%brandDTD; ]>
Ez a fejezet az SSL és a kódolások beállításait ismerteti.
Ez a fejezet az SSL-beállítások párbeszédpanel használatát írja le. A párbeszédpanel a következő lépésekkel hívható elő:
Az SSL protokoll a kölcsönös hitelesítést és az adatok titkosított cseréjét teszi lehetővé a webkiszolgáló és a böngésző között. A TLS protokoll az IETF szabványa, és az SSL-re épül. A TLS 1.0 az SSL 3.1-es verziójának is tekinthető.
Általában célszerű ezt a három jelölőnégyzetet bejelölve hagyni, így a régebbi és az újabb webkiszolgálók egyaránt képesek együttműködni a böngészővel:
Fontos megjegyzés a TLS-ről: bizonyos kiszolgálók nem valósítják meg helyesen az SSL-t, és nem tudják megtárgyalni az SSL-kézfogást az ügyfélprogrammal (például a böngészővel), ha az támogatja a TLS-t. Az ilyen kiszolgálókat
TLS-intoleráns
kiszolgálóknak nevezik.
Ha az SSL beállítópanelen a TLS engedélyezése jelölőnégyzet be van jelölve, akkor a böngésző megkísérli a TLS protokoll használatát, amikor biztonságos kapcsolatot kezdeményez egy kiszolgálóval. Ha a kapcsolat nem sikerül a kiszolgáló TLS-intoleranciája miatt, a böngésző visszatér az SSL 3.0 használatához.
Könnyen megállapítható, hogy az éppen nézett webhely titkosított kapcsolatot használ-e. Ha a kapcsolat titkosított, a Böngésző ablakának jobb alsó sarkában egy zárt lakat ikon látható. Ha a kapcsolat nem titkosított, a lakat nyitva van.
Ha ezen kívül is szeretnénk figyelmeztetéseket kapni, az SSL beállítópanelén jelöljük be a kívánt jelölőnégyzeteket. Sok ember idegesítőnek tartja ezeket a figyelmeztetéseket.
A figyelmeztetések aktiválásához jelöljük be a megfelelő jelölőnégyzeteket:
A hivatkozásokra kattintva a Fogalomtárból megtudhatja a hitelesítés, a titkosítás valamint a tanúsítvány definícióját.
Ha többet szeretnénk tudni a kódolásokról és a titkosításról, olvassuk el a következő on-line dokumentumokat: