dselect 1.13 - en to sk translation catalogue (228 entries)

en: 
    
    Move around with ^P and ^N, cursor keys, initial letters, or digits;
    Press <enter> to confirm selection.   ^L redraws screen.
sk: 
    
    Pohybujte sa okolo s ^P a ^N, kurzorovými klávesmi, začiatočnými písmenami alebo číslicami;
    Výber potvrdíte stlačením <Enter>. ^L prekreslí obrazovku.

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
sk: 
    
    Prístup len na čítanie: možný je len prehľad výberov!

en: 
    Press <enter> to continue.
sk: 
    Pokračujte stlačením <Enter>.

en:   -- %d%%, press
sk:  -- %d%%, stlačte

en:  (alphabetically)
sk:  (abecedne)

en:  (avail., priority)
sk:  (dostup., priorita)

en:  (avail., section)
sk:  (dostup., sekcia)

en:  (by availability)
sk:  (podľa dostupnosti)

en:  (by priority)
sk:  (podľa priority)

en:  (by section)
sk:  (podľa sekcie)

en:  (by status)
sk:  (podľa stavu)

en:  (status, priority)
sk:  (stav, priorita)

en:  (status, section)
sk:  (stav, sekcia)

en:  does not appear to be available
sk:  nevyzerá byť dostupný

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
sk:  znač.:+/=/- struč:v Pomocník:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
sk:  znač.:+/=/- podrob:v Pomocník:?

en:  or
sk:  alebo

en:  terse:v help:?
sk:  stručne:v Pomocník:?

en:  verbose:v help:?
sk:  podrobne:v Pomocník:?

en: %-*s %s%s%s;  %s (was: %s).  %s
sk: %-*s %s%s%s; %s (bolo: %s).  %s

en: %s %s packages
sk: %s %s balíky

en: %s %s packages in section %s
sk:  %s %s balíky v sekcii %s

en: %s %s packages without a section
sk: %s %s balíky bez sekcie

en: %s for more
sk: %s pre viac

en: %s packages in section %s
sk: %s balíkov v sekcii %s

en: %s packages without a section
sk: %s balíky bez sekcie

en: %s to go back
sk: %s pre návrat späť

en: * Highlight: One line in the package list will be highlighted.  It indicates
      which package(s) will be affected by presses of '+', '-' and '_'.
    
    * The dividing line in the middle of the screen shows a brief explanation of
      the status of the currently-highlighted package, or a description of which
      group is highlighted if a group line is.  If you don't understand the
      meaning of some of the status characters displayed, go to the relevant
      package and look at this divider line, or use the 'v' key for a verbose
      display (press 'v' again to go back to the terse display).
    
    * The bottom of the screen shows more information about the
      currently-highlighted package (if there is only one).
    
      It can show an extended description of the package, the internal package
      control details (either for the installed or available version of the
      package), or information about conflicts and dependencies involving the
      current package (in conflict/dependency resolution sublists).
    
      Use the 'i' key to cycle through the displays, and 'I' to hide the
      information display or expand it to use almost all of the screen.
sk: * Zvýraznenie: Jeden riadok v zozname balíkov bude zvýraznený. Indikuje
      to, ktorý balík(y) bude ovplyvnený stlačením klávesov „+“, „-“ a „_“.
    
    * Rozdeľovací riadok v strede obrazovky zobrazuje stručný opis stavu
     momentálne zvýrazneného balíku alebo popis zvýrazneného názvu
      skupiny balíkov. Ak nerozumiete významu niektorého zo 
      zobrazených stavových znakov, choďte na relevantný
      balík a pozrite sa na rozdeľovací riadok alebo použite kláves „v“ na
      podrobný výpis (stlačte „v“ znova a vrátite sa späť na stručný výpis).
    
    * Spodná časť obrazovky zobrazuje viac informácií o 
      momentálne zvýraznenom balíku (ak je iba jeden).
    
      Môže zobrazovať rozšírený popis balíku, interné podrobnosti balíka (control)
      (buď pre nainštalované alebo pre dostupné verzie balíkov),
      alebo informácie o konfliktoch a závislostiach týkajúcich sa
      aktuálneho balíka (v pod-zozname riešení konfliktov/závislostí).
    
      Na a prepínanie medzi obrazovkami použite  kláves „i“ a kláves „I“ na skrytie
      informačnej obrazovky alebo na jej zväčšenie na takmer celú veľkosť obrazovky.

en: <standard error>
sk: <štandardný chybový výstup>

en: <standard output>
sk: <štandardný výstup>

en: Abbrev.
sk: Skrát.

en: Abort - quit without making changes
sk: Zrušenie - ukončenie práce bezo zmien

en: Access method '%s'.
sk: Prístupová metóda „%s“.

en: All
sk: Všetky

en: All packages
sk: Všetky balíky

en: Avail.ver
sk: Dostup.ver

en: Available
sk: Dostupný

en: Available control file information
sk: Dostupné informácie o riadiacom súbore

en: Broken
sk: Poškodený

en: Brokenly installed packages
sk: Chybne nainštalované balíky

en: Choose the access method to use.
sk: Vyberte si prístupovú metódu.

en: Configure any packages that are unconfigured.
sk: Konfigurovať všetky nenakonfigurované balíky.

en: Cycle through information displays
sk: Pohyb naprieč informačnými obrazovkami

en: Debian '%s' package handling frontend version %s.
sk: Debian „%s“ - rozhranie na správu balíkov, verzia %s.

en: Description
sk: Popis

en: Display, part 1: package listing and status chars
sk: Zobrazenie, časť 1: zoznam balíkov a znaky stavov

en: Display, part 2: list highlight; information display
sk: Zobrazenie, časť 2: zoznam zvýraznení; informačná obrazovka

en: Error
sk: Chyba

en: Error:
sk: Chyba:

en: Explanation
sk: Vysvetlenie

en: Go to end of list
sk: Prejsť na koniec zoznamu

en: Go to top of list
sk: Prejsť na začiatok zoznamu

en: Help information is available under the following topics:
sk: Pomocník je dostupný pre nasledujúce témy:

en: Help:
sk: Pomocník:

en: Imp
sk: Dôl

en: Important
sk: Dôležitý

en: Inst.ver
sk: Inšt.ver

en: Install and upgrade wanted packages.
sk: Nainštalovať a aktualizovať požadované balíky.

en: Installed
sk: Nainštalované

en: Installed control file information
sk: Informácie nainštalovaného riadiaceho súboru

en: Installed packages
sk: Nainštalované balíky

en: Installed?
sk: Nainštalovaný?

en: Interrelationships
sk: Závislosti

en: Introduction to conflict/dependency resolution sub-list
sk: Úvod k podzoznamu riešení konfliktov/závislostí

en: Introduction to method selection display
sk: Úvod do zobrazenia výberu metódy

en: Introduction to package selections
sk: Úvod do výberov balíkov

en: Introduction to read-only package list browser
sk: Úvod k prehliadaču zoznamu balíkov len pre čítanie

en: Keybindings
sk: Väzby klávesov

en: Keystrokes
sk: Funkcie klávesov

en: Keystrokes for method selection
sk: Klávesy na výber metódy

en: Make highlight less specific
sk: Rozšíriť zvýraznenie

en: Make highlight more specific
sk: Upresniť zvýraznenie

en: Mark package(s) for deinstall and purge
sk: Označiť balík(y) na odinštalovanie a vyčistenie

en: Mark package(s) for deinstallation
sk: Označiť balík(y) na odinštalovanie

en: Mark package(s) for installation
sk: Označiť balík(y) na inštaláciu

en: Marked for
sk: Označené na

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      j, Down-arrow         k, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (These are the same motion keys as in the package list display.)
    
    Quit:
     Return, Enter    select this method and go to its configuration dialogue
     x, X             exit without changing or setting up the installation method
    
    Miscellaneous:
      ?, Help, F1      request help
     ^l                redraw display
      /                search (just return to cancel)
      \                repeat last search
sk: Klávesy pre pohyb: Ďalší/Predchádzajúci, Začiatok/Koniec, Hore/Dole, Dozadu/Dopredu:
      j, Šípka-dole         k, Šípka-hore           presunutie zvýraznenia
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   posun zoznamu o 1 stranu
      ^n                    ^p                      posun zoznamu o 1 riadok
      t, Home               e, End                  skok na začiatok/koniec zoznamu
      u                     d                       posun informácii o 1 stranu
      ^u                    ^d                      posun informácii o 1 riadok
      B, Šípka-vľavo         F, Šípka-vpravo        posun displeja o 1/3 obrazovky
      ^b                    ^f                      posun displeja o 1 znak
    (Toto sú rovnaké klávesy pre pohyb ako na obrazovke so zoznamom balíkov.)
    
