for deinstallation
gl: Marcar o(s) paquete(s) para o(s) desinstalar

en: Mark package(s) for installation
gl: Marcar o(s) paquete(s) para o(s) instalar

en: Marked for
gl: Marcado para

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      j, Down-arrow         k, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (These are the same motion keys as in the package list display.)
    
    Quit:
     Return, Enter    select this method and go to its configuration dialogue
     x, X             exit without changing or setting up the installation method
    
    Miscellaneous:
      ?, Help, F1      request help
     ^l                redraw display
      /                search (just return to cancel)
      \                repeat last search
gl: Teclas de movemento: Seguinte/Anterior, Ini/Fin, Arriba/Abaixo, Atrás/Adiante:
      Frecha-abaixo, j      Frecha-arriba, k        mover o realzado
      N, AvPáx, Espazo      P, RePáx, Retroceso     desprazar a lista 1 páxina
      ^n                    ^p                      desprazar a lista 1 liña
      t, Inicio             e, Fin                  saltar ao inicio/fin da lista
      u                     d                       desprazar a información 1 páx.
      ^u                    ^d                      desprazar a información 1 liña
      B, Frecha-esquerda    F, Frecha-dereita       mover 1/3 de pantalla
      ^b                    ^f                      mover a pantalla 1 carácter
    (Son as mesmas teclas de movemento que na pantalla de lista de paquetes).
    
    Saír:
     Intro   escoller este método e ir ao seu diálogo de configuración
     x, X    saír sen trocar ou configurar o método de instalación
    
    Varios:
      ?, Axuda, F1    pedir axuda
     ^l               volver debuxar a pantalla
      /               procurar (prema só Intro para cancelar)
      \               repetir a última procura

en: Move down
gl: Baixar

en: Move up
gl: Subir

en: New
gl: Novos

en: Newly available packages
gl: Paquetes dispoñíbeis novos

en: No description available.
gl: Non hai nengunha descrición dispoñíbel.

en: No explanation available.
gl: Non hai nengunha explicación dispoñíbel.

en: Obsolete/local
gl: Obsoletos/locais

en: Old mark
gl: Marca antiga

en: Opt
gl: Opc

en: Optional
gl: Opcional

en: Package
gl: Paquete

en: Press <enter> to continue.
gl: Prema <intro> para continuar.

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
gl: Prema ? para o menú de axuda, . para o seguinte tema, <espazo> para saír.

en: Press a key from the list above, <space> or 'q' to exit help,
      or '.' (full stop) to read each help page in turn.
gl: Prema nunha tecla da lista de riba, <espazo> ou "q" para saír da axuda,
      ou "." (punto) para ler as páxinas de axuda unha por unha.

en: Priority
gl: Prioridade

en: Purged
gl: Purgados

en: Purged packages and those never installed
gl: Paquetes purgados e non instalados nunca

en: Quit dselect.
gl: Sae de dselect.

en: Quit without changing selected access method
gl: Saír sen trocar o método de acceso escollido

en: Quit, confirming without check
gl: Saír, confirmando sen comprobar

en: Quit, confirming, and checking dependencies
gl: Saír, confirmando e comprobando as dependencias

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
gl: Saír, rexeitando as suxestións de conflitos/dependencias

en: REINSTALL
gl: REINSTALAR

en: Redraw display
gl: Debuxar de novo a pantalla

en: Remove unwanted software.
gl: Elimina o software non desexado.

en: Removed
gl: Eliminados

en: Removed and no longer available packages
gl: Paquetes eliminados e que xa non están dispoñíbeis

en: Removed packages (configuration still present)
gl: Paquetes eliminados (aínda está presente a configuración)

en: Request help (cycle through help screens)
gl: Solicitar axuda (pasar polas pantallas de axuda)

en: Request which packages you want on your system.
gl: Escolle os paquetes que se queren no sistema.

en: Required
gl: Requerido

en: Revert to currently installed state for all packages
gl: Voltar todos os paquetes ao estado co que están instalados

en: Revert to directly requested state for all packages
gl: Voltar todos os paquetes ao estado solicitado directamente

en: Revert to old state for all packages
gl: Voltar todos os paquetes ao estado antigo

en: Revert to suggested state for all packages
gl: Voltar todos os paquetes ao estado suxerido

en: Scroll backwards through help/information
gl: Retroceder pola axuda/información

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
gl: Retroceder 1 liña na axuda/información

en: Scroll backwards through list
gl: Retroceder pola lista

en: Scroll backwards through list by 1 line
gl: Retroceder 1 liña na lista

en: Scroll onwards through help/information
gl: Avanzar pola axuda/información

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
gl: Avanzar 1 liña na axuda/información

en: Scroll onwards through list
gl: Avanzar pola lista

en: Scroll onwards through list by 1 line
gl: Avanzar 1 liña na lista

en: Search for ?
gl: Buscar ?

en: Search for a package whose name contains a string
gl: Procurar un paquete cun nome que contén unha cadea

en: Section
gl: Sección

en: Select currently-highlighted access method
gl: Escoller o método de acceso realzado

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool %s.
gl: Estabeleza correctamente a variábel TERM, empregue un terminal mellor
    ou empregue a ferramenta de xestión paquete a paquete %s.

en: Standard
gl: Estándar

en: Std
gl: Est

en: Swap sort order priority/section
gl: Trocar a orde de prioridade/sección

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
gl: Semella que o terminal non soporta localización do cursor.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
gl: Semella que o terminal non soporta realzado.

en: The line you have highlighted represents many packages; if you ask to install, remove, hold, etc. it you will affect all the packages which match the criterion shown.
    
    If you move the highlight to a line for a particular package you will see information about that package displayed here.
    You can use 'o' and 'O' to change the sort order and give yourself the opportunity to mark packages in different kinds of groups.
gl: A liña que realzou representa varios paquetes; se solicita instalala, eliminala, retela, etc., vai afectar a todos os paquetes que casan co criterio que se amosa.
    
    Se despraza o realzado a unha liña dun paquete concreto ha ver mostrada aquí a información dese paquete.
    Pode empregar "o" e "O" para trocar a orde e para ter a posibilidade de marcar paquetes de distintos tipos de grupos.

en: Type dselect --help for help.
gl: Escriba dselect --help para obter axuda.

en: Unclassified
gl: Sen clasificar

en: Update list of available packages, if possible.
gl: Actualiza a lista de paquetes dispoñíbeis, se é posíbel.

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  Since you do not have the privilege necessary to update
    package states, you are in a read-only mode.  You can navigate around the
    list using the cursor keys (please see the 'Keystrokes' help screen), observe
    the status of the packages and read information about them.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished browsing, press 'Q' or <enter> to quit.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
gl: Benvido á lista principal de paquetes de dselect
    
    Háselle presentar unha lista de paquetes que están instalados ou dispoñíbeis
    para os instalar. Como non ten privilexios dabondo para actualizar os estados
    dos paquetes, está nun modo de só lectura. Pode navegar pola lista empregando
    as frechas do cursor (consulte a pantalla de axuda "Teclas"), observar os estados
    dos paquetes e ler información sobre eles.
    
    Debería ler a lista de teclas e as explicacións da pantalla. Hai moita axuda
    en liña dispoñíbel, empréguea, prema "?" en calquera momento para ter axuda.
    
    Cando remate de botar unha ollada, prema "Q" ou <Intro> para saír.
    
    Prema <Espazo> para saír da axuda e entrar agora na lista.

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  You can navigate around the list using the cursor keys,
    mark packages for installation (using '+') or deinstallation (using '-').
    Packages can be marked either singly or in groups; initially you will see that
    the line 'All packages' is selected.  '+', '-' and so on will affect all the
    packages described by the highlighted line.
    
    Some of your choices will cause conflicts or dependency problems; you will be
    given a sub-list of the relevant packages, so that you can solve the problems.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished selecting packages, press <enter> to confirm changes,
    or 'X' to quit without saving changes. A final check on conflicts and
    dependencies will be done - here too you may see a sublist.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
gl: Benvido á lista principal de paquetes de dselect
    
    Háselle presentar unha lista de paquetes que están instalados ou dispoñíbeis
    para os instalar. Pode navegar pola lista empregando as frechas do cursor,
    marcar paquetes para os instalar (empregando "+") ou para os desinstalar
    (empregando "-"). Os paquetes pódense marcar un a un ou por grupos. Ao
    principio ha ver que a liña "Todos os paquetes" está escollida. "+", "-" e
    todo iso han afectar a todos os paquetes descritos pola liña resaltada.
    
    Algunhas das súas accións han causar conflitos ou problemas de dependencias;
    háselle fornecer unha sub-lista cos paquetes relevantes para que poida
    solucionar os problemas.
    
    Debería ler a lista de teclas e as explicacións da pantalla. Hai moita axuda
    en liña dispoñíbel, empréguea, prema "?" en calquera momento para ter axuda.
    
    Cando remate de escoller os paquetes, prema <Intro> para confirmar as
    modificacións, ou "X" para saír sen gardalas. Hase realizar unha derradeira
    comprobación de conflitos e dependencias, onde tamén ha ver unha sub-lista.
    
    Prema <Espazo> para saír da axuda e entrar agora na lista.

en: [A]ccess
gl: [A]cceso

en: [C]onfig
gl: [C]onfigurar

en: [I]nstall
gl: [I]nstalar

en: [Q]uit
gl: [S]aír

en: [R]emove
gl: [E]liminar

en: [S]elect
gl: E[S]coller

en: [U]pdate
gl: Act[U]alizar

en: [not bound]
gl: [sen asignar]

en: [unk: %d]
gl: [desc: %d]

en: awaiting trigger processing
gl: a agardar que se procese o desencadeante

en: breaks
gl: racha

en: colour
gl: cor

en: colour attribute
gl: atributo de cores

en: conflicts with
gl: ten conflitos con

en: couldn't open debug file '%.255s'
gl: non foi posíbel abrir o ficheiro de depuración "%.255s"

en: depends on
gl: depende de

en: doupdate failed
gl: a chamada a doupdate fallou

en: dselect - inspection of package states
gl: dselect - inspección dos estados dos paquetes

en: dselect - list of access methods
gl: dselect - lista de métodos de acceso

en: dselect - main package listing
gl: dselect - lista principal de paquetes

en: dselect - recursive package listing
gl: dselect - lista recursiva de paquetes

en: dselect and dpkg can do automatic installation, loading the package files to be
    installed from one of a number of different possible places.
    
    This list allows you to select one of these installation methods.
    
    Move the highlight to the method you wish to use, and hit Enter.  You will then
    be prompted for the information required to do the installation.
    
    As you move the highlight a description of each method, where available, is
    displayed in the bottom half of the screen.
    
    If you wish to quit without changing anything use the 'x' key while in the list
    of installation methods.
    
    A full list of keystrokes is available by pressing 'k' now, or from the help
    menu reachable by pressing '?'.
gl: dselect e dpkg poden facer instalación automática, cargando os ficheiros cos
    paquetes a instalar de varios sitios diferentes.
    
    Esta lista permítelle escoller un deses métodos de instalación.
    
    Mova o realzado ao método que quere empregar e prema Intro. Háselle pedir
    a información que se precise para facer a instalación.
    
    Ao mover o realzado parece unha descrición de cada método, cando a hai,
    na metade inferior da pantalla.
    
    Se quere saír sen trocar nada empregue a tecla "x" na lista de métodos
    de instalación.
    
    Hai unha lista completa de teclas dispoñíbel para a ver premendo "k" agora,
    ou no menú de axuda que se pode ver premendo "?".

en: enhances
gl: mellora

en: error during read of method options file '%.250s'
gl: erro na lectura do ficheiro de opcións do método "%.250s"

en: error during read of option description file '%.250s'
gl: erro na lectura do ficheiro de descrición da opción "%.255s"

en: error in regular expression
gl: erro na expresión regular

en: error reading acknowledgement of program failure message
gl: erro ao ler o xustificante de recepción da mensaxe de fallo do programa

en: error reading keyboard in help
gl: erro ao ler o teclado na axuda

en: error reading options file '%.250s'
gl: erro ao ler o ficheiro de opcións "%.250s"

en: failed to allocate colour pair
gl: non foi posíbel reservar un par de cores

en: failed to create baselist pad
gl: non foi posíbel crear o panel de baselist

en: failed to create heading pad
gl: non foi posíbel crear o panel de cabeceiras

en: failed to create info pad
gl: non foi posíbel crear o panel de información

en: failed to create query window
gl: non foi posíbel crear a fiestra de consultas

en: failed to create thisstate pad
gl: non foi posíbel crear o panel de estado

en: failed to create title window
gl: non foi posíbel crear a fiestra de título

en: failed to create whatinfo window
gl: non foi posíbel crear a fiestra de whatinfo

en: failed to getch in main menu
gl: non foi posíbel chamar a getch no menú principal

en: failed to read option description file '%.250s'
gl: non foi posíbel ler o ficheiro de descrición da opción "%.250s"

en: getch failed
gl: a chamada a getch fallou

en: half installed
gl: medio instalado

en: hold
gl: reter

en: index string too long
gl: cadea de índice longa de máis

en: install
gl: instalar

en: installation script
gl: script de instalación

en: installed
gl: instalado

en: invalid search option given
gl: forneceuse unha opción de procura non válida

en: menu
gl: menú

en: method '%.250s' has name that is too long (%d > %d characters)
gl: o método "%.250s" ten un nome longo de máis (%d > %d caracteres)

en: new package
gl: novo paquete

en: newline before option name start
gl: salto de liña antes do comezo do nome da opción

en: newline before summary
gl: salto de liña antes do resumo

en: non-alphanum in option name
gl: carácter non alfanumérico no nome da opción

en: non-digit where digit wanted
gl: algo distinto dun díxito onde se esperaba un

en: nonalpha where option name start wanted
gl: carácter non alfanumérico onde se agardaba o comezo do nome da opción

en: not installed
gl: sen instalar

en: pre-depends on
gl: pre-depende de

en: provides
gl: fornece

en: purge
gl: purgar

en: q
gl: s

en: query/setup script
gl: script de consulta/configuración

en: r
gl: e

en: recommends
gl: recomenda

en: remove
gl: eliminar

en: removed (configs remain)
gl: eliminado (queda config)

en: replaces
gl: substitúe a

en: screen part
gl: parte da pantalla

en: suggests
gl: suxire

en: syntax error in method options file '%.250s' -- %s
gl: erro de sintaxe no ficheiro de opcións do método "%.250s" -- %s

en: terminal lacks necessary features, giving up
gl: o terminal non ten características necesarias; sáese

en: triggered
gl: desencadeado

en: unable to access method script '%.250s'
gl: non foi posíbel acceder ao script de método "%.250s"

en: unable to open current option file '%.250s'
gl: non foi posíbel abrir o ficheiro de opcións actual "%.250s"

en: unable to open option description file '%.250s'
gl: non foi posíbel abrir o ficheiro de descrición da opción "%.250s"

en: unable to read '%.250s' directory for reading methods
gl: non foi posíbel ler o directorio "%.250s" para ler os métodos

en: unable to read method options file '%.250s'
gl: non foi posíbel ler o ficheiro de opcións do método "%.250s"

en: unable to stat option description file '%.250s'
gl: non se atopa o ficheiro de descrición da opción "%.250s"

en: unable to write new option to '%.250s'
gl: non foi posíbel gardar a nova opción en "%.250s"

en: unknown action string '%.50s'
gl: cadea de acción "%.50s" descoñecida

en: unpacked (not set up)
gl: desempaquetado (sen configurar)

en: update available list script
gl: script de actualización da lista de dispoñíbeis
