dselect 1.17.0 - en to nb translation catalogue (239 entries)

en: 
    
    Move around with ^P and ^N, cursor keys, initial letters, or digits;
    Press <enter> to confirm selection.   ^L redraws screen.
nb: 
    
    Flytt rundt med ^P og ^N, piltaster, innledende bokstaver eller nummertastene;
    Trykk <enter> for å bekrefte utvalget.   ^L tegner skjermen på nytt.

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
nb: 
    
    Skrivebeskyttet tilgang: bare forhåndsvisning av utvalg er tilgjengelig!

en: 
    Press <enter> to continue.
nb: 
    Trykk <enter> for å fortsette.

en:   -- %d%%, press
nb:   -- %d%%, trykk

en:  (alphabetically)
nb:  (alfabetisk)

en:  (avail., priority)
nb:  (tilgj., prioritet)

en:  (avail., section)
nb:  (tilgj., del)

en:  (by availability)
nb:  (etter tilgjengelighet)

en:  (by priority)
nb:  (etter prioritet)

en:  (by section)
nb:  (etter del)

en:  (by status)
nb:  (etter status)

en:  (status, priority)
nb:  (status, prioritet)

en:  (status, section)
nb:  (status, del)

en:  does not appear to be available
nb:  ser ikke ut til å være tilgjengelig

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
nb:  marker:+/=/- kort:v hjelp:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
nb:  marker:+/=/- fyldig:v hjelp:?

en:  or
nb:  eller

en:  terse:v help:?
nb:  kort:v hjelp:?

en:  verbose:v help:?
nb:  fyldig:v hjelp:?

en: %-*s %s%s%s;  %s (was: %s).  %s
nb: %-*s %s%s%s;  %s (var: %s).  %s

en: %s %s packages
nb: %s %s pakker

en: %s %s packages in section %s
nb: %s %s pakker i delen %s

en: %s %s packages without a section
nb: %s %s pakker uten noen del

en: %s for more
nb: %s for mer

en: %s packages in section %s
nb: %s pakker i delen %s

en: %s packages without a section
nb: %s pakker uten noen del

en: %s to go back
nb: %s for å gå tilbake

en: * Highlight: One line in the package list will be highlighted.  It indicates
      which package(s) will be affected by presses of '+', '-' and '_'.
    
    * The dividing line in the middle of the screen shows a brief explanation of
      the status of the currently-highlighted package, or a description of which
      group is highlighted if a group line is.  If you don't understand the
      meaning of some of the status characters displayed, go to the relevant
      package and look at this divider line, or use the 'v' key for a verbose
      display (press 'v' again to go back to the terse display).
    
    * The bottom of the screen shows more information about the
      currently-highlighted package (if there is only one).
    
      It can show an extended description of the package, the internal package
      control details (either for the installed or available version of the
      package), or information about conflicts and dependencies involving the
      current package (in conflict/dependency resolution sublists).
    
      Use the 'i' key to cycle through the displays, and 'I' to hide the
      information display or expand it to use almost all of the screen.
nb: * Markering: Én linje i pakkelista er markert. Denne viser hvilken pakke 
      eller pakker som blir påvirket når du trykker på «+», «-» eller «_».
    
    * Delelinja midt på skjermen forklarer kort statusen til den markerte 
      pakken. Dersom en gruppe er valgt, viser linja en beskrivelse av gruppen. 
      Dersom du ikke skjønner hva statustegnene betyr, kan du gå til pakken og 
      se hva som står på denne delelinja. Du kan også trykke «v» for 
      fyldigere visning. (Trykk «v» igjen for å gå tilbake til kortvisningen.)
    
    * Det nederste feltet på skjermen viser mer informasjon om den pakken som er 
      valgt (om bare én er valgt).
    
      Feltet kan visë en fyldig beskrivelse av pakken, de interne 
      kontrolldetaljene til pakken (enten for installerte eller tilgjengelige 
      versjoner av pakken) eller informasjon om konflikter og pakkekrav som 
      involverer den valgte pakken (i lister for løsning av konflikter/pakkekrav).
    
      Trykk «i» for å bytte mellom visningene, og «I» for å skjule informasjonsfeltet 
    eller utvide det slik at det dekker nesten hele skjermen.

en: <standard error>
nb: <standard feil>

en: <standard output>
nb: <standard utdata>

en: Abbrev.
nb: Forkort.

en: Abort - quit without making changes
nb: Avbryt - avslutt uten å gjøre endringer

en: Access method '%s'.
nb: Tilgangsmetode `%s'.

en: All
nb: Alle

en: All packages
nb: Alle pakker

en: Avail.arch
nb: Tilgj.ark

en: Avail.ver
nb: Tilgj.ver

en: Available
nb: Tilgjengelige

en: Available control file information
nb: Tilgjengelig kontrollfilinformasjon

en: Broken
nb: Ødelagt

en: Brokenly installed packages
nb: Ødelagte installerte pakker

en: Choose the access method to use.
nb: Velg tilgangsmetoden som skal brukes.

en: Configure any packages that are unconfigured.
nb: Sett opp pakker som ikke er satt opp.

en: Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.
    Copyright (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.
nb: Opphavsrett (C) 1994-1996 Ian Jackson.
    Opphavsrett (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.

en: Cycle through information displays
nb: Gå gjennom informasjonssidene

en: Debian '%s' package handling frontend version %s.
nb: Debian «%s» brukergrensesnitt for pakkehåndtering versjon %s.

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Display, part 1: package listing and status chars
nb: Skjermbilde, del 1: Pakkeliste og statustegn

en: Display, part 2: list highlight; information display
nb: Skjermbilde, del 2: Listemarkering, informasjonsvisning

en: EIOM
nb: FIGM

en: Error
nb: Feil

en: Error:
nb: Feil:

en: Explanation
nb: Forklaring

en: Extra
nb: Ekstra

en: Go to end of list
nb: Gå til slutten av lista

en: Go to top of list
nb: Gå til toppen av lista

en: Help information is available under the following topics:
nb: Hjelp for følgende emner er tilgjengelig:

en: Help:
nb: Hjelp:

en: Imp
nb: Vkt

en: Important
nb: Viktig

en: Inst.arch
nb: Inst.ark

en: Install and upgrade wanted packages.
nb: Installer og oppgrader de valgte pakkene.

en: Installed
nb: Installerte

en: Installed control file information
nb: Installert kontrollfilinformasjon

en: Installed packages
nb: Installerte pakker

en: Installed?
nb: Installert?

en: Interrelationships
nb: Sammenhenger

en: Introduction to conflict/dependency resolution sub-list
nb: Introduksjon til egen liste for løsning av konflikt eller pakkekrav

en: Introduction to method selection display
nb: Introduksjon til metodevalg

en: Introduction to package selections
nb: Introduksjon til pakkevalg

en: Introduction to read-only package list browser
nb: Introduksjon til skrivebeskyttet pakkeliste

en: Keybindings
nb: Tastetrykk

en: Keystrokes
nb: Taster

en: Keystrokes for method selection
nb: Tastetrykk for metodevalg

en: Make highlight less specific
nb: Gjør utheving mindre spesifikk

en: Make highlight more specific
nb: Gjør utheving mer spesifikk

en: Mark package(s) for deinstall and purge
nb: Merk pakker for avinstallasjon og slett

en: Mark package(s) for deinstallation
nb: Merk pakker for avinstallasjon

en: Mark package(s) for installation
nb: Merk pakker for installasjon

en: Marked for
nb: Markert for

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      j, Down-arrow         k, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (These are the same motion keys as in the package list display.)
    
    Quit:
     Return, Enter    select this method and go to its configuration dialogue
     x, X             exit without changing or setting up the installation method
    
    Miscellaneous:
      ?, Help, F1      request help
     ^l                redraw display
      /                search (just return to cancel)
      \                repeat last search
nb: Flyttetaster: Neste/Forrige, Topp/Bunn, Opp/Ned, Fram/Tilbake:
      j, Pil ned              k, Pil opp             flytt markeringen
      N, Page Down, Mellomrom P, Pil opp, Rettetast  bla lista 1 side
      ^n                      ^p                     bla lista 1 linje
      t, Home                 e, End                 hopp øverst/nederst i lista
      u                       d                      bla info 1 side
      ^u                      ^d                     bla info 1 linje
      B, Pil venstre          F, Pil høgre           sidelengs 1/3 skjerm
      ^b                      ^f                     sidelengs 1 tegn
    (Disse flyttetastene er de samme som i pakkelista.)
    
    Avslutt:
     Return, Enter    velg denne metoden og gå til oppsettsdialogen
     x, X             avbryt uten å endre eller sette opp installasjonen
    
    Diverse:
      ?, Hjelp, F1     hjelp
     ^l                tegn skjermbildet på nytt
      /                søk (bruk Enter til å avbryte med en gang)
      \                siste søk om igjen

en: Move down
nb: Flytt ned

en: Move up
nb: Flytt opp

en: New
nb: Nye

en: Newly available packages
nb: Nye tilgjengelige pakker

en: No description available.
nb: Ingen beskrivelse tilgjengelig.

en: No explanation available.
nb: Ingen forklaring tilgjengelig.

en: Obsolete/local
nb: Foreldet/lokale

en: Old mark
nb: Gammelt merke

en: Opt
nb: Val

en: Optional
nb: Valgfri

en: Package
nb: Pakke

en: Press <enter> to continue.
nb: Trykk <enter> for å fortsette.

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
nb: Trykk ? for å vise hjelpemenyen, . for neste emne, <mellomrom> for å avslutte hjelp.

en: Press a key from the list above, <space> or 'q' to exit help,
      or '.' (full stop) to read each help page in turn.
nb: Trykk en tast fra lista over, <mellomrom> eller «q» for å avslutte hjelp,
      eller «.» (punktum) for å lese hver hjelpeside etter hverandre.

en: Priority
nb: Prioritet

en: Purged
nb: Renset

en: Purged packages and those never installed
nb: Pakker som er renset bort eller aldri installerte

en: Quit dselect.
nb: Avslutter dselect.

en: Quit without changing selected access method
nb: Avslutt uten å endre den valgte tilgangsmetoden

en: Quit, confirming without check
nb: Avslutt, bekreftelse uten sjekk

en: Quit, confirming, and checking dependencies
nb: Avslutt, bekrefter, og sjekk pakkekrav

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
nb: Avslutt, avvis forslag til løsning av konflikt/pakkekrav

en: REINSTALL
nb: INSTALLER OM IGJEN

en: Redraw display
nb: Tegn sida på nytt

en: Remove unwanted software.
nb: Fjern uønskede programmer.

en: Removed
nb: Fjernet

en: Removed and no longer available packages
nb: Fjernede pakker som ikke lenger er tilgjengelige

en: Removed packages (configuration still present)
nb: Fjernede pakker (tatt vare på oppsettet)

en: Repeat last search
nb: Gjenta forrige søk

en: Req
nb: Krv

en: Request help (cycle through help screens)
nb: Be om hjelp (gå gjennom hjelpesidene)

en: Request which packages you want on your system.
nb: Be om de pakkene du vil ha på systemet.

en: Required
nb: Påkrevet

en: Revert to currently installed state for all packages
nb: Gå tilbake til nåværende installert tilstand for alle pakker

en: Revert to directly requested state for all packages
nb: Gå tilbake til direkte etterspurt tilstand for alle pakker

en: Revert to old state for all packages
nb: Gå tilbake til gammel tilstand for alle pakker

en: Revert to suggested state for all packages
nb: Gå tilbake til foreslått tilstand for alle pakker

en: Scroll backwards through help/information
nb: Gå bakover gjennom hjelp/informasjon

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
nb: Gå bakover gjennom hjelp/informasjon med en linje

en: Scroll backwards through list
nb: Gå bakover gjennom lista

en: Scroll backwards through list by 1 line
nb: Gå bakover gjennom lista med en linje

en: Scroll onwards through help/information
nb: Gå videre gjennom hjelp/informasjon

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
nb: Gå videre gjennom hjelp/informasjon med en linje

en: Scroll onwards through list
nb: Gå videre gjennom lista

en: Scroll onwards through list by 1 line
nb: Gå videre gjennom lista med en linje

en: Search for ?
nb: Søk etter ?

en: Search for a package whose name contains a string
nb: Søk etter en pakke som har et navn som inneholder en streng

en: Section
nb: Del

en: Select currently-highlighted access method
nb: Velg den uthevede tilgangsmetoden

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool %s.
nb: Sett TERM-variabelen riktig, bruk en bedre terminal eller 
    du får klare deg med håndteringsverktøyet %s for hver pakke.

en: Swap sort order priority/section
nb: Bytt om sorteringsrekkefølge prioritet/seksjon

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
nb: Terminalen ser ikke ut til å støtte markøradressering.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
nb: Terminalen ser ikke ut til å støtte utheving.

en: The line you have highlighted represents many packages; if you ask to install, remove, hold, etc. it you will affect all the packages which match the criterion shown.
    
    If you move the highlight to a line for a particular package you will see information about that package displayed here.
    You can use 'o' and 'O' to change the sort order and give yourself the opportunity to mark packages in different kinds of groups.
nb: Du har valgt en linje med mange pakker. Dersom du velger å installere, fjerne, holde tilbake eller liknende, vil handlingen påvirke alle pakkene som passer til kriteriet.
    
    Dersom du flytter markeringen til en linje med bare én pakke, kan du se informasjon om den pakken i dette feltet.
    Du kan endre sorteringsrekkefølge med «o» og «O» for selv å kunne markere pakker i andre grupper.

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
nb: Dette er fri programvare. Du finner kopieringsvilkårene i
    GNU General Public License versjon 2 eller nyere. Det finnes INGEN garanti.

en: Type dselect --help for help.
nb: Skriv «dselect --help» for hjelp.

en: Unclassified
nb: Uklassifisert

en: Update list of available packages, if possible.
nb: Oppdater liste over tilgjengelige pakker, hvis mulig.

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  Since you do not have the privilege necessary to update
    package states, you are in a read-only mode.  You can navigate around the
    list using the cursor keys (please see the 'Keystrokes' help screen), observe
    the status of the packages and read information about them.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished browsing, press 'Q' or <enter> to quit.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
nb: Velkommen til hovedpakkelista i dselect.
    
    Du vil få se en liste over pakker som er installerte eller som kan 
    installeres. Fordi du ikke har tillatelse til å oppdatere 
    pakkestatuser, får du ikke lov til å endra pakkelista. Du kan bla gjennom 
    lista ved hjelp av piltastene (se hjelpeskjermen «Tastetrykk»), studere 
    pakkenes status og lese informasjon om dem.
    
    Du bør lese oversikten over taster og forklaringene til skjermbildet. Det 
    finnes en god del skjermhjelp som du kan vise ved å trykke på «?».
    
    Når du er ferdig med å studere lista, kan du avslutte med «Q» eller <enter>.
    
    Trykk <mellomrom> for å avslutte hjelp og gå til lista nå.

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  You can navigate around the list using the cursor keys,
    mark packages for installation (using '+') or deinstallation (using '-').
    Packages can be marked either singly or in groups; initially you will see that
    the line 'All packages' is selected.  '+', '-' and so on will affect all the
    packages described by the highlighted line.
    
    Some of your choices will cause conflicts or dependency problems; you will be
    given a sub-list of the relevant packages, so that you can solve the problems.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished selecting packages, press <enter> to confirm changes,
    or 'X' to quit without saving changes. A final check on conflicts and
    dependencies will be done - here too you may see a sublist.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
nb: Velkommen til hovedpakkelista i dselect.
    
    Du vil få se en liste over pakker som er installerte eller som kan 
    installerest . Du kan bla gjennom lista ved hjelp av piltastene. Med tastene 
    «+» og «-» kan du velge å installere eller fjerne pakker eller grupper av 
    pakker. I utgangspunkter er linja «Alle pakker» valgt, slik at de handlingene 
    du gjør påvirker alle pakkene som hører til denne kategorien.
    
    Noe av det du velger kan føre til konflikter eller problemer med pakkekrav. I så 
    fall vil du få en egen liste med de pakkene dette gjelder, slik at du kan løse 
    problemene.
    
    Du bør lese oversikten over taster og forklaringene til skjermbildet. Det 
    finnes en god del skjermhjelp som du kan vise ved å trykke på «?».
    
    Når du er ferdig med å velge pakker, trykker du <enter> dersom du vil bekrefte 
    endringene eller «X» om du vil avslutte uten endringer. En siste kontroll av 
    konflikter og pakkekrav blir utført. Her vil du også få opp en egen liste ved 
    problemer.
    
    Trykk <mellomrom> for å avslutte hjelp og gå til lista nå.

en: Xtr
nb: Eks

en: [A]ccess
nb: [T]ilgang

en: [C]onfig
nb: [S]ett opp

en: [I]nstall
nb: [I]nstaller

en: [Q]uit
nb: [A]vslutt

en: [R]emove
nb: [F]jern

en: [S]elect
nb: [V]elg

en: [U]pdate
nb: [O]ppdater

en: [not bound]
nb: [ikke avgrenset]

en: [unk: %d]
nb: [ukjent: %d]

en: a
nb: t

en: awaiting trigger processing
nb: venter på utløserprosessering

en: bUG
nb: LUS

en: breaks
nb: ødelegger

en: c
nb: s

en: cannot lock access method area
nb: klarte ikke låse område for tilgangsmetode

en: cannot open or create access method lockfile
nb: klarte ikke åpne eller opprette låsefil for tilgangsmetode

en: cannot unlock access method area
nb: klarte ikke låse opp område for tilgangsmetode

en: colour
nb: farge

en: colour attribute
nb: fargeattributt

en: conflicts with
nb: konflikt med

en: couldn't open debug file '%.255s'
nb: klarte ikke åpne avlusingsfil `%.255s'

en: depends on
nb: krever

en: doupdate failed
nb: «doupdate» mislyktes

en: dselect - inspection of package states
nb: dselect - inspeksjon av pakkestatus

en: dselect - list of access methods
nb: dselect - liste over tilgangsmetoder

en: dselect - main package listing
nb: dselect - hovedpakkeliste

en: dselect - recursive package listing
nb: dselect - rekursiv pakkeliste

en: dselect and dpkg can do automatic installation, loading the package files to be
    installed from one of a number of different possible places.
    
    This list allows you to select one of these installation methods.
    
    Move the highlight to the method you wish to use, and hit Enter.  You will then
    be prompted for the information required to do the installation.
    
    As you move the highlight a description of each method, where available, is
    displayed in the bottom half of the screen.
    
    If you wish to quit without changing anything use the 'x' key while in the list
    of installation methods.
    
    A full list of keystrokes is available by pressing 'k' now, or from the help
    menu reachable by pressing '?'.
nb: dselect og dpkg kan installere automatisk ved å hente pakkefilene som skal 
    installeres fra flere ulike steder.
    
    I denne lista kan du velge en av disse installasjonsmetodene.
    
    Flytt markeringen til metoden du vil bruke og trykk på <enter>. Du blir da spurt 
    etter informasjonen som trengs for å installere.
    
    Når du flyttar markeringen, får du se en beskrivelse av hver metode nederst på 
    skjermen, dersom det finnes en beskrivelse.
    
    Dersom du vil avslutte uten å endre på noen, trykker du på «x» mens du er i 
    lista over installasjonsmetoder.
    
    Du kan se hele lista over tastetrykk ved å trykke på «k» nå eller fra 
    hjelpemenyen som du får når du trykker «?».

en: enhances
nb: forbedrer

en: error during read of method options file '%.250s'
nb: feil ved lesing av metodeopsjonsfila «%.250s»

en: error during read of option description file '%.250s'
nb: feil ved lesing av fila «%.250s» med opsjonsbeskrivelser

en: error in regular expression
nb: feil i regulært uttrykk

en: error reading acknowledgement of program failure message
nb: feil ved lesing av godkjenning av programfeilmelding

en: error reading keyboard in help
nb: feil ved lesing av tastatur i hjelp

en: error reading options file '%.250s'
nb: feil ved lesing av opsjonsfila «%.250s»

en: failed to allocate colour pair
nb: klarte ikke å tilordne fargepar

en: failed to create baselist pad
nb: klarte ikke lage baselist-pad

en: failed to create heading pad
nb: klarte ikke lage heading-pad

en: failed to create info pad
nb: klarte ikke lage info-pad

en: failed to create query window
nb: klarte ikke lage spørringsvindu

en: failed to create thisstate pad
nb: klarte ikke lage thisstate-pad

en: failed to create title window
nb: klarte ikke lage tittelvindu

en: failed to create whatinfo window
nb: klarte ikke lage whatinfo-vindu

en: failed to getch in main menu
nb: klarte ikke bruke «getch» i hovedmenyen

en: failed to read option description file '%.250s'
nb: klarte ikke lese fila «%.250s» med opsjonsbeskrivelser

en: getch failed
nb: «getch» mislyktes

en: half configured (config failed)
nb: halvveis satt opp (oppsett mislyktes)

en: half installed
nb: halvinstallert

en: hold
nb: hold tilbake

en: index string too long
nb: for lang indeksstreng

en: install
nb: installer

en: installation script
nb: installasjonsskript

en: installed
nb: installert

en: invalid %s '%s'
nb: ugyldig %s '%s'

en: invalid search option given
nb: ugyldig søkevalg oppgitt

en: menu
nb: meny

en: method '%.250s' has name that is too long (%d > %d characters)
nb: metoden «%.250s» har for langt navn (%d > %d tegn)

en: new package
nb: ny pakke

en: newline before option name start
nb: linjeskift før starten på opsjonsnavnet

en: newline before summary
nb: linjeskift før sammendraget

en: no access method is selected or configured
nb: ingen tilgangsmetode er valgt eller satt opp

en: no access methods are available
nb: ingen tilgangsmetode er tilgjengelig

en: non-alphanum in option name
nb: opsjonsnavnet inneholder tegn som ikke er tall eller bokstaver

en: non-digit where digit wanted
nb: ikke-siffer der det skulle være et siffer

en: nonalpha where option name start wanted
nb: ikke-bokstav der et opsjonsnavn skulle starte

en: not installed
nb: ikke installert

en: null colour specification
nb: ingen fargespesifikasjon

en: pre-depends on
nb: forkrav

en: provides
nb: gir

en: purge
nb: rens

en: q
nb: a

en: query/setup script
nb: skript til spørring/oppsett

en: r
nb: f

en: recommends
nb: anbefaler

en: remove
nb: fjern

en: removed (configs remain)
nb: fjernet (tatt vare på oppsett)

en: replaces
nb: erstatter

en: requested operation requires superuser privilege
nb: forespurte operasjon krever superbruker-rettigheter

en: s
nb: v

en: screen part
nb: skjermdel

en: suggests
nb: foreslår

en: syntax error in method options file '%.250s' -- %s
nb: syntaksfeil i metodeopsjonsfila «%.250s» -- %s

en: terminal lacks necessary features, giving up
nb: terminalen mangler nødvendige funksjoner, gir opp

en: the access method area is already locked
nb: tilgangsmetoden er allerede låst

en: there are no packages
nb: det er ingen pakker

en: triggered
nb: utløst

en: u
nb: o

en: unable to access method script '%.250s'
nb: fikk ikke tilgang til metodeskriptet «%.250s»

en: unable to open current option file '%.250s'
nb: klarte ikke åpne opsjonsfila «%.250s»

en: unable to open option description file '%.250s'
nb: klarte ikke åpne «%.250s» med opsjonsbeskrivelser

en: unable to read '%.250s' directory for reading methods
nb: klarte ikke lese katalogen «%.250s» for lesing av metoder

en: unable to read method options file '%.250s'
nb: klarte ikke lese metodeopsjonsfila «%.250s»

en: unable to stat option description file '%.250s'
nb: fant ikke fila «%.250s» med opsjonsbeskrivelser

en: unable to write new option to '%.250s'
nb: klarte ikke skrive den nye opsjonsfila «%.250s»

en: unknown action string '%.50s'
nb: ukjent handlingsstreng `%.50s'

en: unpacked (not set up)
nb: utpakket (ikke satt opp)

en: update available list script
nb: skript til oppdatering av tilgjengelighetsliste