    Koniec:
     Return, Enter    vyber túto metódu a choď do jej konfiguračného dialógu
     x, X             skončiť bez zmien alebo nastavení inštalačnej metódy
    
    Rôzne:
      ?, Help, F1      vyžiada Pomocníka
     ^l                prekreslí obrazovku
      /                vyhľadanie (stlačením Enter zrušíte operáciu)
      \               zopakuje posledné hľadanie

en: Move down
sk: Posun dolu

en: Move up
sk: Posun hore

en: New
sk: Nový

en: Newly available packages
sk: Novo dostupné balíky

en: No description available.
sk: Popis nie je dostupný.

en: No explanation available.
sk: Nie je dostupné žiadne vysvetlenie.

en: Obsolete/local
sk: Zastaralý/lokálny

en: Old mark
sk: Stará značka

en: Opt
sk: Vol

en: Optional
sk: Voliteľný

en: Package
sk: Balík

en: Press <enter> to continue.
sk: Pokračujte stlačením klávesu <Enter>.

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
sk: Menu pomocníka zobrazíte stlačením ?, ďalšiu tému ., Pomocníka ukončíte <medzerník>.

en: Press a key from the list above, <space> or 'q' to exit help,
      or '.' (full stop) to read each help page in turn.
sk: Stlačte kláves z horeuvedeného zoznamu, <medzerník> alebo „q“ na ukončenie Pomocníka,
      alebo „.“ (bodka) na postupné čítanie všetkých stránok Pomocníka.

en: Priority
sk: Priorita

en: Purged
sk: Vyčistené

en: Purged packages and those never installed
sk: Vyčistené a nikdy nenainštalované balíky

en: Quit dselect.
sk: Ukončiť dselect.

en: Quit without changing selected access method
sk: Ukončenie bez zmeny zvolenej výberovej metódy

en: Quit, confirming without check
sk: Ukončenie, potvrdenie bez kontroly

en: Quit, confirming, and checking dependencies
sk: Ukončenie, potvrdenie, a kontrola závislostí

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
sk: Ukončenie, zamietnutie návrhov riešenia konfliktov/závislostí

en: REINSTALL
sk: PREINŠTALOVAŤ

en: Redraw display
sk: Prekresliť obrazovku

en: Remove unwanted software.
sk: Odstrániť nechcený softvér.

en: Removed
sk: Odstránený

en: Removed and no longer available packages
sk: Odstránené a viac nedostupné balíky

en: Removed packages (configuration still present)
sk: Odstránené balíky (konfigurácia stále zachovaná)

en: Repeat last search
sk: Zopakovať posledné hľadanie

en: Req
sk: Vyž

en: Request help (cycle through help screens)
sk: Vyžiadať pomoc (pohyb naprieč oknami Pomocníka)

en: Request which packages you want on your system.
sk: Vyžiadajte, ktoré balíky chcete vo vašom systéme.

en: Required
sk: Vyžadovaný

en: Revert to currently installed state for all packages
sk: Návrat do momentálne nainštalovaného stavu pre všetky balíky

en: Revert to directly requested state for all packages
sk: Návrat do priamo požadovaného stavu pre všetky balíky

en: Revert to old state for all packages
sk: Návrat do starého stavu pre všetky balíky

en: Revert to suggested state for all packages
sk: Návrat do navrhovaného stavu pre všetky balíky

en: Scroll backwards through help/information
sk: Posun pomocníka/informáciami späť

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
sk: Posun v Pomocníkovi/informáciách o jeden riadok späť

en: Scroll backwards through list
sk: Posun zoznamom dozadu

en: Scroll backwards through list by 1 line
sk: Posun zoznamom o jeden riadok späť

en: Scroll onwards through help/information
sk: Posun pomocníka/informáciami ďalej

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
sk: Posun v nápovede/informáciách o jeden riadok vpred

en: Scroll onwards through list
sk: Posun zoznamom dopredu

en: Scroll onwards through list by 1 line
sk: Posun zoznamom o jeden riadok vpred

en: Search for ?
sk: Vyhľadať ?

en: Search for a package whose name contains a string
sk: Hľadať balík, ktorého názov obsahuje reťazec

en: Section
sk: Sekcia

en: Select currently-highlighted access method
sk: Výber aktuálne označenej prístupovej metódy

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool %s.
sk: Nastavte vašu premennú TERM správne, použite lepší terminál,
    alebo to urobte pomocou nástroja na správu jednotlivých balíkov %s.

en: Standard
sk: Štandardný

en: Std
sk: Šta

en: Swap sort order priority/section
sk: Zmena triedenia podľa priority/sekcie

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
sk: Terminál zdá sa nepodporuje adresovanie kurzoru.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
sk: Nezdá sa, že by terminál podporoval zvýraznenie.

en: The line you have highlighted represents many packages; if you ask to install, remove, hold, etc. it you will affect all the packages which match the criterion shown.
    
    If you move the highlight to a line for a particular package you will see information about that package displayed here.
    You can use 'o' and 'O' to change the sort order and give yourself the opportunity to mark packages in different kinds of groups.
sk: Riadok, ktorý ste zvýraznili reprezentuje množstvo balíkov; ak požadujete inštaláciu, odstránenie, podržanie, atď., ovplyvní to všetky balíky, ktoré sa zhodujú so zobrazenými kritériami.
    
    Ak presuniete zvýraznenie na riadok s príslušným balíkom, zobrazia sa vám na tomto mieste informácie o tomto balíku.
    Môžete použiť „o“ a „O“ na zmenu zoradenia a umožniť tak označenie balíkov z iných skupín.

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
sk: Toto je slobodný softvér; podrobnosti o pravidlách kopírovania
    nájdete v GNU General Public License verzii 2 alebo neskoršej.
    Neposkytuje sa ŽIADNA záruka.

en: Type dselect --help for help.
sk: Pomocníka vyvoláte príkazom „dselect --help“.

en: Unclassified
sk: Neklasifikovaný

en: Update list of available packages, if possible.
sk: Aktualizujte zoznam dostupných balíkov, ak je to možné.

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  Since you do not have the privilege necessary to update
    package states, you are in a read-only mode.  You can navigate around the
    list using the cursor keys (please see the 'Keystrokes' help screen), observe
    the status of the packages and read information about them.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished browsing, press 'Q' or <enter> to quit.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
sk: Vitajte v hlavnom zozname balíkov dselect-u.
    
    Budete oboznámení so zoznamom balíkov, ktoré sú nainštalované alebo sú dostupné
    na inštaláciu. Kedže nemáte oprávnenie potrebné na aktualizáciu
    stavu balíkov, ste v režime len pre čítanie. V zozname sa môžete pohybovať
    pomocou kurzorových klávesov (pozrite si tému pomocníka „Funkcie klávesov“),
    sledovať stav balíkov a prečítať si informácie o nich.
    
    Mali by ste si prečítať zoznam klávesov a vysvetlivky k obsahu obrazovky.
    Je dostupných množstvo online pomocníkov, prosíme vás, aby ste ich
    používali - stlačením „?“ kedykoľvek vyvoláte Pomocníka.
    
    Keď skončíte prezeranie, stlačte „Q“ alebo <Enter> na ukončenie.
    
    Pomocníka ukončíte  a späť na zoznam sa vrátite stlačením klávesu <medzerník>.

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  You can navigate around the list using the cursor keys,
    mark packages for installation (using '+') or deinstallation (using '-').
    Packages can be marked either singly or in groups; initially you will see that
    the line 'All packages' is selected.  '+', '-' and so on will affect all the
    packages described by the highlighted line.
    
    Some of your choices will cause conflicts or dependency problems; you will be
    given a sub-list of the relevant packages, so that you can solve the problems.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press '?' at
    any time for help.
    
    When you have finished selecting packages, press <enter> to confirm changes,
    or 'X' to quit without saving changes. A final check on conflicts and
    dependencies will be done - here too you may see a sublist.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
sk: Vitajte v hlavnom zozname balíkov dselect-u.
    
    Budete oboznámení so zoznamom balíkov, ktoré sú nainštalované alebo sú dostupné
    na inštaláciu. V zozname sa môžete pohybovať pomocou kurzorových klávesov,
    označovať balíky na inštaláciu (použitím „+“) alebo odinštalovanie (použitím „-“).
    Balíky môžno označovať buď jednotlivo alebo v skupinách; na začiatku uvidíte
    riadok „Všetky balíky“ sú vybraté.  „+“, „-“ a tak ďalej majú vplyv na všetky balíky
    označené zvýrazňovacím riadkom.
    
    Niektoré z vašich volieb môžu spôsobiť konflikty alebo problémy so závislosťami; budete požiadaný
    o pod-zoznam relevantných balíkov, čo je spôsob, ako môžete daný problém vyriešiť.
    
    Mali by ste si prečítať zoznam klávesov a vysvetlivky k obsahu obrazovky.
    Je dostupných množstvo pomoci online, prosíme vás, aby ste ju využívali -
    Pomocníka vyvoláte kedykoľvek stlačením „?“.
    
    Keď skončíte s výberom balíkov, stlačte <Enter> na potvrdenie zmien,
    alebo „X“ na ukončenie bez zapísania zmien. Bude urobená záverečná kontrola
    konfliktov a závislostí - aj tu môžete uvidieť pod-zoznam.
    
    Pomocníka ukončíte a do zoznamu vstúpite stlačením <medzerník>.

en: [A]ccess
sk: [P]rístup

en: [C]onfig
sk: [K]onfigurovať

en: [I]nstall
sk: [N]ainštalovať

en: [Q]uit
sk: [U]končiť

en: [R]emove
sk: [O]dstrániť

en: [S]elect
sk: [V]ýber

en: [U]pdate
sk: [A]ktualizácia

en: [not bound]
sk: [nenaviazaný]

en: a
sk: p

en: awaiting trigger processing
sk: čaká sa na spracovanie spúšťačov (triggers-awaited)

en: bUG
sk: Chy

en: breaks
sk: kazí

en: c
sk: k

en: colour
sk: farba

en: colour attribute
sk: vlastnosť farby

en: conflicts with
sk: v konflite s

en: couldn't open debug file '%.255s'
sk: nebolo možné otvoriť ladiaci súbor „%.255s“

en: depends on
sk: závisí na

en: doupdate failed
sk: funkcia doupdate zlyhala

en: dselect - inspection of package states
sk: dselect - inšpekcia stavov balíkov

en: dselect - list of access methods
sk: dselect - zoznam prístupových metód

en: dselect - main package listing
sk: dselect - hlavný zoznam balíkov

en: dselect - recursive package listing
sk: dselect - rekurzívny výpis balíkov

en: dselect and dpkg can do automatic installation, loading the package files to be
    installed from one of a number of different possible places.
    
    This list allows you to select one of these installation methods.
    
    Move the highlight to the method you wish to use, and hit Enter.  You will then
    be prompted for the information required to do the installation.
    
    As you move the highlight a description of each method, where available, is
    displayed in the bottom half of the screen.
    
    If you wish to quit without changing anything use the 'x' key while in the list
    of installation methods.
    
    A full list of keystrokes is available by pressing 'k' now, or from the help
    menu reachable by pressing '?'.
sk: dselect a dpkg dokážu automaticky inštalovať a nahrávať súbory balíkov, ktoré
    majú byť nainštalované z jedného z mnohých možných miest.
    
    Tento zoznam vám umožňuje vybrať jednu z týchto inštalačných metód.
    
    Presuňte zvýraznenie na metódu, ktorú chcete použiť a stlačte Enter. Následne budete
    požiadaní o zadanie informácií potrebných na vykonanie inštalácie.
    
    Pri presune zvýraznenia sa popis každej metódy, ak je k dispozícii,
    zobrazuje v dolnej polovici obrazovky.
    
    Ak si želáte skončiť bez akejkoľvek zmeny, použite kláves „x“, keď sa nachádzate v zozname
    inštalačných metód.
    
    Úplný zoznam funkcií klávesov je teraz dostupný po stlačení klávesu „k“ alebo z menu
    Pomocníka, ktorú je možné získať stlačením klávesu „?“.

en: enhances
sk: vylepšuje

en: error during read of method options file '%.250s'
sk: chyba pri čítaní súboru s voľbami metód „%.250s“

en: error during read of option description file '%.250s'
sk: chyba pri čítaní popisného súboru volieb „%.250s“

en: error in regular expression
sk: chyba v regulárnom výraze

en: error reading acknowledgement of program failure message
sk: chyba pri čítaní potvrdenia správy o zlyhaní programu

en: error reading keyboard in help
sk: chyba pri čítaní klávesnice v Pomocníkovi

en: error reading options file '%.250s'
sk: chyba pri čítaní súboru volieb „%.250s“

en: failed to allocate colour pair
sk: nepodarilo sa alokovať farebný pár

en: failed to create baselist pad
sk: zlyhalo vytvorenie okna základného zoznamu

en: failed to create heading pad
sk: zlyhalo vytvorenie hlavičkového okna

en: failed to create info pad
sk: zlyhalo vytvorenie informačného okna

en: failed to create query window
sk: zlyhalo vytvorenie dopytovacieho okna

en: failed to create thisstate pad
sk: zlyhalo vytvorenie stavového okna

en: failed to create title window
sk: zlyhalo vytvorenie titulného okna

en: failed to create whatinfo window
sk: zlyhalo vytvorenie informačného okna

en: failed to getch in main menu
sk: zlyhala funkcia getch v hlavnom menu

en: failed to read option description file '%.250s'
sk: zlyhalo načítanie popisného súboru volieb „%.250s“

en: getch failed
sk: funkcia getch zlyhala

en: half configured (config failed)
sk: polo-nakonfigurovaný (konfigurácia zlyhala)

en: half installed
sk: čiastočne nainštalovaný

en: hold
sk: podržať

en: i
sk: n

en: index string too long
sk: indexovací reťazec je príliš dlhý

en: install
sk: nainštalovať

en: installation script
sk: inštalačný skript

en: installed
sk: nainštalovaný

en: invalid %s '%s'
sk: neplatný %s „%s“

en: invalid search option given
sk: zadaná nesprávna podmienka vyhľadávania

en: method '%.250s' has name that is too long (%d > %d characters)
sk: metóda „%.250s“ má názov, ktorý je príliš dlhý (%d > %d znakov)

en: new package
sk: nový balík

en: newline before option name start
sk: nový riadok pred začiatkom názvu voľby

en: newline before summary
sk: nový riadok pred prehľadom

en: non-alphanum in option name
sk: nealfanumerický znak v názve voľby

en: non-digit where digit wanted
sk: nečíselná hodnota tam, kde je očakávané číslo

en: nonalpha where option name start wanted
sk: nealfanumerický znak tam, kde sa očakáva začiatok názvu voľby

en: not installed
sk: nenainštalovaný

en: null colour specification
sk: žiadna špecifikácia farby

en: pre-depends on
sk: pred-závisí na

en: provides
sk: poskytuje

en: purge
sk: vyčistiť

en: q
sk: u

en: query/setup script
sk: dotazovací/nastavovací skript

en: r
sk: o

en: recommends
sk: odporúča

en: remove
sk: odstrániť

en: removed (configs remain)
sk: odstránený (konfigurácie ponechané)

en: replaces
sk: nahrádza

en: s
sk: v

en: screen part
sk: časť obrazovky

en: suggests
sk: navrhuje

en: syntax error in method options file '%.250s' -- %s
sk: syntaktická chyba v metóde súboru volieb „%.250s“ -- %s

en: terminal lacks necessary features, giving up
sk: terminálu chýbajú nevyhnutné zložky, ukončuje sa

en: there are no packages
sk: žiadne balíky

en: triggered
sk: spustené

en: u
sk: a

en: unable to access method script '%.250s'
sk: nie je možné pristupovať k skriptu metódy „%.250s“

en: unable to open current option file '%.250s'
sk: nie je možné otvoriť aktuálny súbor s voľbami „%.250s“

en: unable to open option description file '%.250s'
sk: nie je možné otvoriť voľbu popisu súboru „%.250s“

en: unable to read '%.250s' directory for reading methods
sk: nie je možné čítať metódy čítania z adresára „%.250s“

en: unable to read method options file '%.250s'
sk: nie je možné čítať súbor volieb metód „%.250s“

en: unable to stat option description file '%.250s'
sk: nie je možné zistiť stav voľby popisu súboru „%.250s“

en: unable to write new option to '%.250s'
sk: nie je možné zapísať nové voľby do „%.255s“

en: unknown action string '%.50s'
sk: neznámy reťazec operácie „%.50s“

en: unpacked (not set up)
sk: rozbalený (nenakonfigurovaný)

en: update available list script
sk: aktualizácia dostupného skriptu zoznamu
